Jump to content

Brotherhood of War (2004)


Recommended Posts

brotherhood_zpsxip65amm.jpg

Taegukgi - The Brotherhood of War
Братството на войната

태극기 휘날리며

 

Страна: Южна Корея
Премиера: 6 февруари 2004г.
Времетраене: 140 мин.
Режисьор: Канг Че Гю
Жанр: Военен, Драма
 
В главните роли:

Jang Dong Gun

Won Bin

Lee Eun Joo

Choi Min Sik

Gong Hyung Jin

Lee Young Ran

Ahn Gil Kang

Kim Soo Ro

 

Сюжет: История за двама братя, принудени да се бият в Корейската война през 1950г. Филмът показва чистия ад на войната, така както никой друг филм не го е обрисувал досега. Адът, в който загиват по изключително жесток начин хиляди хора. Адът, поради който двама родни братя стават врагове. Брилянтен филм.

 

 

Свали с :subs: :click: :click:

С английски субтитри :click:

С руско озвучаване :click:

 

Лично мнение:
Гледал съм много филми за войната, до вчера мислех Спасяването на редник Раян, 9 рота, Апокалипсис сега и Взвод за най- добрите филми в жанра. Спокойно мога да твърдя, че представеният тук филм ги надминава по всички параграфи. Филмът има 9 награди от престижни филмови фестивали. Мен лично ме остави безмълвен и замислен след финалните надписи...
Приятно гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм е велик.Толкова реалистично е показан ужасът на войната и нейния пълен абсурд.Евала на южнокорейците,че са показали и собствените си престъпления,а не само тези на "лошите" комунисти.

Къде съм бил досега,че не съм го гледал...баси филма.Още ми държи влага. mike28,благодарско мой човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто ВЕЛИК! Вчера го изгледах. Изпитах смесени чувства на възхита, неверие и дори отвращение. Ако има филм, който най-точно показва каква е войната, това трябва да е този тук! Задължителен за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма го гледах преди извесно време. Много е реален и битките са направени страхотно. Не са пестили кръв и хвърчене на крайници... Определено ми е сред най-любимите военни филми в личната класация. Не само заради ефектите. Актьорската игра беше на много високо ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът компенсира всички недостатуци на превода....

Да ви кажа- Толкова Велик филм за войната не съм гледала- на моменти грозно, на мoменти трогателно, красиво, тъжно...

Трябва да се гледа, невероятна актьорска игра на двамата братя, вече съм им фен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо не съм писала за този филм, който е просто задължителен, дори и за хората не харесващи темата за войната отредена

във филмовия сектор.

Но се надявам да се гледа и оцени от повече хора, особено в година като тази, която е посветена на доста от събитията и действията от Корейската война.

Толкова нагледно дълбок и мрачен човешки преглед за войната и болезнена ужасавяща действителност, събрана накуп, признавам си едва се гледа,

да не казвам разбира.Но си струва.

Наистина брилянтен филм, дори заради болезният героизъм; дори заради правилното и нередното, тотално изместено от жестокостта на войната;

дори заради добрите и лошите, от двете страни на Корея; дори заради "красотата" в грозните и ужасяващи детайли от бойното поле; дори заради чудната

актьорска игра; дори заради ужасното чувство, което не те оставя след филма....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли по-добър превод?!

Този в Замунда е ужасен. Най-ужасния, с който досега въобще съм започвала филм. Поне на руски да имаше(..

Историята е наистина покъртителна и разтърсваща, а актьорите си играят перфектно ролите.. И изобщо - филм за "голям екран"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо човече вчера го гледав филмчето и импресиониран сум :up: Немам гледано многу воени филмови ама овој се решив да го изгледам по препорака на пријател и не зажалив. Многу реални сцени, добри ефекти и добра приказна. Му давам 9/10 само затоа што не сум многу по воените филмови инаку слободно може и 10-ка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм го гледах преди години с един приятел, на когото му го бяха препоръчали и не спрях да рева. Много силен филм, но определено не бих го повторила, прекалено ми е брутален, особено някои сцени. Щом съм го гледала веднъж преди две години май и още някои сцени са ми в ума, значи това не е някакъв обикновен филм в никакъв случай! Някои сцени не можех да ги гледам, признавам, просто затварях очи и чаках да свършат, то корейците обичат да са натуралистични и не прикриват нищо, в подробности ще ти покажат как някой го режат на парчета, което на мен ми идва малко в повече... Уон Бин е невероятен, ама то него колкото и да го хвали човек, все ще му е малко.

Боби от Македония - не съм видяла кои филми си гледал, но гледай всичко с Уон Бин, Предполагам си гледал "Аджоши" (The man from nowhere) - просто този актьор е невероятен и си подбира ролите, не участва в бози.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм го гледах преди години с един приятел, на когото му го бяха препоръчали и не спрях да рева. Много силен филм, но определено не бих го повторила, прекалено ми е брутален, особено някои сцени. Щом съм го гледала веднъж преди две години май и още някои сцени са ми в ума, значи това не е някакъв обикновен филм в никакъв случай! Някои сцени не можех да ги гледам, признавам, просто затварях очи и чаках да свършат, то корейците обичат да са натуралистични и не прикриват нищо, в подробности ще ти покажат как някой го режат на парчета, което на мен ми идва малко в повече... Уон Бин е невероятен, ама то него колкото и да го хвали човек, все ще му е малко.

Боби от Македония - не съм видяла кои филми си гледал, но гледай всичко с Уон Бин, Предполагам си гледал "Аджоши" (The man from nowhere) - просто този актьор е невероятен и си подбира ролите, не участва в бози.

 

Еве што имам гледано до сега :)

 

А овој The man from nowhere го знам ама не сум го гледал. Ќе се потрудам да го изгледам и него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брутален, жесток, трагичен... като самата война. Велик филм, страхотни актьори - за пръв път да ми хареса играта на Йон Бин. Определено всеки почитател на корейските сериали, трябва от време на време да си причинява подобни филми :slap:  Само не мога да преценя - задоволих ли си "кръвожадността'' или "ми се отвори апетита" за още... :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брутален, жесток, трагичен... като самата война. Велик филм, страхотни актьори - за пръв път да ми хареса играта на Йон Бин. Определено всеки почитател на корейските сериали, трябва от време на време да си причинява подобни филми :slap:  Само не мога да преценя - задоволих ли си "кръвожадността'' или "ми се отвори апетита" за още... :28558:

 

В такъв случай едва ли е необходимо да ти препоръчвам "My way" :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...