Jump to content

Freeter, Ie o Kau (2010)


Recommended Posts

spacer.png


Freeter, Ie o Kau (2010)
Страна: Япония
Също така известен като: 家族、やりなおし / Kazoku, yarinaoshi
Година на излъчване: 2010- Октомври-19 старт
Време на излъчване: Вторник 21:00
Формат: Renzoku
Жанр: Човешка драма
Канал: TBA, Fuji TV
Епизоди: 10
Режисьор: Kono Keita, Joho Hidenori
Субтитри: Английски

Участват:
Ninomiya Kazunari as Take Seiji
Suzuki Fuku as young Seiji
Karina as Chiba Manami
Igawa Haruka as Nagata Ayako
Maruyama Ryuhei as Toyokawa Teppei
Inoue Masahiro as Teshima Shinji
Okamoto Rei as Hoshino Akari
Yokoo Wataru as Nishimoto Kazuhiko
Hyunri as Shimada Akiko
Otomo Kohei as Oetsu Sadao
Washio Machiko as Nagata Noriko
Mashima Hidekazu as Yamaga Ryosuke
Kojima Kazuya as Kitayama Masahiko
Tanaka Sotaro as Okano Tadashi
Yamamoto Ryuji as Tsukamoto Manabu
Shima Daisuke as Sanada Masaya
Sakaguchi Ryoko as Nishimoto Sachiko
Takenaka Naoto as Take Seiichi
Asano Atsuko as Take Sumiko
Hashimoto Tomoya as Nagata Tomoya
Nanami Tomoya as Nagata Fumiya

Резюме: Seiji Take (Kazunari Ninomiya) е млад мъж, който напуска всяка работа, след като е работил там само три месеца. Той няма мечти и никакви пари. Постепенно се превръща в "hikkimori" - отшелник, който никога не напуска стаята си. Когато майка му се разболява поради депресия, Seiji е принуден да започне работа на непълно работно време в строителна фирма. Там той среща контролъора Manamai Chiba (Karina), която е негова пълна противоположност. В началото имат много разногласия, но с течение на времето постепено започват да се разбират. Чрез работата си, колегите и Manamai, Seiji започва малко по малко да възстановява живота си...

 

Награди:

2011 Tokyo Drama Awards: Grand Prix
2011 Tokyo Drama Awards: Best Actor - Ninomiya Kazunari
2011 Tokyo Drama Awards: Best Producer - Hashimoto Fumi
67th Television Drama Academy Awards: Best Drama
67th Television Drama Academy Awards: Best Actor - Ninomiya Kazunari
67th Television Drama Academy Awards: Best Theme Song
14th Nikkan Sports Drama Grand Prix (Oct-Dec 2010): Best Drama
14th Nikkan Sports Drama Grand Prix (Oct-Dec 2010): Best Actor - Ninomiya Kazunari

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:


Тук Нино както винаги е много добър, да се надяваме че ще има и софт субс за серийките..... biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено сериалчето е интересно и започна обещаващо.Нино се справя доста добре в ролята си на вечно недоволния и не знаещ какво иска младеж. Интересно ще е да се види как каката с каската ще го промени .... на там вървят нещата :) Определено ме разби с тениски. То не бяха Bon Jovi, то не беше AC/DC, Poison. Дано влезе в пътя момчето. Много ми хареса и асоциацията с новия път и новото начало. За сега всички персонажи ми допадат. Бащата и той ще се окаже накрая строг, но справедлив. Само леля клюкарка е за бой, но сигурно и тя ще си намери майстора. Дано руснаците се поразмърдат малко, че още са на втора серия :) ЩО ли не се учудвам, че финалната песничка е на Arashi :)

http://vbox7.com/play:89fae16b

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от любимите ми японски сериали. Това е заглавието, което японците най-високо оцениха и наградиха през 2011 г. Сериал посветен на семейните отношения, на битките, които водим всеки ден в живота си и начина, по който успяваме въпреки трудностите, да продължаваме напред и да даваме винаги най-доброто от себе си.

Отлично разказана японска история, в която вярата в доброто и начина, по който придават смисъл на незабележими за много хора неща - отново ме оставиха без думи на финал. Кратко, точно и ясно. Събрано в 10-ет серии, без разтягане на локуми, без мелодрами - японска прецизност. За това и толкова ги обичам самураите.

 

Едва ли някога ще мога да изразя точно с думи възхищението, което предизвика у мен играта на Казунари Ниномия. Нино (това мисля и за 5-мата членове на Arashi) е великолепен актьор. Не е случайно, че и Клинт Истууд го избра за ролята на японски войник в Letters from Iwo Jima през 2006 г.

Великолепно пресъздаден образ в Freeter, Ie o Kau. Отдаден на грижите за своята болна майка, не получаваше подкрепа и разбиране от своя баща, но все пак на финал той получи всичко, от което имаше нужда, и което го правеше щастлив. Извлече поуки от грешките си и даде най-доброто от себе си.

 

Карина Носе, Наото Такенака, Ацуко Асано, Харука Игава, Масахиро Иное - страхотен актьорски състав и отлична игра. Много ми хареса на мен тук и Рюхей Маруяма от Kanjani8 - отлично се справи в ролята на Тепей, който Акари-чан така настоятелно отблъскваше. Милият той... Голяма радост ми донесе героя му - толкова искрен, толкова лъчезарен и никога не се отказа. Уважавам много такива хора, които знаят какво искат, правят и дават най-доброто от себе си, за да го постигнат. На финал - насладата от победата е още по-голяма.

 

Този сериал винаги ще определям като един от моите топ 10 при японците, въпреки че още много заглавия предстоят и вярвам ще ме изненадат приятно и тази година.

 

Freeter, Ie о Kau бе отличен с 6 награди през изминалата година, включително и в категориите за "Най-добър актьор" - Казунари Ниномия и "Най-добра драма".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сериалчето е само с положителни отзиви, които са и напълно заслужени.

 

Песента на Нино и момчетата от Arashi - Hatenai Sora, която е заглавна към Freeter Ie о Kau, също е била отличена в категория "Най-добра песен".

Заслужава си много и Freeter Ie o Kau SP от 2011 г. Историята продължава след преместването в новата къща, а на героят на Нино му се случва още нещо интересно.

Нещо като допълнителен финал, показан в 90 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...