Jump to content

The Last Princess (2016)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png

 

 

 

photo765445.jpg

 

 

The Last Princess (덕혜옹주)

 

Страна: Южна Корея

По новелата на Kwon Bi Young "Deokhyeongjoo"

Премиера: 10 август 2016

Времетраене: 127 мин.

Жанр: Драма, Исторически

Режисьор: Heo Jin Ho

Субтитри: Английски

:imdb:

 

Участват:

Son Ye Jin като Princess Deokhye

Park Hae Il като Kim Jang Han

Kim Jae Wook като Dakeyuki So

Yoon Je Moon като Han Chang Soo

Kim So Hyun като Princess Deokhye (young)

Yeo Hoi Hyeon като Kim Jang Han (young)

Ra Mi Ran като Bok Soon

Jung Sang Hoon като Bok Dong

Ahn Nae Sang като Kim Hwang Jin

Baek Yoon Sik като King Gojong

Park Soo Young като King Youngchin

Park Joo Mi като Gwin Yang

Kim Dae Myung като Kim Bong Guk (гост)

 

Резюме: Филмът разказва истинската история на последната принцеса на Корея Докхе (Son Ye Jin)…

По време на японското управление Докхе (Son Ye Jin) е изпратена като гаранция в Страната на изгряващото слънце. Но въпреки тези тежки времена тя упорито се бори да запази надеждата на корейския народ. В същото време Чанг Хан (Park Hae Il), борец за независимост, тръгва на мисия да върне отново в страната принцесата…

 

Български субтитри :subs: :click:

Свали с :subs: :click: :click:

Свали с български и английски субтитри :click: 

Свали с руско озвучаване :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е хубав,струва си да се изгледа.

Много тъжна съдба има тази принцеса :cry: Жалко,че повечето от семейството й нямаха нейната воля,непримиримост и хъс. 
Никога няма да ги разбера хора като тоя предател,дето я тормози от началото до края и хората като цяло,които предизвикват войни и стъпкват,мачкат хората в името на власт и пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесвам исторически филми, а с темата за японската окупация над Чосон съм слабо запозната. Хубав филм. И мен ме натъжи съдбата на принцесата и несправедливостта на властимащите. Голяма несправедливост, но

Off Topic

тя поне успя да се завърне в Корея, за разлика от другите членове на кралската фамилия.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен филм! Със сигурност има разминаване с действителните събития, които са се случили, но за това можем само да гадаем. Историята е много трогателна, пропита с национализъм, любов към народа и родната земя. Чувството на безсилие е покъртително, а годините пропилени в душевен затвор, безгласност и безпомощност биха били истинска мъка за всеки. 

Искаше ми се да има повече яснота

Off Topic

за тези 30 години, от които 1931 до 1945(6-7) г е била японска съпруга, и по-точно какво се случва след това, кога точно я приемат в лудница, та чак до 1961г. Но тогава филмът би бил повече биографичен може би, а тук сюжетната линия обхваща и наболялата тема за японската окупация. 

Филмът е направен много добре, атмосферата допринася за истинност на историята, а актьорската игра е невероятна! Кастът е страхотен и се наслаждавах докато ги гледах. Son Ye Jin се справи прекрасно с главната роля, а нейната придворна Ra Mi Ran също прави забележителна игра!

Препоръчвам за любителите на историческите филми. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях гледал филмчето веднъж, когато излезе. Понеже е Неин филм, нямаше как да не го гледам. Но днес го гледах пак, вече малко по-обективно. Тя игра чудесно!! Ако чистата актьорска игра, на феноменологично ниво, без разни озвучавания, светлини, костюми, маниери и т.н. (които често са от първостепенна важност за въздействието, което един режисьор търси) я дисектираме и анализираме, ще се види талантът- неподправен, могъщ. Щом се внушава необходимата емоция само чрез игра- на тяло, на поглед, на жестове, на целия лицеизраз- талантът е ясен. Заслужава си Grand Bell Awards-a!!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незабравим филм. Великолепна актьорска игра на Son Ye Jin!! Плаках много, когато го изгледах преди. Много ми се иска да го споделя с майка ми, но едва ли ще мога. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...