Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


Заглавие: Calla
Оригинално заглавие: 카라
Българско заглавие: Кала
Премиера: 18 септември 1999
Държава: Южна Корея
Жанр: драма
Времетраене: 105 мин.

Режисьор: Song Hae Sung
Линк към IMDB


Участват:

Song Seung Hun

Kim Hee Seon

Kim Hyun Joo

Choi Cheol Ho

Lee Jeong Hak

Ko Ju Hye

Kim Hae Gon

Сюжет: Сон У получава цветя всяка сутрин и иска да разбере защо и от кого. Един ден той среща Джи Хи и се влюбва в нея от пръв поглед, мислейки, че тя му изпраща цветята. Сон У кани Джи Хи на среща и тя се съгласява. Той отива на обещаното място, но успява да види само как Джи Хи е задържана като заложник и, за негов ужас, убита.

 

Български субтитри :essubs:

 

С български субтитри :click: :click:

Онлайн с български субтитри :click:  :click:   :click:

С английски и руски субтитри :click:

С руски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехааа,няма нито един коментар, Кво става тука :dunno:

Онази вечер мернах в замунда,че са качили филмчето и моментално го дръпнах. Ммм,много готино се оказа. Хареса ми въртележката с времето и разглежането на историята първо от Сон У ,а после и от на Су Джин.Напомни ми донякъде на "More Than Blue" ,просто като похват,не че имат нещо общо.Историята е много интересна и леле как само човек може да се влюби от един ,едничък поглед. Аз винаги съм вярвал в тази любов,дори и някой да я отричат. Избора на цвете беше страхотен. Обожавам калите,въпреки,че не знам много за тях и значението им,но какво от това. Чисто,искрено бяло,също като любовта от пръв поглед.

 

Колко тъжно ми стана,когато разговаряха по телефона и тя вярвайки,че той я е познал и чувайки думичките - "Обичам те" ,се зарадва толкова много,разтопи се като бучка лед сложена в устата на разгорещена мадама и изведнъж чувайки името - Джи Хи,посърна като цвете захвърлено в кошче за боклук. Горката,искаше ми се в този момент да отида и да я прегърна,толкова ми стана жал за нея.Но тя не се отказваше докрая и продължаваше да си го обича дори и при това положение.Не мога да опиша радоста си обаче от хепи енда. Почувствах такова облекчение. Благодарско на сценариста ,че се смили над изтерзаното и сърчице.

 

Да,със сигурност препоръчвам филма на феновете на корейското кино отпреди години.Чисто и неподправено.

Надявам се,виждайки ми коментара и други хора да погледнат към това филмче :) Моя оценка 5/5 :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любовта не винаги е това, което си представяш и което искаш да е.

 

Радвам се, че гледах Ким Хи Сон, която направи невероятна роля в драмата "Sad Love Story/ Sad Love Song/ Sad Sonata".

 

Надявам се, че все по-често ще попадам на преведени азиатски филми от 90-те години. Определено има какво да се види и в тях.

 

А конктретно този си заслужава да му се отдели време и да се изгледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса! :inlove: Имаше нещо много магическо в букетите от кала, цветарския магазин, снега, музиката, подбрана за фон и Главните! Остави у мен хубаво чувство и ми беше интересно как ще се развие историята между влюбените.

 

Сънг Хон е такъв дечко тук, гласът му е различен, но пък си е също толкова неистово магнетичен колкото и сега. Да не говорим, че за 20 години не е мръднал в лицето почти никак. Прекрасна Kim Hyun-Joo, а Kim Hee-Seon едва я познах, доста е лягала под ножа в последните години май.

 

@ivanjelina- горещо препоръчвам! :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненада ме, че я няма опцията за онлайн в бокса. Преди време го гледах там и от тогава френската песничка ми е все в главата. Някой дали има малко повече инфо за нея?:)

Филмчето е балсам за душиците на  романтичните натури. :wub:  Не го пропускайте! 

А, да , ето я плейлистата във vbox.

Редактирано от bealonenomore
Линкът е добавен в първия пост.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Преди време го гледах там и от тогава френската песничка ми е все в главата. Някой дали има малко повече инфо за нея?

Заинтригува ме за коя ли песен става дума. Добре, че думите се чуват ясно, та с малко помощ от гугъл я намерих. :)
Песента "Je m'appelle Hélène" - тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, благодаря ти от сърце, @Коколина:wub:!

Аз пък сега , като го написах и се светнах , че трябва все пак да е отразена в надписите /заради авторските права/ и чинно си ги изгледах, та успоредно с теб и аз я идентифицирах и намерих вариант и с английски превод, че френския звучи пррекррасно :896767:, ама хич не му хващам.

Песничката е семпличка и много истинска като чувство, може би за това ми е бръкнала в сърцето и се  загнездила там от години, дори и да не съм й разбирала текста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дами, изгледах го и аз току що и страшно ми хареса!! От първите моменти ме заплени, много интересен, нежен и наистина има нещо магическо в него, както каза @jira. Благодаря много за препоръката! :thanks:

Цялата обстановка ме върна към толкова спомени...точно духа и настроението на 90-те, музиката и всичко...а цветарският магазин беше истинско бижу. 

Саундтрака е чудесен, начело с френската песничка, за която тъкмо щях да питам и аз! :D Благодаря много за информацията на @Коколина и @asha, днес ще си я слушам до насита и веднага я запазвам във ‘favorites’. Имаше и две английски песнички, които много ми харесаха; въобще, ще се пробвам да издиря целия саунтрак.

Около празниците точно нещо такова ми се гледаше...ахх, размечтах се! :wub: Наистина за нежните натури този филм е мечта, не се колебайте :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ivanjelina, надписите в края на филма дават следните заглавия

----------

Je m' appelle Helene  (Helene)

The Rivers (Toshiya Motomichi)

One Brief Dream (Anael)

Rust ( Linn Miles)

------------

Първата вече е издирена, но другите ми се губят като мелодия. Ако искаш, пробвай с имената в тубето, че са ти по-пресни като звучене. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момичета, супер сте! :thanks:Въодушевихте ме, ще трябва пак да го гледам филма! Тази ли е последната песен от ОСТ-а? Текстът е :inlove:

Spoiler

 

Every line in your face is a road you've been down
It's a freight train you hopped
It's a night in a strange town
It's a joke that you told, it's a tear that rolled on
A sad story you heard, or a lover who's gone.

It's the scars on your hands
The hard work that you've done
It's the skin that you touched
All the wars that you've won.
It's the baby you cradled, it's the letters you wrote.
It's the time you held on, it's the time you let go.

And the footprints you leave are perfect and deep
And your soul is a place that is tough but it's sweet
And the shadow you cast is straight and it's true

But the lines and the scars are what I love about you.

The rust in your voice, that's the dust and the rain
It's the choices defended again, and again, and again
It's the life that you've led
It's the friends come and gone
It's the highways and the truck stops
And the cold grey dawns

And the footprints you leave, they are perfect and deep.
And your soul is a place that is tough but it's sweet
And the shadow you cast is straight and it's true
But the lines and the scars and the rust are what I love
About you.

 

 

 

Green River na Toshiya Motomichi. :icon_sunny: Не съм сигурна дали това е точната песен. Намирам, че албумът се казва The Rivers.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...