Jump to content

Recommended Posts

seven-swords-movie-poster-2005-102035910

Seven Swords

resizedfaeja.jpg

Жанр: Исторически, драма, с фентъзи елементи
Режисьор : Тсуи Харк
Сценаристи: Чи-Синг Чеунг и Тим Нам Чун
Участвуват: Дони Йен, Леон Лай, Чарли Юнг, Лиуу Дай, Чиа-Лианг Лиу, Дънкан Лай, И Лу и др.
Произход : Хонгконг
Година : 2005
Времетраене : 153`


Резюме : "Седемте меча" е една нова реализация на старата японска приказка за седемте самураи, направена половин век след култовия филм на Акира Куросава.

Действието се развива в началото на ХVІІ век (около 1600 година). Мястото е северозападен Китай, до границата с Манчжурия. И отново седем храбреци трябва да спасят едно нещастно село от манчжурски разбойнически нападения.


Мой коментар: Любим филм. Красива приказка за обикновени хора, които са принудени от обстоятелствата да станат необикновени герои, и за герои, които не могат да избягат от предопределението си да бъдат такива. Ще спомена и убийственият саундтрак (който ще търся отново, че ми се изгуби), величествените пейзажи, тръпката на естетическа наслада, струяща от всеки кадър и не на последно място - самите седем Меча. Отдавнашната ми слабост към хладните оръжия и персонификацията им бе приятно погъделичкана от оръжията на героите и от съотнасянето им към всеки от характерите. Ако някой някога реши да ми подарява пръстен с диамант, моля, нека го замени с Драконовият меч!


Филмът с български субтитри може да изтеглите от тук
а ТУК е трейлърът на филма.


Загледах, че има и 39 телевизионни серии от 2005г. с това име , та ще проуча въпроса.

Edit: Добавям саундтрака: тук и тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах филма-два пъти,и пак не можах да определя дали повече ми харесва или обратното-не

Определено има много неща, които ме впечатлиха.Актрисата,която игра корейска робиня.Меча,подарен на жената от групата на седемте-не бях виждала такъв,определено ми допадна Историята като цяло има какво да покаже,нищо че е поредния вариянт на самурайската

От друга страна началото на филма за мен е пълен отврат.Бойните сцени в по-голямата си част в целия филм са ужас някакъв.Лошите са уродливо лоши и не помня , какво още не ми хареса

А серияла вероятно ще е хубав,видях му няколко клипа в Ю туб.Артистите са хубави,има май любовни интриги и неволи,има ихубави битки,но....май няма сийд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няааама толкова мудно начало на филм.

Просто, на моменти ми идеше да си прережа вените. (emo)

Обаче от средата на сетне, няма такива батални сцени. Много добро изграждане на героите, много хубава и позитивна интерпретация на Класиката.

Филм-култ. (почти)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е добър, даже мисля да го гледам пак; ама аз съм си пристрастен към този жанр! Миналата година бях чел някъде, че се подготвят още 5 серии и ще бъде нещо като "Властелинът на пръстените"! Някаква информация по този въпрос; дали са излезли и други серии на "7-те меча"?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...