Jump to content

Recommended Posts

3889172558_a831825f7a_o.jpg

Ballad (2009)
Страна: Япония
Премиера: 5 септември 2009
По мангата на: Yoshito Usui- "Ballad: Na mo naki koi no uta"
Времетраене: 132 мин.
Жанр: Екшън, Драма, Романс
Режисьор: Takashi Yamazaki

IMDB

Участват:
Tsuyoshi Kusanagi - Matabee ijiri
Yui Aragaki
Mitsuru Fukikoshi
Kyôko Kagawa
Kenji Motomiya
Atsuo Nakamura
Kazuki Namioka
Yui Natsukawa
Takao Ôsawa
Yukiyoshi Ozawa
Yuki Saitô
Shun Sugata
Akashi Takei
Sumina Teramoto
Michitaka Tsutsui
Reo Yoshitaka

Резюме: Въз основа на едноименната манга и анимето Crayon Shin-chan от 2002, филмът разказва за малко момче на име Shinichi (Akashi Takei), което се връща назад във времето през периода Sengoku и спасява живота на генерал наричан от другите Demon Ijiri. Генерал ijiri (Tsuyoshi Kusanagi) е влюбен в принцеса Ren (Yui Aragaki) още от детството си, но тя се очаква да се омъжи за могъщ daimyo наречен Okura Itakatora (Takao Osawa). Когато семейството на Shinichi се появява от бъдещето, за да го търси забъркват голяма каша..., разказвайки на старейшините на града, че провинция Kasuga не е отразена в историята. И, че техните " Трайни битки с други кланове" са привидно безплодни. В светлината на тази новина, принцеса Ren се освобождава от своето задължение да се омъжи за Itakatora, и може да бъде вече със ijiri, Но Okura Itakatora не обича да бъде отхвърлян, и неговия голям гняв води до страховита битка.

:essub:


Свали филма с български субтитри: :click:
Свали филма с английски субтитри: :click:

Свали филма с руски субтитри: :click:

Изглежда, че не само Kimura но и другите от SMAP са много добри актьори. Филмът ми хареса, но и аз си обичам самурайските филми... laugh.gif, а и има пътуване във времето, още по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добро детско историческо фентъзи.

Романтика и драма в основата на филма.

Комедия, когато гледате как самураите от 16 век се шашкат на джаджите от 21 век, почти сериозен масов екшън, когато наблюдавате сблъсък между войски от 16 век и отново комедия как джип ги гази.

Филмът има силен възпитателен ефект за деца, а и за по-възрастни...

Доста добър саундтрак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един сън, детски сън, който ни препраща в миналото, въвежда ни във време на война. Война, заради красива принцеса, която обича боеца от селото и не желае да я омъжат насила. (Тук нещо ми напомни битката за Троя, заради красивата Елена. ;))

С много елементи на нереалистични действия (като джипа на семейството, който помага на добрите бойци да спечелят, фотоапарата, камерата и всички съвременни джиджавки - интересно как работиха без презареждане?!)... или с други думи казано - гледа се за разпускане, няма кой знае каква драма и не е акцентирано на любовните страсти, по-скоро всичко е пречупено през детския поглед. (Това дете как пък не свали раницата от гърба с дни? :wacko: )

Има добри масови сцени на битки, на мен те ми допаднаха най-много във филма.

 

 

Сваляне на филма с бг субтитри. Изборът е ваш.

:click:

:click:

:click:

:click:

:click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да изтрая и до средата. За мен този филм е тотално разочарование.

Като казахте детски (да, такъв е, ама много мяза на "Като рицарите" и поне 10-на подобни нему), този превод според вас подходящ ли е за такава аудитория? Първите 15 мин. почти нищо не зацепих, заради излишно високия стил на превода. Отделно от това, смислово може да се желае много, адски много. До 20-та минута, кой-знае защо знака "!" беше упорито избягван. Псувните от сорта на "Мамка му" и останалите глупости дори не виждам смисъл да ги коментирам, предполагам ще бъдат веднагически възприети с възторг от милите дечица, за които е предназначен филма. Лично мен, липсата на сюжет, режисура, актьорска игра, нелепите декори и наивността на всичко, ставащо на екрана почти ме отказаха, но нелепия превод (граматически, правописно и технически - добре издържан, спор няма) ме довършиха.

Това е, дано някой да не се разсърди, мнението си е мое и не ангажирам никого с него. Ясно ми е, че филма е за малките съкровища, но е така направен, че едва ли някой, преминал границата на 20-те години ще му допадне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един сън, детски сън, който ни препраща в миналото, въвежда ни във време на война. Война, заради красива принцеса, която обича боеца от селото и не желае да я омъжат насила. (Тук нещо ми напомни битката за Троя, заради красивата Елена. ;))

С много елементи на нереалистични действия (като джипа на семейството, който помага на добрите бойци да спечелят, фотоапарата, камерата и всички съвременни джиджавки - интересно как работиха без презареждане?!)... или с други думи казано - гледа се за разпускане, няма кой знае каква драма и не е акцентирано на любовните страсти, по-скоро всичко е пречупено през детския поглед. (Това дете как пък не свали раницата от гърба с дни? :wacko: )

Има добри масови сцени на битки, на мен те ми допаднаха най-много във филма.

 

 

Доколкото си спомням от историята Елена от Троя не е била принуждавана да се омъжи против волята си. Е, може и аз да бъркам, простете ми.

Иначе като чета написаното филма много ми напомня една анимация от моята младост - "Волтрон, защитника на вселената". Ще сваля филма и ще го гледам задължително - много искам да разбера как джипа е помогнал в битката. Такъв един джип как ще ми помогне в натоварения трафик в София, ех…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...