Jump to content

Recommended Posts

Aftershock.jpg

AFTERSHOCK / ВТОРИЧНИ ТРУСОВЕ [2010]

:imdb:

Оригинално заглавие: Tangshan dadizhen
Режисьор: Сяоган Фън
Държава: Китай
Година: 2010
Жанр: Драма
Времетраене: 135 мин.
Актьорски състав: Джан Дзинчу, Даомин Чън, Чън Ли, И Лу

Резюме: Драматичната история на семейство, разделено от огромното земетресение в град Таншан.
То започва в 3:42ч. сутринта на 28 юли 1976 и продължава 10 секунди. Епицентърът е край град Таншан в провинция Хъбей на Китайската народна република.
По официални данни на китайските власти, земетресението е с магнитуд 7,8 по скалата на Рихтер, макар че според някои източници е било с магнитуд 8,2 по Рихтер.
16 часа по-късно земетресението е последвано от вторичен трус, който увеличава броя на жертвите.
По официални данни жертвите са 242 419 души, а други 164 000 души са тежко ранени.

Награди и номинации:

Asia Pacific Screen Award 2010: Награди за най-добър филм и най-добра актьорска игра;
Номинации за постижения в кинематографията и в режисурата, за най-добра актриса, за най-добър сценарий.

Asian Film Award 2011: Награди за най-добра актриса и най-добри визуални ефекти;
Номинации за най-добър режисьор и най-добър филм.

Golden Horse Award 2010: Номинация за най-добри визуални ефекти
Hong Kong Film Award 2010: Номинация за най-добър азиатски филм
Palm Springs International Film Festival 2011: Номинация на публиката
Udine Far East Film Festival 2011: Награда на публиката

 


:subs: Свали български субтитри: :click: 

 

 

:subs: Онлайн с български субтитри: :click:  :click:  :click:

 

Свали с руски субтитри: :click: 

 

Свали с английски субтитри: :click:

 

:essub: 

Лично мнение на преводачката:
Филмът за мен беше много емоционален, най-вече защото съм майка.
Първите минути са тежки, но минете ли през тях, ще се потопите в друга атмосфера
и времето, отдадено за този филм няма да е пропуснато.
Драматичен и много човешки.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста комерсиален филм по тема, която заслужава струва ми се малко по-сериозно отношение.

Това обаче не пречи филмът да се хареса на любителите на зрелищни филми с катаклизми и сърцераздирателни истории.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 седмици някъде ми мина през главата мисълта да го преведа. Добре, че нямаше още излезли софт английски, или руски субтитри. Изтеглих го, пуснах го и в началото беше добре, ала от момента на земетресението беше толкова нескопосано реализиран филма, че се отказах да го гледам нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ИМДБ обаче доста високо са го оценили. Даже ми направи впечатление, че от 9 потребителски рецензии, в 6 бяха гласували с пълни 10-ки, един с 8-мица и имаше доста позитивни отзиви като цяло.

 

П.П. Следващата тема, която видя с такова "подробно описание" написано по-скоро напук на някои хора (или не), отива директно в кофата.

Редактирано от mike
Шефе, не се карай, оправил съм темата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ив, филмът отдавна си има тема. Слях ги. ;)

 

П.П. Все пак при редакцията ми се наложи да гледам филма до края, и то няколко пъти - като изключим сцената със земетресението, всичко останало ми хареса, а Джан Дзинчу е направо великолепна в ролята си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата линка са с нашите субтитри. ;) Да, в замунда има торент и с превод на преводача с хубавия ник. Миналата година имах "щастието" да му оправям соптитлите на "Ironclad", оттогава ми е в черната листа на преводачите. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста емоционален филм, на мен лично ми хареса.Да може би момента около земетресението можеше да се направи малко по-различно, но все пак историята беше добре разказана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тежък филм. Мен обаче, точно затова, не ме впечатли особено. На страхотния иначе кинофестивал на китайското кино, този беше единственият, който изобщо почти не ми допадна. Не е лош, но летвата ми се вдигна от предишните изгледани заглавия, които просто бяха покъртително хубави.

Режисьорът е направил и "Банкетът", който също не ми е любим. 

Съпричастна съм към страданията на жертвите на това заметресение (240 хил. души), но го бяха направили прекалено ужасно и тенденциозно. Като филм-поръчка от държавата, с цел да ни разреве максимално беше. Филм  "масивна мемориална плоча за  вечна памет". Не е хубаво да се използва трагедията на хората, за да правим изкуство от нея. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...