Jump to content

Miindo / The Portrait of a Beauty (2008)


Recommended Posts

1606071609_1398350.jpg

 

Miindo / The Portrait of a Beauty

Година: 2008
Жанр: Драма, Исторически, Романс
Режисьор: Jeon Yoon Soo
Времетраене: 110 минути

IMDB


Участват:

Kim Gyu Ri като Shin Yoon Jung

Kim Yeong Ho като Kim Hong Do

Kim Nam Gil като Kang Moo

Choo Ja Hyeon като Seol Hwa

Сюжет: Родена в семейство на утвърдени дворцови художници, 7-годишната Юн Джонг е момиче с дарба в рисуването. Обаче очакванията са брат ѝ да запази семейната традиция, тъй като не се допуска жени да стават професионални художници. Докато брат ѝ се обучава, за да заеме мястото си в двореца, Юн Джонг му помага, като рисува тайно за него. Животът ѝ се преобръща, когато брат ѝ се самоубива. За да запази семейната чест, тя е принудена да приеме името на брат си и да живее като мъж. Духът и талантът ѝ пленяват сърцето на друг голям майстор по това време - Ким Хонг До. Но нейните смели изображения на жени са осъдени от кралския институт като неприлични. Впоследствие Юн Джонг среща Канг Му и се влюбва в него. За пръв път тя истински жадува да изостави всичко и просто да бъде жена пред мъжа, когото обича...

 

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

С БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ И ДУБЛАЖ

 

OST

Лично: На мен лично ми хареса много. Във филма има от всичко - интересна, красиво поднесена история, прекрасна игра на актьорите, познати ни вече муцуни в нова роля, изключително красиво поднесени любовни сцени, смях и сълзи и... още работи, които сами трябва да видите smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красив и чувствен филм!!!
Отдавна се канех да го гледам, най-накрая изнамерих италиански субтитри. Отново добро изпълнение на Нам Гил, също и на чаровната главна актриса Kim Gyu-Ri.

Малко не мога да кажа, че на главния герой не му личеше, че е момиче, но то това си е характерно за доста корейски филми и сериали)))
Сексуалните сцени бяха сензитивни и добре изпълнени, което вдига летвата на филма.

http://www.youtube.com/watch?v=TsGEh1bren4&NR=1



На мен лично най-много ми харесаха моментите когато художника /чката/ рисуваше кисенгите на реката. И пресъздаването на сексуални пози от двете жени, което ми заприлича на "Кама сутра". Изобщо историята е различна и доста очарователна. Краят също ми хареса, макар и да беше тъжен. Романтика, цветност и изкуство. Това е..

http://www.youtube.com/watch?v=hcp2Iezs06I&feature=related



Със сигурност си струва гледането!
Интересното е, че по същото време по SBS е излъчен и сериал, базиран на книгата The Painter of the Wind. Автор на романа е един от сценаристите на филма - Kee Jung-myeong.
Аз лично може и да загледам сериала "The Painter of the Wind". Интресно ще ми бъде да видя още една интрепретация..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма красота е този филм! Много завладяващ. Изгледах го на един дъх.

Каква любов, какви страсти! И въздействаща музика. А за финала нямам думи. :rolleyes: Много, много красив.

Гледайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкошене, и тъжен... Напомня и на "Огнени багри"... Бих оставила финала с гледната горна точка и отдалечаванто на картината и лодката - или поне така би го направил и Ким Ки-док.... Но пак е страхотно чувствен, смислен, изящен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, този филм го гледах отдавна, но много ми хареса! :icon_sunny: Силна игра, особено на "Лошия?!", направо жал ми стана за него :cry: И финалната сцена беше много поетична, и всички тези алюзии с водата... Поезия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е

защо кралят накрая я "помилва" едва ли не?

 

Филмът е интересен, чувствен, емоционален, оригинален и т.н., НО сякаш цялата история беше някакси далечна... все едно гледаш телевизия без звук и не можеш да разбереш за какво иде реч. Все едно главните бяха статисти, нямаше конкретизация за смисъла, темата на самия филм. Може би, защото липсваше диалог и не съм успяла да го схвана?! Филмът е красив, признавам, но не усетих какъв е смисълът, който ни представя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...