Jump to content

Recommended Posts

photo39308.jpg

· Заглавие: Happy Killing / Femme Fatale
· Режисьор: Kang Kyung Han
· Премиера: 22 август 2007
· Времетраене: 94 мин.
· Жанр: Комедия, романтика, трилър
· Държава: Южна Корея


В ролите:

Ye Ji Won

Im Won Hee

Jo Hee Bong

Park No Sik

Jeong Kyung Ho

Описание: В навечерието на Рождество, в дома на известната актриса Е Джи Уон случайно се срещат четирима абсолютно различни мъже – преподавател в колеж, гангстер, богат американец от корейски произход и режисьорът на последния ѝ филм. Всички те са нейни поклонници и са дошли с намерение да ѝ направят предложение. И без това странната ситуация за Е Джи Уон се усложнява, след като тя случайно убива един от своите потенциални съпрузи. В опит да скрие случилото се Джи Ун още повече се оплита. Събитията се развиват стремително и празникът се превръща в ужасен кошмар. На всичко отгоре наблизо дебнат двама детективи, издирващи квартирен крадец, преоблечен като Дядо Коледа… Кой ще остане с Джи Уон? И, което е по-важно, кой ще доживее до сутринта?

Лично мнение: Гледах го точно по Коледа тематично. Признавам, че по-забавен филм за Коледа не бях гледала, въпреки че хамерикански продукции бол по това време. Час и половина гарантирано удоволствие със смях до сълзи. Изключително добри хрумвания и запомнящи се моменти. Изобщо не пречи да се гледа и извън сезона, сняг май не видях във филма. И още нещо. Малко с подозрение подходих към филма. Все ми се струва, че корейците трудно успяват да разкажат нещо добре само за 90 минути /не че няма изключения де/. Опровергаха ме на 100 %, за което :bow:

:essub:


Свали :click: и :click: 
С английски субтитри :click:
С руски субтитри :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен филм! Не знам как са ги събрали толкова много идиоти на едно място... Голям смях падна :lol:

Много ми напомня на Final Destination...

 

...с всичките тези хора, които измряха, и то по възможно най-нелепите начини.

Някой здраво ги е урочасал :28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен филм! Не знам как са ги събрали толкова много идиоти на едно място... Голям смях падна :lol:

Много ми напомня на Final Destination.

 

С всичките тези хора, които измряха, и то по възможно най-нелепите начини.

Някой здраво ги е урочасал :28558:

 

 

:28558: , мислех, че никой не е забелязал този страхотна комедия. Ама то Коледа наближи и сега му е момента.

Българските субтитри са готови и се надявам, че всеки момент ще се появят на сайта, и така удоволствието ви ще е пълно.

И още нещо -за цяла година, откакто гледах за първи път филма, не срещнах по-добра комедия, затова си остава мой фаворит и за тази Коледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:28558: , мислех, че никой не е забелязал този страхотна комедия. Ама то Коледа наближи и сега му е момента.

Българските субтитри са готови и се надявам, че всеки момент ще се появят на сайта, и така удоволствието ви ще е пълно.

И още нещо -за цяла година, откакто гледах за първи път филма, не срещнах по-добра комедия, затова си остава мой фаворит и за тази Коледа.

Филмът наистина е страхотен и съм напълно съгласна с теб, че тази година няма по-смешен от него. Не е забелязан, защото няма превод. Самата аз случайно попаднах на него и реших да го изгледам само заради твоето лично мнение. В крайна сметка, два часа се смях като идиот (дори и след като беше свършил) :lol: Затова, изключително много се радвам, че ще има бг субтитри. Сигурна съм, че и на останалите ще им хареса. А и аз също бих повторила, понеже докато гледах актьорите, пропуснах поне 20% от субтитрите. Пък и друго си е да гледаш на "роден език".

Та...Благодаря за хубавото филмче, както и за превода. :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Субтитрите са качени. Браво, Маце, браво, Аце. Много добри субтитри. :)

 

За филма... Момент, че ми избяга граматиката... :D То, така да се каже, тоя филм си е чиста гавра с труп. :lol: Явно сценаристъта е фен на наградите "Дарвин", другояче не мога да си обясня поредицата от абсурдни действия с още по-абсурдни последствия, еле пък с... хепиенда. :lol: Безумен сценарий, добри актьори, забавна, въпреки всичко, атмосфера, но дебилизма ми дойде в повече.

 

Та, в заключение, не че казах нещо много смислено, де, ама ако не се бях наела да прегледам субтитрите, още след сцената, в която

преподавателя драйфа, а мениджъра му запушва устата

щях да му тегля една звучна и сочна българска попръжня и да сменя канала. Че няма да повторя филма е сигурно, а вие го гледайте на собствена отговорност. При мен със сигурност успя да убие... доста мозъчни клетки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро не бях гледала по-голяма простотия, но честно казано ми се отрази добре - отдавна не бях се смяла толкова.

Филма беше изпълнен с множество нелепи ситуации, коя от коя по-налудничева, гнусотиите също не лиспваха. Но това е част от корейските комедии и вече съм свикнала. Така че, ако някой има желание да гледа нещо, което ще подобри настроението му, това е филма. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много му се кефих на тоя филм...хумора е по особен и не всеки ще примира от смях, макар че при мен се получи точно така! Главната актриса как си влизаше точно в ролята обаче, супер много ме радваше..и видях едно доста познато личице

 

мъжлето и от мафията с блестящият часовник съм сигурна, че е кралят от Hong Gil Dong

 

А пък сцената дето:

 

оня първият се наръга с риба колко много ми напомни за филма на Kim Ki Duk- "Wild Animals"

 

Препоръчвам го филмчето има какво да се види!

Въпреки, че франсетата са направили много по- добър филм...

его: цънк

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Happy Killing !

Фатален филм във всеки едни смисъл на думата ! наситен с черен хумор (какъвто обожавам ! ) и буквално не знаеш, какво ще се случи следващата секунда.

Само дето имаше един момет в който си затворих очите !

 

Когато ония си навря главата в тоалетната чиния ! Лбаааа няма такава погнуса !

 

... страхотна актьорска игра, мцаката беше толкова шантава, а ухажорите трепач :28558: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее не :lol: :lol: :lol: като този филм няма втори... Отдавна не се бях смяла така... :D Любимата ми сцена беше

Когато мафиота (на такъв го направих) излизаше от телевизора, като момичето от "Предизвестена смърт"... тогава вече не издържах

 

Надявам се съседите да не са ме псували много :lol: и не на последно място, благодаря за превода :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчаха ми го, реших да го погледна.

 

Почва филмът и... първите минути се чудя какво става. Какво му е специалното на филма и прочие. И докато се двоумя дали е време да го спра, се почва някакво безумие, на което му казвам

идиотщина - извинявам се за думата, но по-подходяща не ми идва на акъла. Това е от филмите, които по принцип не гледам, но...

 

с този просто се скъсах от смях.

Няма поука от филма, няма смисъл - не се напъвайте да ги търсите, просто се забавлявайте.

 

Kathie,

не знаех, че имало и френска версия. И тя ли е толкова смешна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер откачен филм! Пълна измишльотина. Някак си,

тая игра с трупвете не ми беше смешна

:blink: . Разбира се, всеки глупав филм си има и своите проблясъци (не може да бъде изцяло скучен) - едва 2-3 смешни сцени, но с това се изчерпва всичко.

 

Мисля, че най-накрая ако я бяха тикнали зад решеткита (включително и мениджърът и), щеше да се получи доста логичен и справедлив завършек.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Мисля, че най-накрая ако я бяха тикнали зад решеткита (включително и мениджърът и), щеше да се получи доста логичен и справедлив завършек.

 

 

Аз мисля, че филмът щеше да излезе границите на безсмислена комедия, ако бе завършил тривиално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той хуморът е субективен в голяма степен, лично съм се убедила - това, което е смешно на един, може да не се стори такова на друг.

Лично на мен тази черна комедия ми донесе коремни спазми от смях. Моят съпруг заспа :mad2: а на мен, въпреки че бях го гледала вече n -пъти /наложи се/, пак ми достави удоволствие. Може би с това, че всичко беше доведено до абсурдни ситуации и последствия и пародиране на съответните образи и клишета, ми напомни на добрите стари френски комедии :) . И аз съм си свалила френския оригинал и вярвам, че също ще е хубав. Напоследък изгледах още два римейка по американски филми и в никакъв случай не мога да кажа, че не са ми харесали така пречупени през азиатския манталитет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как съм се смял на този филм, нямам думи. Много малко филми записвам върху носител и прибавям към уникалната ми колекцията от "Best of best" - този е един от тях. Препоръчвам горещо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казала, че е най-добрата комедия, която съм гледала, но беше добре. Леко и абсолютно ненатоварващо филмче. Имаше си моментите, в които направо падах от стола от смях, но не мисля, че беше нещо особено. Главната много ме изкефи като изфиря са и закрещя на всички да се махат. :lol:

Вярно, че всичките се гътнаха по най-нелепите начини... ама се чудя все пак как успяха да го докарат до щастлив завършек, не знамм :lol:

 

 

Някак си,

тая игра с трупвете не ми беше смешна

:blink:

 

Ох, радвам се, че не съм единствената, която мисли така. Странно беше... :blink:

Редактирано от desjer
Използвай опцията SPOILER за развитието на филма.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хи-хи-хи :lol: Отдавна не бях гледал филм от този жанр и сега се сетих защо преди толкова много обичах черни комедии. Абсурдни,отвратителнио гнусни и много забавни сцени. Смях до скъсване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси и ненормалния филм :D:D:D:D Умях си от смях на някои сцени :D:D:D Определено си заслужава гледането за повдигане на настроението :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо се изкефих на тоя филм :lol2:

Излъскана до блясък черна комедия - луда, откачена и ненормална. Малко се чувстваш като цапнат с мокър парцал по главата - от една страна си казваш: не бива да се смея на това, а после още повече яко те напушва и се кискаш до задъхване. :lol2: И аз имам любими моменти, но се чудя кой по-напред да посоча. Този филм ще си г о държа "близо" за да го посещавам често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...