Jump to content

Oh My Geum Bi (2016-2017)


Recommended Posts

spacer.png

 

Oh My Geum Bi (오 마이 금비)

                            Страна: Южна Корея                                 

Също така известен като: My Fair Lady

Период на излъчване: 16 ноември 2016 - 5 януари 2017

Време на излъчване: Сряда – Четвъртък 22:00

Жанр: Човешка драма

Канал: KBS2

Епизоди: 16

                                                                            Режисьор: Kim Young Jo                                                                          

Субтитри: Английски

        

Участват:

Oh Ji Ho като Mo Hwe Chul

Park Jin Hee като Go Kang Hee

Heo Jung Eun като Mo Geum Bi

Oh Yoon Ah като Jang Joo Young

Kim Min Kyu като младия Mo Hwe Chul

 

Резюме: Едно тежко заболяване може да пречупи човек или да го направи по силен…

Енергичната осемгодишна Мо Гъм Би (Heo Jung Eun) страда от рядко невровисцерално лизозомно заболяване, наричано от всички "Детски Алцхаймер". Но голям стимул и опора в нейния живот е баща ѝ Мо Хе Чол (Oh Ji Ho), дребен мошеник, поел грижите за детето, след като жена му изчезва…

 

Свали с български субтитри  :click: :click:

Свали с английски субтитри :click: 

Свали с руски субтитри и озвучаване :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О Джи Хо му пролягат такива тежки роли. Очаквам по корейски, не толкова затормозяващо, и с дъх на оптимизъм, съдейки от усмивката...

Дано не прикрива само мъка и печал. :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да го гледам. За мое голямо съжаление се върна модата всеки втори сериал да е с някаква болест, а мислех че са подобни отврати са останали някъде преди 2010 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредният турски римейк на корейски сериал - 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Off Topic

Обичам да пиша отзиви само под сериали, които са ми оставили дълбоко впечатление, добро или лошо... Но господи, този сериал ме РАЗТЪРСИ по всички възможни начини( все още плача, докато пиша това)... Честно не знам точно какво да кажа, но тези които се чудят дали да си го пуснат... ДАВАЙТЕ, ОПРЕДЕЛЕНО НЯМА ДА СЪЖАЛЯВАТЕ. Преди време бях започнала да гледам турската версия, но тя не ме грабна много и даже май не я изгледах докрай, но това тук е просто един шедьовър...Това е един сериал, който отнема дъха на зрителя, кара го да се смее на моменти, да усеща топлината на отношенията през екрана и най- вече да се дави в собствените си сълзи хаха. Не знам защо толкова късно откривам този сериал, но определено остава на едно дълбоко място в моето сърце... НЕВЕРОЯТНА АКТЬОРСКА ИГРА от страна на малкото момиченце. Пресъздаваше усещанията, емоциите, страха толкова добре за своята крехка възраст, че на моменти ти идва да влезеш в самия сериал и да промениш съдбата и. Наистина обожавам корейските сериали и най- вече тези, които те учат на толкова много само за 16 епизода. Толкова красиво е разгърната връзката между бащата и дъщерята, дори и връзката с родната и майка. Понякога разбираме, че не е нужно да имаме някаква кръвна връзка, за да се наречем семейство, защото истинското семейството са хората, които ни обичат и лекуват душата ни, които присъстват в най- тежките периоди от живота ни и въпреки всичко никога не се отказват от нас. Толкова ме грабна това как невинността и добротата на едно дете може да излекува душите и на най- разбите хора и с нейна помощ да внесат ред в живота си... Макар и тежко болно, детето успя да излекува всички, успя да ги накара да си простят, да загърбят миналото, да станат по- добри хора... Връзката между бащата и жена му беше толкова балансирана и красива. Двамата останаха заедно до края, и в моментите когато единият беше на ръба, другият не му позволяваше да падне и най- важното, те никога не се отказаха от дъщеря си, колкото и трудно да ставаше с времето... Честно казвам на последните 2-3 епизода ревах с глас, защото всичко е толкова истинско и се случва на толкова много хора по света, дори и на наши близки.... Постоянно усещаме несправедливостта на живота, безсилието на родителите, които гледат как детето им гасне с всеки изминал ден, гневът, отказът да приемеш предстоящото.... Толкова ме докосна това малко момиченце... Просто самата мисъл, че трябва да приемеш факта за себе си, че може би никога няма да успееш да пораснеш, усещането че ще се превърнеш в затворник на собствения си ум и тяло, е толкова непосилно за мен, но тя беше толкова упорита. Много добре беше измислено лутането в гората и черната фигура, която искаше да я отведе. Колкото и болестта да се опитваше да я сломи и убие, силата и за живот и силната любов към родителите и беше това, което винаги я крепеше... Накрая виждаме нещо като щастлив финал, но не успях изобщо да го почувствам напълно щастливо( ама то след хилядите сълзи хаха), а просто една душевна уравновесеност, но мисля че повечето, които изгледат сериала биха се почувствали като мен... Наистина изгледайте го, невероятен е и учи на толкова много... Както е написано горе на постера, животът наистина е прекрасен и трябва да сме щастливи днес и сега, защото нито бъдещето, нито миналото имат значение, а точно сегащният момент, прекаран с любимите за нас хора!:wub:

 

 

 

Редактирано от blackrose
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...