Jump to content

Recommended Posts

9399.jpg

 

Samurai 7

 

Оригинална творба: Куросава Акира
Озвучават: Мики Шиничиро, Инукай Джунджи, Терасома Масаки и др.
Тип: ТВ
Жанр: сай-фай, роботи, екшън
AniDB и MAL: AniDB // MAL
Държава: Япония
Година: 12.06.2004 - 25.12.2004
Епизоди: 26
Времетраене: 26 мин. на епизод
Субтитри:  Български
Резюме: В далечното бъдеще хората и роботите се борят за надмощие. Самураи се бият с техни механични подобия. Механичните самураи тероризират мирните селца и ги ограбват всяка година. Село Кана решава, че трябва да се сложи край на това. Така изпращат своята жрица и двама други, които трябва да намерят седем самураи. Тези самураи трябва да защитят селото от нападенията на механичните самураи.
Анимето е базирано на игралния филм на Акира Куросава - Shichirin no Samurai (Седемте самураи).

 

Линкове: 
Действащ към момента линк за сваляне: тук
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно онзи ден го приключих. От години се бях заканил да го гледам и преди седмица някъде най-после се реших.

Като цяло анимето е страхотно! История, графика, персонажи... всичко е направено супер. Единственият минус, който не ми допадна е цялата любовна история, която беше доста глупаво направена и завърши по супер неочакван и малоумен начин. Бива, бива да обичат драмата и негативният завършек японците, но това да градиш някаква любовна история 20 епизода и накрая всичко да отива подяволите... много ме разочарова.

Като изключим това, всичко останало беше на високо ниво. Крайна оценка бих сложил 8,5/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го преди мнооого мнооого време,но все още помня сцени кадър по кадър и реплики(а японския не ми е сила :D )

От самураите Киузо много си го обичам,особено отделната история с Камбе.Хейначи е голям сладур,неговите сцени те зареждат положително.Катцуширо май най-не го харесвам,но иначе е едно от най-хубавите анимета,които съм гледала.И нео-елементите идеално пасват на историята :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, налагаше ми се поне три пъти да го гледам, ама не ми омръзна.

Казват, че приличало, нали, на онзи игрален филм, ама аз освен че самураите бяха седем нищо друго не видях общо...

Нормално все пак де - къде роботизирани градове, къде - едновремешна Япония. Просто връзката е неосъществима.

Конкретно за анимето - допада ми. Ъх, единствено зеленокосия ми беше тъпичък като геройче, но трябва да има и такива дразнители...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...