Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Amalfi

Режисьор: Хироши Нишитани
Държава: Япония
Жанр: Трилър
Година: 2009
Времетраене: 125 минути


:imdb: 

 

В ролите: Юджи Ода, Ерика Тода, Коичи Сато, Нене Оцука, Амами Юки и др.

 

Сюжет: В Рим се готвят да посрещнат Коледа - с пищни фойерверки и концерт на Сара Брайтман. В японското посолство пристига нов дипломат, Косаку Курода, чиято специална мисия е да отговаря за сигурността на японския външен министър на предстоящата среща на върха на Г8. Но Курода приема като част от работата си и безопасността на всички японски граждани. По тази причина се замесва в разследването на отвлечено японско момиченце. Историята загрубява, когато става ясно, че похитителите се целят доста по-високо от откупа за детето...

spacer.png Линкове за филма + БГ суб: :click:  :click:

 


Специални благодарности на Крал за бързия превод wink.gif

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го преди феста, понеже беше едно от номинираните за излъчване заглавия.

Филмът не изпъква с абсолютно нищо, освен с красивата музика и пейзажите на Италия. Аз лично съм виждал поне 10 подобни кримки. Откъм сюжет - пълна безидейност. Актьорите си играха добре, особено този в главната мъжка роля. Интрига не бих казал, че имаше. Не успях да го изгледам отведнъж. Най-глупавото нещо в цялата работа беше краят, който разби представите ми за изтъркан завършек.

Но не пречи да го изгледате, може да откриете нещо друго. Лична оценка 6/10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ин Крал уи тръст! Аз пък ще го гледам само заради нейния превод, скоро не бях се радвал на Кралски субтитри. :lol: Иначе съм наясно какво ме очаква, ма поне ще оплакнем окото с пейзажи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо особено наистина, стандартен трилър. Все пак си имаше някаква динамика, не вярвам някой да заспи от скука. :)

Дразнеха ме малко истеричните реакции на места на героинята на Юки Амами, а на Юджи Ода много му отиваше тази роля, той има подходящото студено излъчване. И можеше нещо там да се развие между двамата, че така остана съвсем наникъде.

А пък на Сара Брайтман й отделиха излишно много внимание, не че не я харесвам, но тук не ми беше уместно.

И аз потвърждавам, че най-хубавото във филма е италианският фон, особено въпросното Амалфи, което вече си бях харесала от друг филм, A Good Woman, но тук вече окончателно ми се затвърди като едно от местата, които задължително трябва да посетя преди да се спомина. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа, на пръв поглед всичко, което каза Рагнос е точно така. По тази причина няма да се спирам на тези въпроси, мен ме изкефи друго (освен музиката, разбира се, която си беше върховна) - японците така бяха заснели филма, все едно гледам италианска кримка. Това беше много свежо и кефещо, а въпросният курорт, дал името си на филма изглежда адски примамливо, но за жалост я го показват 10-на минути, я не, а е определено нечовешки красиво място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...