Jump to content

Да замерим Екипа с домат


Ragnos

Recommended Posts

Бас ловя, че виждайки заглавието на тази тема (при това пусната от мен) всеки трети от вас най-малкото се е облещил насреща в недоумение. А не бива. Като админ на Истърн Спирит, едно от най-съкровените ми желания е форумът да е приятно място за всички, но същевременно и удобно, спретнато и максимално лишено от изцепки, които виждаме навсякъде другаде. И беше така... за около 3-4 месеца... ама преди 2 години. Колко човека бяхме тогава? Има-няма 20-30, от които редовно пишеха 5-6 и всичко си беше разкош. С течение на времето броят на недоволните от едно или друго започна да расте, паралелно с растящия брой на потребителите. Разни критици, философи, мрънкала, хуманисти - кой от кого по-даровит оратор - и всеки от тях започна да иска своето парче от пая. Не ми пречеше това, че ги има, защото това чудо Раят казват, че съществува само на небето, та не съм си правил илюзии, че ще се окаже в някакъв си интернет форум. В началото ме дразнеше, че говорят колкото да не заспят и ни засипват с предложения, които или няма как да се осъществят, или просто се опитват да намерят повечко внимание. От 4-5 години шаря из разни форуми и такива индивиди са ми станали повече от ясни, че почнах да ги приемам като нещо естествено и предпочитах да ги игнорирам. Днес обаче стигнах до заключението, че за разлика от осите, които ако не ги лютиш те оставят на мира, нашите недоволни приятели стават все по-дръзки и дори се събират в коалиции. :lol:

 

Та ето защо реших да им дам трибуна в тази тема, за да спрат да цапотят всеки втори раздел, където видят сгодна възможност. Съобразете се с това и ви обещавам, че тук никой няма да ви трие или цензурира мнението, вкл. аз и другите двама души с админски правомощия (освен ако не преминете границата на нормалните човешки взаимоотношения). Разбира се, това не значи, че няма да ви опонират. Който се чувства засегнат от нещо или някого, нека изрази недоволството си или отвърне по начин, който сметне за подходящ. Това няма да се отрази на потребителския ви статус (не че някога се е отразявало де...)

 

Хайде, кой ще бъде първият, който ще хвърли домат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъда първата и не, за да не заспя или защото искам парче от пая :huh: , а за да ти кажа, че точно заради този вид реакции много хора се отдръпнаха и не желаят нито да пишат, нито да коментират, а някои директно напуснаха. Както каза една наша съгражданка: "На който не му понася, да се изнася!" Но все още ви обичам и няма да събирам багажа! И понеже такива като мен са ти ясни - игнорирай ме, моля те! Останалото ще го пиша на Параб на лични, защото така и обещах. И да е ясно, уважавам много хората от екипа(дори онези скритите) и им се възхищавам. Благодаря за вниманието. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рагнос интересно си избрал заглавието. Сякаш някой ще иска да замерва екипа с домати. smile.gif Еastern Spirit като организация и публични изяви се развива по зашеметяващ начин, за това кратко време през което се появи. Шапка свалям на всички от екипа за труда и времето, което влагат в тази идея. Аз като по близък до тях, съм имал възможност да видя с очите си, как всичко се прави с огромно желание и се полагат доста жертви. За мен обаче Eastern Spirit винаги ще си остане най-вече форум и то най-вече онова форумче със стотината регистрирани потребители през 2008-ма. Тогава наистина си беше апсолютна идилия. Беше като онова мечтано село от сериала Strongest Chil Woo, където всички са равни и много се обичаха. Това разбира се продължи и 2009-та. Даже когато форума стана около 1000 човека, все още я имаше същата магия. Тогава се появиха нови правила за субтитрите и за оформянето на темите. Сега признавам си, че не с всички правила бях съгласен.С течение на времето, обаче повечето се оказаха не толкова лоша идея и се радвам, че тогава си замълчах и нищо не казах. Когато едно общество се разрастне, няма лошо да има и някакви правила, още повече когато са добре замислени. Тук обаче стигаме и до момента в който сменихме хостинга (или малко преди това). Тогава някой реши да въведе триенето на мнения. Още тогава ми се струваше апсурдно, защото нямаше никава "форумна" логика. (после ще обясня какво имам предвид). Спомням си, че попитах двама трима какво мислят, сред които беше sinardin. До колкото се сещам тя ми каза, че според нея няма проблем и всичко е ok. Тогава се замислих, че проблема може би е в мен и реших да си замълча за да видя какво ще стане. Старата изпитана техника с времето, обаче този път не проработи. Все още ми се струва изключително грозно да се трият чужди мнения и не мога да го приема. Надявам се някой да не ми се обиди, просто казвам какво мисля. Много добре знаете за какви мнения става въпрос. Не за тия дето питат кога ще станат бг субтитрите или от къде да се свали нещо, при положение че има няколко работещи линка в началото. Става въпрос за мнения по темата! Мнения които са изтрити защото някой по свое усмотрение е решил, че не допринасят за нищо, че са прекалено кратки, че не са важни и т.н. (Лошото е че виждам раздела където отиват тези мнения и винаги ми е супер тъпо. Моля ако някой може да ми махне възможностите да го виждам, като на нормалните потребители. ) Искам да кажа само, че няма нищо маловажно. Дори някой да е казал с едно изречение, че филма му е харесал или обратното е от значение. Дори само да е отбелязано "Най-вече ми хареса играта на (сложи произволен актьор), пак е от значение." Даже и за няколко снимки и клипчета, пак важи същото. Няма нужда да припомням на старите членове, колко забавно беше преди, когато хората писаха свободно. Даже като се замисля, дори тогава беше цяло чудо някой да говори, какво остава сега. Всеки знае от къде идва думата форум. Идеята е да се водят дискусии и да се споделят мнения. Дори те да излизат извън темата, винаги водят до нещо хубаво. До някоя нова идея, до някой нов филм, до някое ново начинание. Форума не е торент тракер или сайт, където всеки да си пусне само ревюто или коментара. Според мен той е за водене на дискусии и място където всеки да си каже мнението свободно. (не знам дали вече се повтарям smile.gif)Без да се притеснява, че ще бъде изтрито и без да се чувства тъпо ако това се случи. Да е възможно да пишеш дори да не си гледал филма, дори когато самият филм не е излязъл още... Спомням си за някои теми от предишният форум, които достигнаха до над 80 страници. Какво лошо има в това? Нима хората, които са писали там най-различни "маловажни неща" не са се забавлявали? Нима тези които не ги интересува, просто не са подминавали темата? Една от най-интересните дискусии се получава, когато се обсъжда нещо популярно или нещо, което повечето гледаме заедно, по едно и също време. Представете си, че има тема с две дълги мнения и 6 кратки незначителни, но изтрити мнения. Дори да са нищо особено, те са знак, че някой е гледал филма или най-малко е обърнал внимание на темата. Те са знак дори за качествава на филма, защото 8 позитивни мнения са повече от 2. Да не говорим че понякога има филми, за които не можеш да кажеш нищо сериозно. Вижте например Vampire Girl VS Frankenstein Girl. Какво да пиша за него, есе ли? Има хиляди филми, за които е достатъчно просто да кажеш, че са ти харесали. Можем да обсъдим и това, че много хора нямат време да пишат дълги мнения. Защо те да не могат ли да се изкажат с едно изречение? Изобщо мога да продължавам да пиша за позитивите и негативите, но надявам се сте ме разбрали, че стана дълго. Идеята е че форума не е някакъв подреден сайт с информация. Има си hancinema, imdb. Не е и тракер (има си avistaz, zamunda...) Той е място където да си поговорим спокойно на роден език (защото в крайна сметка има и soompi да кажем). Да се забавляваме, да обсъждаме любимите си филми. Кому е нужно това триене в момента?

 

С Рагнос и останалите можем да обсъдим темата на живо (стига да се видим скоро), ако това има значение или темата още ги интересува. Хубаво е че някой пусна наново тази тема, защото хората сигурно се наплашиха от последното триене в общите. Интересно, дали някой ще сподели мнението ми. Аз сега съжалявам, че не се обадих по рано. Понякога се изпуска момента и вече може да е късно, защото вече толкова мнения са изтрити и вероятно много хора са решили просто да спрат да пишат. Тези които ме познават, знаят колко объркано говоря. smile.gif Това е добре че ги написах тези неща, защото с писане си подреждам по добре мислите и чувствата. Надявам се някой да го е прочел и ако пак е било объркано, да ме извини.

 

В крайна сметка Здравчето го каза, който не му харесва, винаги може просто да спре да пише. Аз дори и да спра, това не значи, че няма да си остана фен на ES. Така че с вас съм, както и да се развивате.

 

 

 

П.П. А още по тъпо е когато някой ти казва какво трябва да се обсъжда и какво не. Но това е друга тема, която даже не виждам смисъл да засягам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще са домати - да са домати...В интерес на истината нямам кой знае от какво да се оплача, освен от "обосновката" на именно тази тема (част от която беше засегната и в коментара на Демона). Пишете каква идилия е било през...не знам 2007 и 08 и 09 може би. Щом толкова ви е харесвало защо не затворихте форума за регистрации? На мен не ми е приятно (като човек регистрирал се през 2010) да се чувствам като част от хората развалили идилията. Било хубаво преди? Не смятате ли, че спрямо хората, които са се регистрирали на по-късен етап това звучи обидно? Все едно някой насила ви е карал - пак казвам - щом ви е било толкова хубаво да сте 20-30 човека, просто не трябваше да допускате други.

Също така да уточня - ако все пак получа отговор на този коментар - моля нека той не бъде "Не сме/съм имал/и това предвид" - не за друго, но каквото и да е имано в предвид - думите ви казват само едно - хората регистрирали се след периода на "идилията" - са я разрушили. Е, аз съм от тези хора - стана ми много неприятно да го прочета, но явно е така. Честно казано, с малки изключения за мен това място си беше идилия - да игнорирам външният свят за момент и да се отдам на страст, която си е само моя, да сложа слушалките и да забравя, че около мен са маса проблеми и глупости и още куп други неща - това беше моята идилия. Сега Рагнос я разруши - така че сме квит.

Що се отнася до коментара на Демона - съгласна съм с него. Има много филми, които съм изгледала и не пиша коментар, понеже нямам желание да описвам на дълго и на широко какво впечатление ми е направил филма. Понякога ми се иска да кажа нещо с едно - две изречения, или пък коментара ми ще се повтори с предишните...затова и не пиша. От друга страна си мисля какво ли би било да има 10 страници с коментари от сорта "страхотен филм", "изгледах го със затаен дъх" и тем подобни...може би пък няма да е толкова лошо - не знам - тук вече няма да се бъркам. Просто казвам, че на мен би ми харесало да се пишат такива коментари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно заради този вид реакции много хора се отдръпнаха и не желаят нито да пишат, нито да коментират, а някои директно напуснаха.

Брех! Ма то така прозвуча, сякаш ти и твоите приятелки сте ангелчета, които не са прогонили никой с реакциите си. Трябва ли да си поиграя някой ден и да ви извадя наяве всичките язвителни забележчици, реплики и многословни постове, в които се оплаквате или директно нападате някого задето не е направил нещо както трябва? Май доста бързо забравяте.

 

thedemon1238 например, за разлика от повечето от вас, никога не е влизал в конфликт с някого. Пак е недоволен от някои неща, за които съм готов да се съглася, с други - не, но поне умее да си изказва недоволството както трябва, където трябва и когато трябва. Този такт, който той притежава, на вас ви липсва и с това ще се съгласят дори хора, които ви познават лично (спомни си ходенето на морето и реакциите в темата). Забележките ти към параб на ЛС един ден ще писнат и на нея, колкото и да е търпелива (а тя е МНОГО търпелива). Уви, други от нас не са чак толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от потребителите, чиито постове се трият доста редовно. Искам само да кажа, че не се сърдя за това. Във всяко общество има хубави и лоши неща. Винаги ще има доволни и недоволни. Такава е природата на човека. Това което правите заслужава адмирациите на всички, които ползват вашите субтитри. Може би администрацията на форума трябва да свикне с факта, че щом е форум, то ще има и негативни мнения. Не виждам само защо това дразни един или друг. Всяко мнение от потребител, положително или отрицателно, всяка критика, всяка написана реплика трябва да се цени и възприема като част от процеса на обсъждане, а не като лично заяждане. Все пак някой решил да жертва от времето си и да напише нещо, ами оценете този факт. Дори и да не е съгласен с нас, ако спазва правилата и не обижда никого, би трябвало всички да сме му благодарни. Ако всички пишем захаросани мнения, никой няма да чете темите във форума, защото ще е скучно. Забравете за идилията от началото, всяко начало се свързва с определена доза етусиазъм. Реалността е друга, не е толкова розова. Успех на форума, поклон на преводачите, особено на някои от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично се въздържам от коментари заради едно единствено нещо - премахването на "ненужните" коментари и прочие.

Не мога да скрия факта, че съм недоволна от това, че коментарите на потребители се забърсват доста често, а на хора от екипа ( казвам това, което съм видяла ! не се заяждам с никой ) които не носят никаква информация по темата и дори не изказват мнение (за филм, сериал, актьор или просто певец, певица и група ), по - скоро дават израз на емоцията си - оцеляват. Да разбирам ли, че съм по - малко човек и нямам право на този вид волности ?

Нали сме форум - дискусия ...

Не може да очаквате да съм доволна, че се "почиства" от спам и прочие при положение, че това се случва по този начин ...

И много, ама много ми писна от личните спорове и скандали ... ако прочета още един пост, в който - някой се сърди на някой, защото като пили били кафе се залели, без да искат (това си го измислих сега, но е точен пример за сръдните и подобни чувства - всеки, който е по наблюдателен се сеща за какво говоря ) и сега си го връщат в темите може и да поискам да ме банат, за да не мога да влизам, защото ми е трудно да се преборя с желанието всеки ден да си ровя из най - любимото местенце.

Всико друго си е наред ! и ми харесва !

И да - знам ... "На който не му понася, да се изнася!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз пък подкрепям "На който не му понася да се изнася" с две ръце, два крака и всичко друго, което мога да вдигна в знак на подкрепа.

Хората за мене твърде присърце взиамт идеята за демокрация и решават, че щом неюо не им е по вкуса са длъжни да се врътнат и да дадат компетентно мнение. Ай сиктир, трябва да се приспособяваме. особено на място като това, където се прави всичко възможно да се ограничи до минумум контрола и да се даде максимална свобода...Ако се обърне внимание на всяко оплакване и се удовлетворят желанията на всеки просто да си направим всеки по един форум и да си пише сам в него. Прави се каквото може, ако на някой чак толкова му пречи нека намери мястото, където ще бъде на сто процента задоволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който е безгрешен нека да хвърля домати, развалени яйца или каквото там му попадне под ръка, но лично аз смятам, че когато има конфликт - има 2 страни,

които са го породили, за това искам да коментирам точно това - поведение на екипа, който поддържа форума и на редовите потребители.

 

Достоевски - мога да ти кажа, че въпреки, че не съм член на форума от вчера, такива изказвания за идилията, която е била 2008-а и мен много ме засягат.

Не мисля, че съм някаква важна част от форума, но понеже искам да бъда такава подобен род изказвания попарват ентусиама за всичко.

Казвам го, защото веднага след като възникне някакъв проблем - винаги ще се намери някой от "старите песове" да ни напомни за идилията <_<

За това ако може да не се обръщате назад, а да гледате напред с гордо вдигнати глави заради всичко това, което сте направили за нас и се надявам, че ще продължаватее да правите.

 

Другото нещо,което ми направи огромно впечатление е, че когато се срещаме на живо - всеки се ограничава само до хората, които вече познава.

И искам да ми обясни някой за това разделение по градове, което се е получило? На мен ми стига, че тук сме едно голямо семейство

и когато се срещам наживо със съфорумци ги приемам по същия начин. Това, че се сближавате повече със хората, с които се виждате почти всяка седмица,

не означава, че сте по-малко приятели с онези, с които се "виждате" всеки ден във форума. НАЛИ?!?

Тук е мястото да се извиня на хората, на които не съм успяла да обърна достатъчо внимание, когато сме се виждали. Истината е, че времето и физическата въможност

понякога не са на моя страна, а не липсата на желание.

 

Болно ми е, че потребители, които четат форума от дълго време не се чувстват достаатъчно уверени в себе си - в това, че биха могли

да допринесат с нещо, пък дори и само с една регистрация в него да кажем. Сега си спомням моето първо докосване до форума -

бях нова и нямах грам понятие от Азия или от форуми. Радвам се,че се запознах с Мрънчо, която ми помогна в голяма степен да се интегрирам и да започна да превеждам. :kissx:

Но отчитам голям пропуск и извор на раздорите тук това, че тя вече не е толкова активна и че липсва човек, който да посрещне и да насочи новите потребители,

за да се запознаят с правилата и с нас самите.

Честно сега някой да ми каже - колко пъти, когато се е регистрирал някъде е прочел всички правила, които трябва да спазва? Лично аз го направих след като ми беше казано.

Когато някой прояви изкючително рядко вече срещаното явление на самоинициатива - ще се намери някой който да му намери кусури в неправилно създадената тема, неправилно описаното резюме и т.н. Нужно ли е да броя, когато всички виждат или се "опарят"... Моля всички стари кучета да си припомнят не идилията, а самите себе си в началото, когато станаха част от този форум и това,че не е имало някакви особени правила, а всички са се държали задружно и така са намерили правилния поход.

Нямам нищо против реда, наложен тук - всичко изглежда спретнато, достъпно и лесно за разбиране; опитвам се да го спавам на 100%, но когато някой друг сгреши вместо да го мъмрите публично, че не е прочел правилата преди да пише - помогнете му да се запознае с тях, за да може човека сам да се поправи и в бъдеще да ви оставя "без работа". Знам, че това е много досадно и трудоемко, но в никакъв случай и невъзможно за изпълнение. Щом Мрънчо до известна степен го направи, съмнявам, се че 10 човека екип няма да успеят :rolleyes: Друг е въпроса дали ви се иска и дали ви стиска :28558:

 

Много лошо впечатление ми прави и че много малко хора проявяват инициатива да създават теми и да обогатяват каталозите на форума с теми за филми, сериали или хора, които са с доста интересна история. Въпреки,че всеки, който се интересува от музика и знае кои са Кара да кажем, отне супер много време, докато им се създаде тема. И на всичко отгоре - мога да преброя пръстите на единият си крак хората, които пишат в нея. Започвам да си мисля, че няма защо да създам тема, която никой да не коментира и вместо да стане дискусия и повод за много сърдечни вълнения - да си остане само едно каталожно име.

 

Мога още много да говоря по тази тема, но предпочитам да получа отговор само на два въпроса.

Кога екипа ще престане да бленува за утопия? и Кога обикновените потребители ще престанат да се оправдават незаинтересоваността и мързела си с "грубата намеса на екипа", когато стане въпрс за какъвто и да било вид форумна дейсност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже почна да става въпрос за тази така наречена "идилия", а и аз я споменах няколко пъти, съм длъжен да се поправя. Ставаше въпрос за свободата на словото, няма нищо общо с новите и старите членове.  Няма нищо общо с броя на членовете във форума. Тези които бяха част от нея тогава, решиха да я променят за добро и се стигна до тук. Което на мен може да не ми допадата особено, но за друг не е лошо. Въпрос на вкус. Както каза Zenith, който не му харесва винаги може да си направи пак някакво подобно място, където да се спами така и да се забавлява. 

 

 

 

 

Вижте например тази тема:

 

http://easternspirit.../topic-t111.htm

 

Знам това е супер крайно, има към 7-8 мнения и всички до едно не са по филма.  Не казвам че го одобрявам, ама може да се усети колко е ярък контраста спрямо сегашното положение. Сега никой няма да си позволи да говори така.

 

 

 

 

П.П. Защо някой ми смени аватара? :)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко груби са постовете в горецитираната тема, но има хора, които мислят, че даден актьор е женчо. Ами да си мислят. Това очевидно не повлиява на феновете му. Какво толкова, че съществуват такива постове. Достатъчно е един пост по филма от някой и нещата ще си тръгнат в правилна посока. Не виждам нищо лошо в такива реплики. Даже май че ми беше забавно да ги чета, защото съм фен на Йонг Джун и ми е интересно да знам какво мислят останалите за него. По-добре такива постове, отколкото цензура. Цензурата отблъсква потребителите, докато на подобни постове все ще се намери възпитан човек да опонира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За добро или лошо - началството е началството, правилата са правила и трябва да се спазват.

 

Смятам, че е редно всеки потребител да е благодарен за този огромен ресурс, който му се предоставя - било под формата на субтитри, било под формата на линкове към филми, торенти и информация. Явно на малко от феновете им става ясно, че тези неща не се самопроизвеждат, а хора отделят от времето си и волята си, за да ви го дадат наготово. Да не говорим, че техническата база също иска вложения и то от финансов характер, които вие май не разбирате, че идват от личния джоб на хората, които са се наели да го правят за ВАС.

 

 

Да искаш мнението ти да се зачита без да влагаш нищо от себе си за мен е нахалство.

 

Смятам триенето на постове за оправдано - от техническа гледна точка сървърите се натоварват от многото и излишен баласт мнения, които в крайна сметка рядко обогатяват някого. Разбира се, смятам, че триенето не трябва да е тенденциозно и да се прави някаква излишна цензура - хората могат да харесват, да не харесват и няма нищо лошо това да се пише, както се усеща (стига да не се псува и да не е турбо неграмотно :)).

 

Та, в тоя ред на мисли апелирам хората с многото претенции - почнете да правите нещо за сайта - добавяйте теми, линкове (най-вече за нещата, които ви вълнуват, но може и да е просто реверанс към сайта и помощ за доразвиване на форумите).

 

Ако имате таланта и грамотността - помогнете на екип субтитри. Ако нямате грамотността - ограмотете се или не се обиждайте, ако някой има желание да ви коригира.

 

Колкото до това със "семейството" на ИС. Туци, сори, че ще ти опонирам, ама нормално е да намираш хора, които виждаш често повече за свои приятели, отколкото хора, които виждаш веднъж и не се опитват и дума да обелят. Сега, не мога аз да си раздавам целия социален ресурс да се мъча да предразполагам нови хора - те трябва да си дадат заявка, че съществуват и че си струва да общуваш с тях. Така се влиза в компании - ти знаеш добре - виж колко усилия влагаш, за да се запознаваш.

 

Що се отнася до старите кучета - и аз не се кефя на това разделение - дава храна за голяма бездна между новите и старите, което в никакъв случай няма да помогне при развитието на истърн спирит. Организацията е прекалено млада, за да има "стари".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Их, домати!

Ми то им мина сезонът и вече са скъпи :lol:

 

 

Честно казано, напоследък започнах да пускам мнения за гледан филм/сериал. И се оказа, че няма дар слово за тези неща. Искрено се възхищавам на хора, които като седнат да пишат коментар, обхващат всеки аспект на филма.

Така че и аз съм от групата, които не пишат повече от 2-3 изречения като мнение. Но... поне се опитвам да се обоснова защо даден филм/сериал ми е харесал, или не. Мненията от рода " Не ми хареса", или " Не ми хареса", или " Ще се гледа", или " Ох, нямам търпение за субтитрите..." не мисля , че допринасят за качеството на темата, форума. Така че не виждам защо трябва да се навъртат страници с подобни мнения. Както и пускания на теми с множество цветове сърчица, звездички и тем подобни неща. С това ли се подчертава красотата или съдържанието на даден филм?

 

Винаги ще има " за" и "против" правилата. Винаги! Но ако екипът е единен... на масата й остава да се подчини. ;)

 

И само да добавя, че при наличие на тема за преведения сериал/ филм в раздел Субтитри, защо е необходимо да се пише в съответната тема "Благодаря за субтитрите", "Скоро почвам превода" и последващата кореспонденция "Благодаря", " Кога", "Ще чакаме" и т.н. По тази аналогия нека раздел " Субтитри" е затворен за външни погледи и се изнася само един списък със съответните проекти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забележките ти към параб на ЛС един ден ще писнат и на нея, колкото и да е търпелива (а тя е МНОГО търпелива). Уви, други от нас не са чак толкова.

Рагнос, моля те, не подвеждай хората! Те ще останат с впечатлението, че съм задръстила Параб на лични с постоянни нападки и забележки. Отбелязвам това не, за да въвличам и нея в дискусията(спора), а за да има яснота. Никога до сега не съм и писала на лични, за каквото и да е. Оценявам желанието за диалог и съм благодарна, защото инициативата дойде от нея. Параб, извинявай, че те намесих.

 

Заплахите и обидите, ще ги подмина! Не членувам в никаква коалиция срещу ES.

Единствената ми цел е да се почуствам "отново у дома", влизайки във форума. И съм за правила, но да се спазват от всички. Свободата да не е свободия. Но и да не сме в някакъв диктаторски режим.

Можете да направите членски внос, за да покриваме всички разходите направени по поддръжката на форума. И когато е обвързано с възможността да можем активно да участваме в дискусии и споделяне на личното мнение, хората ще са по-малко, но такива, които наистина обичат ES.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че е редно всеки потребител да е благодарен за този огромен ресурс, който му се предоставя - било под формата на субтитри, било под формата на линкове към филми, торенти и информация. Явно на малко от феновете им става ясно, че тези неща не се самопроизвеждат, а хора отделят от времето си и волята си, за да ви го дадат наготово. Да не говорим, че техническата база също иска вложения и то от финансов характер, които вие май не разбирате, че идват от личния джоб на хората, които са се наели да го правят за ВАС.

Смятам, че благодарността спрямо хората, заради които този форум е възможен няма нищо общо в случая. Аз лично съм им много благодарна и се прекланям пред нещата, които правят, но това не ме лишава от собствено мнение. Благодарна съм и на родителите си за много неща, но това не означава, че трябва безпрекословно да ги слушам и да нямам лично мнение. Благодарността и уважението нямат нищо общо в случая и ми се струва, че въпреки всичко хората, които стоят зад ES са достатъчно зрели, за да си дават сметка за това и да съумеят да разграничат нещата. Като цяло си мисля, че всеки човек би трябвало да умее да ги разграничи - да имаш собствено мнение не е проява на неуважение или неблагодарност, а напротив. Да се лишиш от собственото си мнение, заради нечие чуждо - това вече е неуважение - първо към теб самият, второ към човека, заради когото го правиш.

По тази причина нека не намесваме благодарността в тази тема. Мисля, че има една друга тема тук, в която пише доста неща по повод благодарността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласна с повечето мнения :)

Ясно е, че трябва да има някакви правила, без тях не може, но не такива, които да оставят страх в потребителя. Наистина много хора или ги е страх или въобще се отказаха да пишат. Направило ми е впечетление, че коментарите на други хора не се пипат. Аз също нямам дар слово и не мога да пиша огромни философски коментари. Като кажа нещо само с 2 изречения, как да си изсмуча още 40 от пръстите си?

Против триенето на коментари съм. Нямам предвид тези - "не знам", "добре", "да, "не"... ,а тези: " Много ми хареса... еди кой си сериал. Историята беше увлекателна и актьорите се справиха добре". И само толкова. Защо този коментар трябва да се трие? Мисля, че всеки трябва да изразява мнението си, както може. Накрая никой няма да смее да драсне и ред. Какво лошо да се радваш на нещо и да го напишеш? Друго нещо, което ми е нeприятно(лично мнение), когато новодошъл пише в темата за представяне, никой не му отговаря. Мисля, че е неприятно, когато някой си е направил труда да се представи да не получи поне това: "Добре дошъл". Все едно темата за представяне губи значение.

Идеални форуми няма, както и идеални хора. Винаги ще има различни мнения. В спора се ражда истината. Но всяка страна трябва да изслуша другата и да се замисли.

Мисля че отстъпки трябва да се направят и от двете страни. Както от страна на обикновените потребители, така и от страна на ръководството.

Dostoevski, много добре го обясни за благодарността. Ние сме много благодарни и оценяваме това, което имаме, но всеки човек има право на мнение.

Самият факт, че пишем в тази тема означава, че ни интересува положението, отношението, правилата във форума. Както и факта, че сме тук, а не сме си тръгнали е показателно, че форума ни е на сърце и държим на него, както и на хората в него. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ragnos,браво за темичката!Имаше нужда от "отпушване на страстите"!

Няма да коментирам изказаните мнения,а ще пиша за това,което чуствам.Аз съм един най-обикновен потребител!Честно казано не си спомням вече откога не съм писала във форума,не съм си давала мнението,не съм питала/макар всеки божи ден да го посещавам/!И се усещам,че просто не смея ...В началото когато "открих" истърн спирит не беше така!На няколко пъти почуствах като че ли ми казват:"Абе ти сляпа ли си ,та не четеш там където трябва!?"Ами не съм го прочела.И до сега не съм "изчела" целия форум.И не зная за някои от правилата! И ми се иска всичко за което се сетя когато съм във форума и чета дадена тема ,да е в него!Никъде да не "шетам"! Нали знаете,ние българите имаме навика да питаме за цената на дадено нещо/например/,въпреки,че етикетчето е пред нас!

И друг път съм споменавала,че не умея да изказвам мислите си "пишейки"!А и винаги ли трябва мненията ни да са като "литературен анализ"!...

Мисля,че преди всичко създателите на този форум трябва да се радвате за огромния брой потребители и,че тежестта,Ragnos,ще падне върху плещите на неколцина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И само да добавя, че при наличие на тема за преведения сериал/ филм в раздел Субтитри, защо е необходимо да се пише в съответната тема "Благодаря за субтитрите", "Скоро почвам превода" и последващата кореспонденция "Благодаря", " Кога", "Ще чакаме" и т.н. По тази аналогия нека раздел " Субтитри" е затворен за външни погледи и се изнася само един списък със съответните проекти...

Аз пък с това не съм съгласна. Ако мнения като "Благодаря", " Кога", "Ще чакаме" и т.н.претоварват сървъра или темата и са излишни можете да ги триете както триете мненията по темите, но съм сигурна че много хора четат тези теми като мен за да решат дали да започват да гледат даден сериал или да изчакат субтитрите. Освен това там могат да пишат и желаещи да помогнат като видят че даден преводач е споделил невъзможността си да продължи превода. Също така от мнения като горните един преводач може да види интереса към филма и да забърза превода ако има голям интерес.

 

Що се отнася до триенето на кратки мнения (което не знаех, че се прави), много пъти ми се случва като отворя темата на даден филм и прочета само 1-2 мнения да го оставя за по-натам, докато се натрупат повече мнения. А всъщност може да е имало мнения, които са се изтрили. Или пък много хора са го гледали, но изобщо да не искат да пишат в темата и другите като видят, че няма отзиви за филма да не го гледат. Да не говорим, че може за един филм да има едно подробно негативно (примерно) мнение и хората да се откажат да го гледат, а всъщност да е имало много положителни кратки мнения които са изтирити.

 

Друго нямам какво да кажа, освен големите ми благодарности към екипа на форума затова, че ме запозна с красотата на азиатското кино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да не вметна следното/относно даването на кратки мнения/-колко думи му бяха необходими на Алеко Константинов,за да изрази възхищението си ,виждайки Ниагарския водопад !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да се правят компромиси и да се намира баланс във всяко нещо. Не мога да се оплача от екипа досега, а дори и да е имало нещо, от което да ми е станало неприятно не обръщам внимание, защото благодарение на тези хора имаме субтитри, теми, подреден форум.

Не мисля, че трябва да се обиждате заради старата "идилия". Това е образно казано и е естествено да има повече симпатии между старите членове и тези, които се познават. За триенето на мнения нямам коментар, макар че мен лично ме дразнят изказвания от рода "Изглежда интересно, ще го гледам", "Ще го започна скоро" и т.н.

В стария форум обстановката беше друга, защото форума не беше чак толкова стриктен, усещаше се по-приветливо настроение. Потребителите не бяхме толкова много, но беше някак различно и това е нормално. Може би самите ние се променяме и забелязваме нещата по друг начин. Но няма как, трябва да се нагаждаме към новото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...