Jump to content

Nagareboshi | Shooting Star (2010)


Recommended Posts

udecRtuwUPTuUdWav9l59ToUtDM.jpg
Nagareboshi

Държава: Япония
Алтернативни заглавия: 流れ星 / Shooting Star
Жанр: романтичен
Епизоди: 10
ТВ канал: Fuji TV
Период на излъчване: от 18.10.2010 г.
Режисьор: Miyamoto Rieko
Сценаристи: Usuda Motoko, Akiyama Ryuhei

Участват:
Takenouchi Yutaka като Okada Kengo
Ueto Aya като Makihara Risa
Matsuda Shota като Kamiya Ryo
Kitano Kii като Okada Maria
Kawaguchi Haruna като Yasuda Mizuki
Kiriyama Akito като Sawamura Ryota
Chisun като Kawamoto Chizuru
Kitagawa Hiromi като Nakajima Rumi
Sugimoto Tetta като Kawamoto Junji
Itaya Yuka като Aizawa Minako
Harada Mieko като Okada Kazuko
Inagaki Goro като Makihara Shuichi
Nakagawa Shingo като Kashiwabara Yuya

Daito Shunsuke - епизод 1

Suzuki Fuku - епизод 10

Резюме:
Kengo е служител в Аквариум, който изглежда обикновен,
но в действителност има тайна.
Готов е да пожертва всичко, за да я запази.
Риса е млада жена, която работи в секс индустрията,
за да плати дълга на брат си.
Отчаяна от живота си, тя мисли за самоубийство.
Двамата се срещат и сключват брак по сметка.
Преодолявайки различни препятствия,
отношенията им прерастват в истинска любов.

:essub:


Сваляне с български субтитри: :subs: тук

 

Онлайн с бг субтитри :subs:

 

Сваляне с английски субтитри: тук

 

Сваляне с руски субтитри

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересен сериал ще се окаже, въпреки че съм едва на 2 еп. и не мога да твърдя със сигурност, но исторiята се очертава интересна и романтична. 

 

Сестрата на ГГ се нуждае от трансплантация и след безуспешните опити на семейството да намери донор сред роднините си ( защото има много стриктни изисквания за донорство и случаен човек не може да стане такъв, само роднина или съпругата на брата, а той и майката се оказаха неподходящи) след случайна среща-две с главната и след като я спаси от опит за самоубийство( на нея пък и беше писнало да изплаща постоянните дългове на брат си ) и предложи да се оженят (защото неговата годеница му отказа да помогне), ясно с каква цел.

 

Толкова засега, исках да добавя и място за теглене на сериала с руски суб Nagareboshi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клиширан сценарий, обаче това не ми попречи да ревна на 6-та серия. Краят е предвидим от самото начало, но въпреки клишето, го изгледах с удоволствие. Има няколко прекрасни гледки и няколко сцени, за които си заслужава да изгледаш целият филм. Актьора в главната роля е хубавец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между мелодрамата и драмата имаше една много сериозна тънка червена линия.

Това, според мен, е търговията с органи. Сигурно сте забелязали, или ще забележите, че не всеки може да стане донор. Той трябва да е или от близък семеен кръг или съпруг/а на най-близките - брат сестра. Иначе се счита за престъпление, понеже продаваш орган.Въпреки, че да чакаш мозъчна смърт на евентуален донор ще доведе до смърт на дори млад човек, не се нарушават правилата. Младежът си умря ей така, чакайки, случаен подходящ донор. И още нещо, след като се разкри това, че все пак, нещата не са такива каквито трябва - лекарят-трансплантолог, океанолога, всички те, преминаха на друга непрестижна работа, само защото бяха нарушили правилата. Едно е да си лекар, които извършва трансплантации в Токио, друго е когато отидеш в Хокайдо, макар и в университетска болница. Праглеждайки, образователната система на Япония, става ясно, че много зависи в какъв университет си учил, работил и т.н. За да спаси човешки живот, лекарят рискува собствената кариера. Така направи и братът на момичето. Това заслужава уважение. Та си мисля, ако нашите политици, кметове, отговорни хора, за миг, само за миг, се признаят за виновни за това, което са извършили, къде щяхме да сме тогава. Ние си имаме всичко - земя, която не се тресе от постоянни движения на земната кора, нямаме цунами,нямаме Хирошима и Нагасаки, а имаме плодородна земя, четири благодатни сезона, красива природа, сравнително работлив народ. Ако дори само за миг, когато ни поставят задача отговорехме "хай" "да" или "добре", щяхме да живеем в рая и всички щяха да ни сочат като чудото на света, но не би! Толкова искам да си отговоря на тези въпроси, ако има някой който да знае, защо сме такива мизерници, когато си имаме всичко, ще съм му благодарна завинаги!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се :icon_sunny: , че  има руски субтитри. Мернах сериала в края на на 2010, грабна ме резюмето, коментарите в един руски сайт и се заканих да дебна за суб, за да го изгледам.

         Нямах още никаква представа нито от  Шота, нито от Ютака. После го забравих,  докато не гледах  "Рондо".

         Тогава се разтърсих за нещо друго с Ютака и отново се върнах на този сериал, но не намерих руски суб.

        А толкова ми хареса този мъж. Този невероятен, дълбок глас...

       Тук , в съчетания с Шота / също хубав и плътен глас..., бе него, да не го говоря изобщо/

   Не само съм щастлива, но и успях да изгледам  вече 6 епизода... и трудно спирам.

   Не ми се вижда банален, поне тази конфигурация от действия, не ми се вижда особено банална, аз поне не съм я срещала.

   Определено е много мил, човешки, интересен, брата на главната ми къса нервите и ме държи в напрежение. Пише ми се още, но бягам да видя какво ще стане. 

      :-)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хиляди благодарности Ная!Отдавна го чаках.Дано ни зарадващ и с още преводи от предложените във форумната тема.Още един път голямо и сърдечно БЛАГОДАРЯ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно сериалче. Мацуда Шота досега никъде не го бяхме виждали толкова миличък, кротичък и с прилична професия на доктор :) Изгледах го само за една събота и неделя.

Увлекателен е. Главната героиня е много готина.

Хм...а след това вече обожавам медузите, макар и да са ме жилили... Какви феерични и красиви същества! :)

 

 

Малко прекалено тежка ми дойде драмата в болницата с момчето, но съм гледала  и други подобни филми, които предизвикват изблици от рев и съм имунизирана. ;)

Общо взето беше положителен и утвърждаващ. Но защо трябваше да я зарязва, щом беше ясно, че тя го иска  не можах да разбера. Заради желанието набрат й ли, или заради

 

скандала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между мелодрамата и драмата имаше една много сериозна тънка червена линия.

Това, според мен, е търговията с органи. Сигурно сте забелязали, или ще забележите, че не всеки може да стане донор. Той трябва да е или от близък семеен кръг или съпруг/а на най-близките - брат сестра. Иначе се счита за престъпление, понеже продаваш орган.Въпреки, че да чакаш мозъчна смърт на евентуален донор ще доведе до смърт на дори млад човек, не се нарушават правилата. Младежът си умря ей така, чакайки, случаен подходящ донор. И още нещо, след като се разкри това, че все пак, нещата не са такива каквито трябва - лекарят-трансплантолог, океанолога, всички те, преминаха на друга непрестижна работа, само защото бяха нарушили правилата. Едно е да си лекар, които извършва трансплантации в Токио, друго е когато отидеш в Хокайдо, макар и в университетска болница. Праглеждайки, образователната система на Япония, става ясно, че много зависи в какъв университет си учил, работил и т.н. За да спаси човешки живот, лекарят рискува собствената кариера. Така направи и братът на момичето. Това заслужава уважение. Та си мисля, ако нашите политици, кметове, отговорни хора, за миг, само за миг, се признаят за виновни за това, което са извършили, къде щяхме да сме тогава. Ние си имаме всичко - земя, която не се тресе от постоянни движения на земната кора, нямаме цунами,нямаме Хирошима и Нагасаки, а имаме плодородна земя, четири благодатни сезона, красива природа, сравнително работлив народ. Ако дори само за миг, когато ни поставят задача отговорехме "хай" "да" или "добре", щяхме да живеем в рая и всички щяха да ни сочат като чудото на света, но не би! Толкова искам да си отговоря на тези въпроси, ако има някой който да знае, защо сме такива мизерници, когато си имаме всичко, ще съм му благодарна завинаги!

 

Подкрепям напълно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че този сериал ми напомня по нещо на "Bara no nai Hanaya".Прекрасен-какво още да кажа-Японци!!!Още един път голямо БЛАГОДАРЯ Ная!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен е!  Много ми хареса сериалът както и актьорската игра ,а главната актриса е много сладка ^^ . Препоръчвам го на всеки,който харесва подобен тип сериали  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го онгоинг навремето (доста бавно се превеждаше на англ., доколкото си спомням). Имаше си готини идейки, жесток реализъм, някои дървени моменти и малко горчиво-романтична мелодрама... Не беше зле, героите до един бяха интересни и криеха по някоя мистерийка:) Като цяло ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавям и Ютака в списъка на най-добрите братя на света! Тук сякаш ми се видя много различен от всички останали превъплъщения, в които съм го гледала. Виждах Ютака, но като че ли не беше съвсем той. В един момент усетих къде е разликата. Просто тук Ютака почти не се усмихваше. Той беше толкова вглъбен в изпълнението на "мисията" си, че сякаш друго не съществуваше за него. И въпреки липсата на усмивка върху лицето му, той никак не изгуби от чара си.

Даа, първата серия наистина предлага предвидим сценарий, но колко от гледащите могат да се сетят, че фокусът в историята ще бъде толкова балансирано предаван върху всички персонажи и съвсем няма да се концентрира само върху героите на Ютака и Ая. Ето това помогна на дорамата и въздейства далеч по-дълбоко върху зрителите. 

Специално внимание отделям на Акито Кирияма, който направи така прекрасно образа на Рьота-кун. До такава степен ме впечатли това момче, че се чудех, какво ще правя без неговите ракуго рецитали в последните епизоди. Кансайските Джонита са класа и Акито за пореден път доказва, колко полезни могат да бъдат те дори във второстепенни роли. Разбира се, не бих забравила да спомена и безценната помощ на неговия семпай Горо Инагаки, който винаги е играл страхотно негативни образи.

При всички положения, това изобщо не е елементарно поднесена дорама, а добре обмислена история, с развиващ се сюжет, който докосва много важни теми, свързани с донорството, например. Етичните проблеми, които бяха засегнати, ме шашнаха допълнително. Благодарение на тях, дори героят на Шота успя да придобие плът и кръв в целия сюжет и да заеме важно място сред останалите персонажи. Не е истина, как японците понякога си създават куп главоболия само зарати своите нравствени норми, които в някои отношения се превръщат в пречка за самия живот.

 

П.П. "Аджаракамокурен текерецу но па!" - ракуго заклинанието на Рьота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че го изгледа. Със сигурност ми остави следа, този сериал и много го харесвам, чисто лично.

А мнението ти, независимо на какъв език си го изгледала сериала, ме кара да се чувствам  добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...