Jump to content

Ragnos

Recommended Posts

117558l.jpg

 

Terra e...

 

Оригинална творба: Такемия Кейко
Озвучават: Сугита Томоказу, Сайга Мицуки, Коясу Такехито и др.
Тип: ТВ + филм и специални
Жанр: военно, драма, сай-фай
AniDB и MAL: AniDB // MAL
Държава: Япония
Година: 07.04.2007 - 22.09.2007
Епизоди: 24 + филм и специални
Времетраене: 24 мин. на епизод
Субтитри:  Български
Резюме:  Римейк на аниме от 1980 година, направено по манга от 1977-ма.

В далечното бъдеще Земята е замърсена до степен, че става негодна за живот. Тогавашните лидери решават да напуснат планентата и да я оставят да се възтанови, като междувременно подготвят ново поколение хора, които да не допуснат грешките от миналото.

Джоми Маркис Шин е 13-годишен. Има добри приятели и любящо семейство, но това ще се промени в деня на четиринайсетия му рожден ден, когато ще положи зрелосния си изпит. След това е редно да се отдели от досегашния си живот и да започне подготовката си за възрастен.

От извесно време, Джоми сънува странни сънища. Мю! Какво е Мю? Кои са тези хора? Макар сънищата му да нямат смисъл, скоро се разбира, че всичко останало, в което някога е вярвал, също ще се окаже илюзия и лъжа.

 

Линкове: 
Действащ към момента линк за сваляне: тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво сериалче - дори ще си позволя да кажа, че е много по-хубав от филма (е, филмът е на много повече години от него и е разбираемо)

Щях да се откажа съвсем от филма, ако не беше това аниме, честно казано. То ме надъха да видя и какво е било преди, но ето го резултата. Държа си на мнението, че анимето е доста по-хубаво и туй-то. Едно е да наблъскаш цялата история в един филм, друго е в аниме от 24 епизода все пак.

Та ако някой е на същото ниво като мен - гледайте си първо анимето и не се притеснявайте xD

Ох, явно ми предстои все да се оплаквам от арта, но не ми обръщайте внимание - и тук не ми хареса... сега пък защо са им тооолкова мънички очите xD (но се търпи) За другото няма как да мрънкам, разбира се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А... Мел, ти пристигна! :es: Сега, като познавам темпа ти на гледане, бая писане ще падне. :P

И за очетата нЕма да мрънкаш, че тоя глагол само на мен ми е позволено да го спрягам! :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упс, не бях аз :rolleyes:

 

Ще се постарая, Мрън (добре заварила между другото) xD

Макар че не гарантирам~ И да - точно нацели моята основна "задача" тук :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...