Jump to content

Shokojo Seira | A Little Princess Seira (2009)


Recommended Posts

Shokojo Seira / A Little Princess Seira

 

小公女セイラ
 

spacer.png

 

Държава: Япония
Година на излъчване: 2009
Разпространение: TBS
Период на излъчване: 17.10.2009 - 19.12.2009 г.
Дни на излъчване: Събота 20.00 ч.
Епизоди: 10
Продуцент: Isoyama Aki
Режисьори: Kaneko Fuminori, Yoshida Akio
Сценарист: Okada Yoshikazu
По разказа "A Little Princess" на Frances Hodgson Burnett


В ролите:
Shida Mirai като Kuroda Seira
Hayashi Kento като Miura Kaito
Tanabe Seiichi като Aran Yukio
Okamoto Anri като Shoji Masami
Kutsuna Shiori като Mizushima Kaori
Kojima Fujiko като Takeda Maria
Shinohara Tsugumi като Kawahara Hinako
Takatsuki Sara като Asahina Makoto
Kikuzato Hikari като Shimizu Naomi
Asaoka Mami като Honjo Kyoko
Aso Natsuko като Yokoo Mamiko
Sashide Mizuki като Jingu Rion

Kaname Jun

Сюжет:
Сейра е живяла в Индия, но се завръща в Япония, за да учи в гимназията, в която е учила майка ѝ. Въпреки че е живяла в разкош, Сейра е добра и щедра и си спечелва много приятели в училището. Директорката на училището обаче я ненавижда и преди 16-ия рожден ден на Сейра тя ѝ съобщава, че баща ѝ е мъртъв и тя е останала без никакви пари. За да си плати таксите за училището, Сейра е принудена да работи като прислужница.

 

:essubs:

 

Свали с български субтитри :subs:

Свали български субтитри 2 :subs:
Онлайн с български субтитри :subs:

Свали английски субтитри
Свали с  руски субтитри
Онлайн с руски субтитри

 

Приятно гледане!

Редактирано от bealonenomore
Добавени линкове към теми на актьори.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето ми тръгна като всяка друга захаросана банална история за богата и съвършена във всичко напудрена кифла. После взе та стана Пепеляшка и вече ми грабна вниманието. Впрочем приятничко и леко. Ха, даже си имаме анимирани мишлета, също като тези от старата версия на Пепеляшка.

 

Засега предоставям песничката:

Сърцето ми

няма да се откаже от любовта.

И даже… ако умра,

изпълнено със спомени

от света ще е то.

Цялото време с теб не ще забравя…

ще се опра на ръцете ти

и времето назад ще върна…

В последвалите тягостни дни,

ще си спомням само, че обичам…

Задълго забрави за мен

и цялата подлост на живота.

Но чувствата са като цветна снимка.

В мен се е свила топка от болка.

Отровата на тъгата е това.

Отравя навярно и съдбата.

Но знам, че е непобедим този,

който с любов е богат.

Не искам друг да бъда аз

и от своите чувства да избягам.

На днешната любовна мъка

утре аз ще се усмихна…

 

И бг субтитри за първи епизод, благодарение на ddzaz :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато прочетох резюмето на сериала ми се строи доста интригуващо.За сега съм изгледала само до 3 епизод, и продължавам с мръсна газ напред.Готина и леко позната история ,но все пак привлекателна и различна :) .Ще си го догледам с кеф (надявам се). :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпочна качването на сериалчето тук

На мен много ми допадна, направо с нетърпение гледкам всяка следваща серия, така разтоварва. Принцеската е една дребничка сладуранка, много ми е симпатична. Кайто нещо не ме кефи като визия, но добре играе, обаче пък така ме забавлява госпожа Емико, такава е скица... всяка сцена с нея ме скъсва от смях. Пък учителя по френски къв лош акцент вади, но иначе на самочувствие го докарва - шарените му гащи ще да са израз на гейската му ориентираност, както го определиха ученичките :lol:

И се чудя тази Каори откъде ми е позната, къде другаде съм я гледала, много готина мацка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересен сериал, Кайто много ми хареса, но Сейра нещо не ми хвана окото. Благодаря за субтитрите и на екипа ;]] Някой ако може да ми каже откъде мога да си сваля ost-а, че никъде не го намирам. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приказка! Сейра беше типична прицеска, а Кайто беше по-нетипичен и затова много ми хареса като персонаж (и актьора ми е симпатичен). Гостуващата звезда, Канаме Джун също адски ми хареса.

Госпожа Емико като оставаше сама в нейната стая направо ме разбиваше с онова мече... :D

Много сладко сериалче... Благодаря за субтитрите! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също много ми хареса, че той кой не обича Пепеляшка.Много леко и приятно сериалче, заслужава си гледането.Много ме радваше сестрата на директорката, като се затвореше в стаята си. :lol: :lol:

Но само едно не доумявах

как белеха картофите с тoя сатър????

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересен сериал, Кайто много ми хареса, но Сейра нещо не ми хвана окото. Благодаря за субтитрите и на екипа ;]] Някой ако може да ми каже откъде мога да си сваля ost-а, че никъде не го намирам. Благодаря предварително.

 

 

Опитай от тук Дано е това, което търсиш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учудващо за мен, този сериал ме "докосна". Банално и даже дразнещо начало, което се преобрази в "неочаквани" сцени, което всъщност ме грабна. Това, че незнаеш и не предполагаш какво следва, се оказа доста силен мотив да гледаш... Аз лично видях философия, психология - все неща, които будят люботипство у мен. Имаше драма, която ме просълзи (в японски сериал това си е събитие). Абе гледайте го! Има много поуки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено избягвам екранизациите по любими книжки от детството, но тази определено ми хареса:) Да се замени Беки с Кайто беше добро попадение, което позволи да се забърка и приятна любовна история. Чудесен образ се получи, а и момчето го изигра отлично. Емико също беше голяма скица, кефеше ме как се наливаше всяка вечер :lol: И заигравката с малката ревла беше готино доразвита, създадоха куп комични моменти.

 

Имаше и надотам добри решения де. Мария ми беше някак твърде злобничка, да й се чудиш какъв й е проблемът изобщо и няма ли някой най-сетне да я пребие до посиняване или да й подпали косата... Безропотното желание на съученичките да участват в мръснишките й номера също ми беше трън в окото. Директорката не разбрах защо се опитваха да я изкарат добре прикрит добър човек - поне да бяха дали една уважителна причина да мрази майката на момичето дотолкова, че да му отрови живота. Може би точно затова бяха направили майката толкова дразнеща, някакво маниакално-мило, опулено същество, което с идиотска усмивка трещи навсякъде с пълно гърло, че момиченцата са принцеси... Даскалът по анлийски/френски вадеше толкова епохално некадърно произношение и на двата езика, че се опитах да се абстрахирам по възможност от присъствието му в сюжета:) Но иначе сериалът беше много приятен.

 

 

След всичките корейски бози, в които зрели хора не смеят да се докоснат в продължение на 16 епизода, тук любовната история си беше глътка свеж въздух отвсякъде. Имаше химия между героите, нежната целувка по челото на гарата беше много реалистична и трогателна. Пак в сравнение с корейските бози ми хареса, че момчето най-нормално покани Сейра на гости вкъщи, без това да доведе до идиотски реакции от страна на близките му. Общо взето развитието на взаимната им привързаност беше показано много земно, естествено и без излишни простотии. Само селската влюбена девойка ми дойде малко в повече, но поне я разкараха бързо от сюжета;)

 

 

И се чудя тази Каори откъде ми е позната, къде другаде съм я гледала, много готина мацка...

 

Каори е Махо от лайв-екшъна "Beck";)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...