Jump to content

Recommended Posts

u6wYya4axLBDXK7VPkZDR2S8Ve.jpg

Tokujo Kabachi!! (2010) / Legal Eagle, First Class
Страна: Япония
Режисьор: Ueda Hiroki, Imai Natsuki
Година на излъчване: 2010-Яну.-17
Формат: Renzoku
По мангата на: Tokujo Kabachi!! Kabachitare! 2 by Tajima Takashi
Жанр: Комедия, Работа
Епизоди:10
Субтитри:Английски

Участват:
Sakurai Sho as Tamura Katsuhiro
Horikita Maki as Sumiyoshi Misuzu
• Endo Kenichi as Shigemori Kanji
• Watanabe Ikkei as Kakizaki Matsuo
• Tamaru Maki as Kakizaki Haruko
• Kikuzato Hikari as the mysterious high school girl
• Asano Yuko as Kebisawa Kyoko
• Uesato Ryota as Hijikata Ryoma
• Igo Akun as Okita Shinsaku
• Takahashi Katsumi as Eida Chiharu
• Nakamura Masatoshi as Ono Isamu

• Takasugi Mahiro - епизод 4

Резюме: Историята се върти около центровете за чиновници и служителите на фирма занимаваща се с юридически документ. Tamura Katsuhiro е млад мъж със силно чувство за справедливост. Въпреки, че той вярва, че законът не винаги е прав, той става административен драскач с цел да манипулира закона за да защити слабите. От друга страна, Sumiyoshi Misuzu,е бивш нарушител, която мрази да губи и работи също като писар. Katsuhiro и Misuzu винаги са в противоречие, но те постепенно започват да се разбират един друг.

Свали сериала с :subs: : :click: и :click: :click:

Свали с руски субтитри :click:

:essub:


Личен коментар: Сериал с Horikita Maki . Харесвам я тази актриса, много готини роли прави, а и както изглежда ще е месецът на момчетата от Arashi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това просто беше невероятно. Като цяло драмата беше доста интересна. За първи път виждам Маки в такава роля. Естествено невероятна както винаги. Изигра ролята си перфектно. Драмичката си заслужава гледането. Накрая целувката беше супер сладка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жанр: Комедия, Работа

 

 

Sensei

Публикувана 04 май 2010 - 12:34

Това просто беше невероятно. Като цяло драмата беше доста интересна. За първи път виждам Маки в такава роля. Естествено невероятна както винаги. Изигра ролята си перфектно. Драмичката си заслужава гледането. Накрая целувката беше супер сладка.

 

 

Нещо не схващам, комедия ли е или драма :o

И бихте ли обяснили на непросветения какъв е този жанр "Работа" :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Комедия е. Драма в случая е в смисъл на сериал, защото на английски drama се използва за японските (че и за корейските) поредици. И оттам го ползваме и на български, макар че това е по-скоро жанрово определение :).

2. Работа е директния превод от описанието в d-addicts. Тоест жанрът се специфицира още по-конкретно като тематично обвързан с работа и професия - нещо като работническа комедия :))))).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, винаги съм обичал директните преводи :lol:

Параб, благодаря за обяснението, ще вкараме нов жанр в описанието - селска драма :lol::lol: , щом има работническа комедия :P:D

 

пп:емотиконките определено не достигат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено жанра е : Върша щуротии докато съм на работа, пък хората му казват комедия :)) И като стана въпрос за превод, някой може ли да ми помогне с превода на заглавието? Иначе сериалчето определено си заслужава гледането. Много ми харесват моментите на "отплесване" и светкавичките дето ги поразяват :) Малко са прекалили с надписите и таз дето по средата на сцената изскача от нищото и ни кара да участваме в томболата ... но както и да е . Горкият Шо колко бой изяде по главата .... направо ми е жал за него, а Хорикита Маки направо е във вихъра си. Големи сладури. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът ми е много приятен. Без да натоварва със суха юридическа терминология, разширява доста общата култура. Жалко е само, че научаваме за законите в Япония, как действат и как се заобикалят. Та мисля си дали и при нас няма подобни закони. Всъщност сериалът е базиран на това, как да излезем на +, ако са ни прецакали, без да се стига до съд. Всяка серия, сама по себе си, разглежда определен случай и сякаш през цялото време вървят на ръба на закона, и юристконсултите, и измамниците. ;)

Хорикита Маки играе хлъзгава и в същото време много бързо реагираща и достойно стояща делова дама. В такава роля не бях я гледала и много ми допадна. (хахах за първи път срещам в японски сериал жена толкова да пуши, и то с финес ;)

Впрочем да добавя, че сериалът вече е преведен целия. Цунки на e_katya за което. :yes::thanks:

Заглавието е преведено като "Перфектният юрист".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много харесвам тази актриса и ще го започна този сериал. Харесват ми такива забани, последните два които гледах с нея, много ме забаляваха. Още я помня като "Жената хлебарка", хахахахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът с бг субтитри тръгна вече по тракерите. Вижте тук.

Смятам, че ще ви допадне. Няма рев, сълзи, драми. Върви приятно и мен ми бяха любопитни ходовете, които предприемаха, за да помогнат на онеправданите.

Впрочем, чудехме се с преводачката дали да оставим непреведени рекламите, които вървят в началото, че и в средата на сериала, принципно нямат нищо общо със самия сюжет, но накрая решихме - по-добре зрителят да не се чуди дали не пропуска нещо важно. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре беше направено. 10 серии пълно удоволствие. :) Трогващи житейски истории + забавни герои борещи се за справедливостта. :) Финала беше просто перфектен. :asian::es: Препоръчвам с две ръце. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, как се бях затъжила за нещо японско! Хорикита Маки тук беше страшна, за първи път я виждам в такова амплоа (където не играе доброто, наивничко момиченце, а напротив - хитра). Сакурай Шо за първи път го гледам в главна роля, но ми хареса. Забавно ми беше. Наистина малко бяха попрекалили със светкавичките, но какво пък? Шоу да става!

Шо наистина много бой изяде, особено от "Горилата". :D

Мислех да го гледам с английските субтитри, но благодарение на превода на екипа си го гледах на майчин език - благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не очаквах толкова много да ми хареса тази дорама ! В началото подходих с голям скептицизъм към нея именно заради жанра - Комедия,Работа, обаче честно да си призная някои моменти от сериала доста ме разчустваха :blush: (особено когато намесваха малки дечица в историите). А и главните герои са много сладки :yes: С една дума на тези,които все още не са го гледали ENJOY :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маки най-после живна ... тази роля много добре и пасна...

Главния беше много забавен...но съседите му просто бяха черешката на тортата :lol: ...техните ситуации винаги бяха най-комичните

Ожесточената борба м/у юристите винаги привлича вниманието...

препоръчителен за гледане :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хорикита Маки - Ролята и беше малко студена, но накрая се размекна малко!

Сакурай Шо - Той е такова невинно момче, което бе водено от Маки! :lol:

Като цяло сериала е доста добър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...