Jump to content

Recommended Posts

uXMJRohyIgw9Rxux3lNVBrPrVI0.jpg

Snow Prince (2009)


Снежният принц



IMDB Рейтинг: 8,6 /10

Режисьор: Джоджи Мацуока
Държава: Япония
Година: 2009
Времетраене: 115 минути
Жанр: романтична драма за деца и възрастни
Език: японски

 

В ролите: Шинтаро Моримото, Маримо Коваджима, Асано Таданобу и др.



Сюжет:

Момиче в провинциaлен град в Япония свири на пиано. Малко момче живее с дядо си в порутена колибка извън селцето. То рисува и мечтае. Приятелството им е искрено, дълбоко и всеотдайно. Но тя е дъщеря на богат търговец, а той е бедно сираче.

 


:essub:

 

Свали с български субтитри :click: :click:

Свали с английски субтитри :click: 

Свали с руски субтитри и озвучаване :click:

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________


На пръв поглед прилича на детски филм, заснет от Дисни. Драмата обаче присъства осезаемо, което прави филма гледаем и за по-възрастна аудитория. Като цяло сюжета е доста предвидим, без да пречи по някакъв начин на филма. Музиката е прекрасна, режисурата, актьорската игра, декори - всичко е на място. Допадна ми начина, по който са представени човешките взаимоотношения, както и съветите на дядото, ако повече хора ги спазваха, светът би бил значително по-добър.
Препоръчвам.

П.П. Запасете се добре с носни кърпички, щом аз почти се разплаках, няма за какво повече да си говорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разтърсващ филм за невинната детска обич. Напомня на филм на студио Ghibli, но в игрален вариант. Няма лоши герои, само сравнително лоши ситуации. Струи добрина! Сълзите са естествени като реакция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е трогателен, моментите са тъжни, персонажите са искрени, постъпките им са човешки, правилни за тях самите, музиката е прекрасна..

Това е филм, след който сърцето и стомаха ти са свити на топка. Заслужава да се види!

Актьорите бяха много добри. Най-много ме впечатлиха момченцето и дядо му. Имаха тежка съдба, но въпреки това не падаха духом, не виниха никой и в сърцата си бяха запазили човешките добродетели.

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко гледах филма и сега просто нямам думи.. Уникален е! Толкова много чувства и емоции, толкова реален.. А за сълзите, да не говорим..

Съветите на дядото са безценни.

Филмът вече е част от най-интересните и най-завладяващи филми, които съм гледала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истина е. Филмън е прекрасен. Шинтаро прави великолепен дебют и то в сътрудничесто с такива големи имена. Надявам се да продължи със силното си представяне в киното.

Наскоро, гледайки друга японска лента, открих интересни неща около тази история. Тя е правена по книгата "Куче на Фландрия", която разказва за фламандското момче Нелло и кучето му Патраше. Те са толкова известни на запад, че в Антверпен дори има тяхна статуя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е трогателен, пълен с истина и разказва историята на една невинна и неосъществена детска любов, която оставя вечни спомени и болка. Засяга темата за социалните различия в японското общество.

Принципно почти никой филм не ме разплаква, но този разби металното ми сърце на парчета, събра ги и ги разби на още по-малки.

Spoiler

Първо сцената с рисунката, от която ми се сви сърцето, а после смъртта на момчето, която ме довърши.

 През цялото време бях във филма и исках да променя всичко, но нямах силата. Нямам думи да опиша всички емоции, които съм изпитал докато го гледам и обмислям. 

 Не искам да причиня моята болка на никого, но повярвайте ми Snow Prince трябва да се изгледа поне веднъж. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...