Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


Parallel Life (2010)

Заглавие: Parallel Life (평행이론) / "Паралелен живот"
Страна: Южна Корея
Език: корейски
Дата на излъчване: 18 февруари 2010 г.
Жанр: трилър, мистерия
Времетраене: 110 мин.

Режисьор: Гуон Хо Йонг

Актьорски състав:
Чи Джин Хи като Ким Сок Хьон
Юн Се А като Пе Юн Гьонг
Пак Бьон Ън като Со Джонг Ун
И Джонг Хьок като И Канг Сонг
Ха Джонг У като Чанг Су Йонг

и др.

Резюме:
Ким Сок Хьон (Чи Джин Хи) става най-младият съдия във Върховния съд поради рационалното си и справедливо отсъждане. Има красива съпруга (Юн Се О) и малка дъщеричка, но прекрасният му живот се разпада, когато съпругата му е отвлечена.
Междувременно на съдия Ким е възложено дело, в което прочут математик - професор Сон, убива съпругата си с мотив, че живее паралелен живот с този на Курт Гьодел - австрийски математик, който издава "Теорема на Гьодел за непълнота", предизвикала нечувана сензация сред кръговете на учените.
Млада репортерка разследва въпросното дело и се натъква на невероятни съвпадения между живота на съдия Ким и на починалия преди 30 години съдия Хан Санг Джон...
Следват поредица от събития, които ще ни убедят, че "Паралелната теория" на професора не е измислица и че човек, колкото и да се старае, не може да избяга от съдбата си.

:essub:

 

Сваляне с български субтитри - :click: :click:

Сваляне с български и английски субтитри - :click:

Сваляне с руски субтитри и озвучаване - :click:
 

Личен коментар:
Това е вълнуващ трилър, който държи зрителя под напрежение цели 110 минути. Съдия Ким е строг, но справедлив и отдаден на работата си човек. Може би затова е повишен и картината на целия му живот изглежда съвършена. Но дали това е наистина така... вижте сами. Аз лично съм силно повлияна и каквото и да кажа, ще бъде похвала. Актьорите се справиха невероятно добре и ако имах шапка, щях да си я сваля в тяхна чест. Краят е непредвиден, дори и за хората с най-развинтено въображение, затова трябва да гледате много внимателно и да преценявате дори най-малките детайли. Надявам се да се хареса на всички зрители :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че виждам темата за филма, дори че и с бг превод.Браво момичета!

Аз още в "очакваме” преди писах че ще го гледам заразди историята, която привлече вниманието ми.Признавам обаче, че е трудно, дори и на теория,

да повярвам когато се определя вероятността, един и същ човешки живот да се повтаря след 30 г., като в случая.

Но пък ме изненада факта, че в този "паралелен живот" се наблегна на темата за човешкото нещастие и човешките взаимоотношения, които

са ми винаги безобразно интересни. Тук, доверието в семейството, в обществото, в приятелството и как всичко за “дни” може да се срути ме заинтригуваха.

Човекът е слаб, когато трябва да се бори с нещастието си, а когато съдбата му го "определя", ситуацията е още по-непредвидима...

Такъв е филма, интригуващ, любопитен трилър, но не супер мрачен, а по-скоро логически тежък и мистеризоно объркан, който кара публиката да мисли...

Началото определено ми беше много очарователно и ефектно - теорията свързана с Линкълн и Кенеди е мистериозна, докато краят като завършек

нещо ми липсваше...

Сложното заплитане на ребуса, всички намесени и повтарящите се кадри от предишният живот преди 30г......малко разводняват, но сигурно това е целено...

все пак ми беше повечко, защото за мен, простите детайли, винаги говорят повече...

Играта не беше лоша, очаквах че Джин-хи ще се справи, когато подбира странни роли, ми е интересен..

Ха джонг-у е винаги радост с играта си и появяването си на екран за мен, Yoon Se-ah затвърди споделенето мнение, че я избират за гадни персонажчета,

с тая ехидна усмивка, тая женица влиза в групата на кобрите, без кандидатура и одобрение :lol2:

Lee Jong-hyuk, още от Chuno, ми се щеше да го гледам в трилър, то само вида му е..леко страховит, та и той се справи.

С една дума, филмът е интересен като замисъл - идейни исторически събития, на фона на релният живот, и само заради това заслужава внимание,

чисто детайлно и като кинематографска стойност не ми е връх.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоу, отдавна не бях гледала толкова завладяващ и силен трилър. През цялото време гледах страшно съсредотрочено, за да не изпусна нещо. Наблюдавах и най-малките детайли, но все пак останах изненадана от финала.

Актьорската игра беше невероятна. Всички направиха страхотни роли, особено Ji Jin Hee.

Много, много хубав филм. Задължителен за гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен трилър..обожавам подобни филми и този въобще не ме разочарова.През мисълта ми постоянно се развиваха какви ли не предположения и накрая останах с пръст в уста :lol: Никога нямаше да се сетя...

иначе останах очарована и от актьорската игра и музиката..въобще филма ще се хареса на много хора.Гледай народе :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма не беше лош, макар че очаквах повече, понеже идеята има потенциал. Въпреки че имаше и добри моменти, останах разочарована като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За човек, който не си пада по такъв жанр филми учудващо, но ми хареса. През цялото време ме държа под напрежение.

Също така филма ме накара да се замисля дали наистина същуствува паралелен живот...но това все още си остава загадка

 

 

края неастина ме изуми - изобщо не очаквах такъв развой на събитията

през цялото време си мислех, че прокурора е убиеца

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма много ама много ми хареса.. и яко ме разчовърка отвътре... Сигурно цяла вечер не съм спала и съм си мислила за този паралелен живот.. Това за президентите го четох и в нета, и бях меко казано шокирана.. Много го мислих: " Ами ако наистина има паралелен живот?" ;)

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма ми го препоръчаха и все се каня да му отделя време. Е, успях. И съжалявам, че не го направих по-рано. Хареса ми се много повече от "много". Отдавна не бях попадала на толкова интригуваща история, която ми беше повече от интересна. Направо ме грабна от първата минута. Саундтрака беше страхотен. Актьорската игра също заслужава похвала. Не очаквах точно такова развитие на нещата, въпреки, че до някаква степен бях поналучкала събитията. И все пак, като човек с голямо въображение, смея да кажа, че края дори и мен изненада. Много заплетен и напрегнат сюжет, тотално се вкарах във филма. Гледането на този филм си беше страхотно изживяване, като с развитието на историята подозирах буквално всички персонажи. Но края.. :blink: наистина ме впечатли. Изключително интересен логически развой на нещата. Много, много се радвам, че имах възможността да гледам този филм. Благодарности на екипа работил по субтитрите. Определено филма ще го помня дълго време. Наслаждавах му се от първата до последната минута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър трилър!

Държа ме под напрежение през цялото време. А краят наистина ми се стори странен и неочакван.. Макар че всъщност през цялото време да си мислех, че историята е достатъчно странна като цяло.

Не знам дали има паралелен живот, още повече представен по този начин, но все пак си мисля, че сценарият е оригинален и различен и точно това прави филма интересен.

Е, да не пропусна да отбележа и каста. Прекрасен Чи Джин-хи! А Ха джонг-у въобще не можах да го позная с таз дълга коса. Иначе той се превъплътява чудесно във всякаква роля.

Съпругата и прокурора съм ги гледала в подобни роли /нея в City Hall, него в Green rose) - все пак във филмите и сериалите са различни като цяло..

Благодаря на Туци и Дес за субтитрите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав трилър с интересна идея за сюжет.

Краят не ме изненада кой знае колко, но определено ми хареса.

Очаквам американски римейк. Няма как да изпуснат такъв сценарий. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен плот...Наскоро /преди 2-3 месеца може би/ го гледах и ме впечатли доста! Филмът си заслужава гледането, а теорията за паралелния живот ме запали да търся материал, за жалост ми излизаха постоянно 'паралелните светове', за които вече си знам предостатъчно...xD И аз не се съмнявам, че американците вече трескаво работят по римейк...имат навика да взимат всичко, което е интересно, необичайно и би се вписало добре като за нашите култури...Все пак ние европейците и американците сме доста придирчиви племена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...