Jump to content

Criminal Minds (2017)


Recommended Posts

46x655y.jpg

 

Criminal Minds (2017)

크리미널 마인드

 

Държава: Корея

Година: 2017

Жанр: драма, криминален

Епизоди: 20

Период на излъчване: 26 юли 2017 - 28 септември 2017

Канал: KBS

Субтитри: Английски

 

Актьорски състав:

 Lee Joon Ki като Kim Hyun Joon

 Moon Chae Won като Ha Sun Woo

Son Hyun Joo като Kang Ki Hyung

Lee Sun Bin като Yoo Min Young

Kim Young Chul като Baek San

Go Yoon като Lee Han

Yoo Sun като Nana Hwang

Im Soo Hyang като Song Yoo Kyung

 

Резюме:

Сериалът разказва за екип профайлъри и се фокусира върху профилирането на престъпника, а не на самото престъпление.

 

Корейска версия на американския хитов сериал „Престъпни намерения“ на CBS от 2005 г.

 

С български субтитри :click:  :click:

Онлайн с български субтитри :click:

С английски субтитри :click:

С руски субтитри и с дублаж :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за темата!

Този сериал го чакам с нетърпение! Американският сериал е повече сезони (приключи 12-ти, очаква се 13-ти наесен), с промени в екипа профайлъри, с отделни истории в епизодите, но и с развитие на опредена нишка и престъпление в цял сезон/и.

Интересно, какво ще се получи с корейската версия. Все още не съм гледала адаптация в такава посока - американски сериал към корейски драма ;)

 

Малко информация за каста и работната атмосфера по заснемане на драмата - Тук :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, pencheva_sz написа:

........................

Интересно, какво ще се получи с корейската версия. Все още не съм гледала адаптация в такава посока - американски сериал към корейски драма ........

 

 

Имат подобен опит с The good wife и по мое мнение добре им се получи. Бяха синтезирали първи сезон и в основата се придържаха към оригинала като все пак бяха привнесли характерни нотки от техните разбирания, манталитет и поведение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, Tara said:

 

Имат подобен опит с The good wife и по мое мнение добре им се получи. Бяха синтезирали първи сезон и в основата се придържаха към оригинала като все пак бяха привнесли характерни нотки от техните разбирания, манталитет и поведение.

 

Благодаря, не съм гледала тази драма :) Ще проуча при първа възможност.

 

За Criminal Minds са обявени вече 20 епизода, начало на излъчване края на м. юли, сряда/четвъртък.

 

П.С. След проучването и изчитане коментарите на уважавани съфорумци The good wife  ще се гледа! Още веднъж благодаря, Tara! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, Aretka said:

Какво стана с предната симпатяжка за главна актриса?

 

Както обикновено, до последния момент вървят промени, но вече мина първото четене, така че главната ще е Moon Chae-Won.

 

А  Kim A-Joong засега ще снима друга драма Deserving of the Name, пак на TNT.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То отдавна се знае, че ще е Мун Че Уон. Много ми е симпатична тази актриса и се радвам, че ще е тя.

Ако може да се съди по "Добрата съпруга", сериалът може и да излезе добър. Но tVN ги бива в кримките, така че съм с позитивна нагласа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък много се радвам на сериалите без никаква романтична насоченост - Тайната гора, Добрата съпруга, Дуел, Кръгът, Пазителите, Шеф Ким. Понеже и този се очертава такъв, тая големи надежди, че ще остана доволна. Джун Ги не го харесвам изобщо, но с годините му свикнах и вече не се изприщвам, като го видя. Дано и тук не ме дразни, а напротив - да ме зарадва с добра игра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа серия беше добре.

Spoiler

Действието е достатъчно динамично, но явно ще разкриват престъпника в повече серии.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За двете серии дотук - положителна оценка.

Изключвайки аналогията със състава на екипа и начина на профилиране, все едно гледам нов сериал.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пенчева, ще взема предвид положителната ти оценка, защото аз едвам изгледах първа серия... голяма скука беше. Има опит за качествена кримка, но режисурата ли куца, какво ли, но нещо липсваше, че да зариби, даже въобще да ми хареса. Но ще му дам шанс(щом се появи положителен коментар), няма да съдя прибързано. Въпреки това, определено съм разочарована от първа серия.

Няма дори и да правя опит да сравнявам с оригинала, в смисъл, ненужно е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледала оригинала, но при изгледани 2 серии е ок. Не ми харесва прическата на Мун Че Уон - прилича ми на излязла от манастир, не й ходи според мен.

Най-много ми хареса саундтракът, ако го намерите някъде, дайте линк. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, itadakimasu said:

Пенчева, ще взема предвид положителната ти оценка, защото аз едвам изгледах първа серия... голяма скука беше....

 

Положителната оценка е за двете серии и е субективна :)

Хубаво е да се прочетат и други отзиви.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да реша дали ми харесва. Май повече клони към не, защото колкото и да има някаква идея и замъсъл сериалът се развива много безинтересно. Джун Ки с неговия специфичен готин глас е :wub::inlove:. Но само той и другата мацка не знам дали ще са достатъчни и като цяло само те изглеждат някак на място в тая група другите 3ма са големи образи и се чудя дали този сериал ще  нещо сериозно или ... Защото в нещо сериозно тия образи малко няма да са на място, макар че геният, като герой е симпатичен. Заради Джун Ки мисля да му дам шанс и другата седмица...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на сериала е акцентувана върху начина на разкриване престъпленията - профилирането.

Всички в екипа са профита в определена област и това е силата на отдела. В личен план са силни и отговорни личности, привързани един към друг и готови да се жертват за колегата си. Техните лични истории са преплетени със случили се в миналото или сега престъпления.

Навремето профилирането и самият генезиз на престъплението бяха свежи идеи, затова и оригиналът стана култов.

Нямам очаквания тази сериал да го надмине, но поне да влезе в горната рамка и да я развие в корейски условия.

Spoiler

Началото започна с историята на полицая (Джун Ки) и по малко от тези на другите двама от екипа - шефа и героинята на  Мун Че. Разследваното престъпление го свързаха със съдбата на бившата барета, за да обосноват влизането му в екипа.

 

За харесването - всеки има свой праг, както и предпочитания :) За мен е интересна адаптацията (престъпленията и героите в корейски условия), също харесвам Джун Ки и Мун Че. Беше ми интересно дотук и не заспах ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора серия е по- добра от първа, но за съжаление, сериалът не е направен добре, според мен. Очаквах повече предвид, че го базират на много добра продукция, а и tvN са сред най- добрите в кримките, макар да им куцат другите жанрове.

Имаше и откровени глупости в начина, по който изготвяха психологически профил на престъпниците... 

И корейците пак са го смалили до това случаите  да бъдат неразривно свързани с хората от екипа, който ги разследва.. не могат или не искат явно в по- голям мащаб да развиват нещата, но това може би е заради формата от 16 серии.

Сериалът си е типичната корейска кримка, само дето го раздава малко по- брутално от обичайното за този тип сериали. Нищо особено няма в него, за съжаление. Не казвам, че е лош обаче. Аз поне засега ще продължавам да го следя.

@jira , още не са пуснали първата песен от саундтрака.. сигурно другата седмица ще е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, itadakimasu написа:

Втора серия е по- добра от първа, но за съжаление, сериалът не е направен добре, според мен. Очаквах повече предвид, че го базират на много добра продукция, а и tvN са сред най- добрите в кримките, макар да им куцат другите жанрове.

Имаше и откровени глупости в начина, по който изготвяха психологически профил на престъпниците... 

И корейците пак са го смалили до това случаите  да бъдат неразривно свързани с хората от екипа, който ги разследва.. не могат или не искат явно в по- голям мащаб да развиват нещата, но това може би е заради формата от 16 серии.

Сериалът си е типичната корейска кримка, само дето го раздава малко по- брутално от обичайното за този тип сериали. Нищо особено няма в него, за съжаление. Не казвам, че е лош обаче. Аз поне засега ще продължавам да го следя.

@jira , още не са пуснали първата песен от саундтрака.. сигурно другата седмица ще е. 

Ето точно това покорeйчване в случая разваля нещата, но това е от некорейска гледна точка. Просто сериалът е безличен, посредствен, не е нещо особено, което да те накара да го чакаш с нетърпение. След първите две серии единственото, което мога да кажа за сериала е, че играе И Джун Ки. На Мун Че Уон последният добър сериал е от 2010 г ("Път номер 1"). И толкова. Отива в коша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие гледали ли сте Престъпни намерения, че така странно сравнявате? Питам, защото аз го гледам вече 12 години.

Да, има разлики, но е нормално. Добрата съпруга също беше покорейчен, но тогава не ви беше проблем. Да, този е покорейчен, но все пак не се прави за българската публика, а за корейската. Аз много пъти съм се чудила на американския как успяват да вмъкнат разплитането на случая в 35 минути екранно време. И там ми идва много изсмукано от пръстите, но все пак е американска кримка.

Тук ме издразни основно едно - бързото откриване на първото момче. Не че нещо, ама това е Сеул, а критериите, по които търсиха, не бяха много или нещо уникално. Но това е във всички американски сериали. Иначе другото си следваше принципите на Престъпни намерения. Бил бавен... Че то и американският си е бавен. Но там 90% от сериите се развиват в малки градчета с няколко хиляди население и затова е по-бързо развитието. Сеул е втората по големина агломерация в света. Не може действието да се развива като в градченце с 5000 души население.

Не казвам, че сериалът е шедьовър на филмовото изкуство, но напълно си следва американските принципи. Ако очаквате динамика и екшън, то това не е вашият сериал. Просто тук се набляга на профилиране, а не на... Хорейшо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...