Jump to content

I am Keiko (1997)


Recommended Posts

I am Keiko

spacer.png

 

Заглавие: I am Keiko / Keiko desu kedo / 桂子ですけど

Държава: Япония

Година на излъчване: създаден пред 1997 година, а според IMDB е показан за първи път на 26.11.2011 година на филмовия фестивал в Торино (Италия)

Времетраене: 1 час, 1 минута и 1 секунда

Режисьор и сценарист: Сион Соно

Участва: Кейко Сузуки като Кейко Сузуки

 

Резюме:

Кейко е самотна сервитьорка, която живее в Токио. Баща ѝ умира от рак. След неговата смърт тя бива обсебена от времето и по-скоро от начина,по-който то тече. След три седмици е нейният 22-ри рожден ден и тя решава да запише всяка една секунда от времето до точния час на раждане, независимо от това колко скучно и банално би било то.

 

Послепис: Филмът е посветен на учител на Соно, който умира от рак.

 

Лично мнение: Един от първите проекти в киното на Сион Соно. Филмът, ако може да се нарече така, е по-скоро експериментален и на доста хора няма да им се понрави. Но въпреки че е адски странен, те грабва по някакъв си необясним начин. Препоръчвам го на феновете на Соно, смятам, че ще го уважат подобаващо. Намерих два хубави коментара в нета и ги споделям с вас: кликни тук; кликни тук

 

Може да го смъкнете с английски и руски субтитри ТУК

 

Може да го гледате онлайн с английски субтитри

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за препоръката! Тъкмо съм на вълна странни и загадъчни филми на култови режисьори. Бях се запасила с един куп заглавия по празниците, но за късмет, само странните успях да видя. Хаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста ми хареса на мен. :)  Не го казвам само защото съм голям Соно фен. Странно е филмчето и красиво по един особен начин. Ако му позволиш да ти влезе под кожата и го гледаш внимателно, със сигурност ще въздейства на настроението ти. Аз се замислих много за времето например и как ни минава малко по-малко. :)

 

Но дори и да не грабне някой (което малко ме съмнява), поне ще се научи да брои на японски :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...