Jump to content

Death Note: Light Up The New World (2016)


lazeto

Recommended Posts

89692d04ce4791acded7eab88ea91d7714720835

 

Death Note: Light Up The New World (デスノート Light up the NEW world)

Страна: Япония

Също така известен като: Desu Noto Light up the NEW world

По мангата на: Цугуми Оба „Death Note“

Премиера: 29 октомври 2016

Времетраене: 134 мин.

Жанр: Мистерия, Трилър, Свръхестествено

Режисьор: Shinsuke Sato

              Субтитри: Английски                 

 

Участват:

Масахиро Хигашиде като Цукуру Мишима

Соске Икемацу като Рюзаки

Масаки Суда като Юки Шинен

Ерика Тода като Миса Анаме

Рина Каваей като Сакура Аои

Мина Фуджий като Шо Нанасе

Шидо Накамура като Рюк (глас)

Сота Аояма като Тота Мацуда

Ейчиро Фунакоши като Кеничи Микурия

Миюки Саваширо като Ама (глас)

Кеничи Мацуяма като Ел

Тацуя Фудживара като Ягами Лайт

Ипей Осако като Мамору Урагами

Мацузака Тори като Бепо (глас)

 

Резюме: Филмът се развива 10 години след събитията от първите части.

Годината е 2016, обществото страда от кибер-тероризма. 

Шест тетрадки на смъртта попадат в човешкия свят - максималният брой тетрадки, които могат да съществуват едновременно.

В същото време наследниците на Ягами Лайт и Ел започват смъртоносна игра на котка и мишка за пореден път.

В съревнованието им се включва и кибер-терористът Шиен, вманиачен последовател на “Кира”…

 

 

Свали с английски субтитри :click:  :click:

 

Български субтитри :click:

 

Свали с български субтитри :click:

 

Нямам търпение и за филма... :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е по-добър от третия филм, но проблемът е, че за това времетраене зрителят няма как да научи повече за самите герои (а те наистина са любопитни като идея), които се явяват нови в историята. Ето от това се нуждаех аз - повече информация за героите и разгръщането им на екрана.

Въпреки това, сюжетът и развитието му са достатъчно вълнуващи, за да задържат вниманието на публиката, дори с някои недомислия и пропуски. Още повече - наличието на основната тройка, която никак не е за подценяване и не на последно място - Миса (имаме възможност да видим, колко наистина е отслабнала Ерика за 10г.) и новите шинигамита. Фенщина. Това е.

Вече съм забравила някои подробности от началните продукции, но тук откриваме още един герой от тях - Мацуда, образът на Сота Аояма.

Ерика ми хареса. Далеч по-сериозна и улегнала изглеждаше. Накрая - дори леко изморена. А може би, с радост приемаше съдбата си?! Изненадаха ме и с откритието, кой е наследникът на Кира. Съвсем не подозирах подобен обрат, но ако човек следва логиката на първите филми и анимето, би могъл да се досети.

Едно продължение, което може да се гледа и самостоятелно. Смятам, че на финала пак има оставена вратичка за развитие,

Off Topic

особено след думите на Рюук, че хората рано или късно ще се опитат да намерят засекретените тетрадки и играта отново ще започне.

Тацуя и Кеничи присъстват, но не физически, а по-скоро виртуално. Те са умовете, които са предвидили бъдещото развитие на историята и са заложили у наследниците си насоките за действие. Всъщност, с последователите се получи същото, каквото и с техните предшественици. Оказва се, че тетрадката е по-силна от човека и буквално го поглъща, кара го да се самозабрави. Рано или късно, притежателят й ще започне да убива не само престъпници, както видяхме в самия филм. Малко са хората, които могат да устоят на това изкушение. Поради тази причина беше интересен Рюзаки (не само като наследник на ДНК-то на L). Предполагам, той самият знаеше, как ще завърши всичко. Затова не се поддаде. Алма също се оказа много любопитна и щеше да е добре, ако бяха разкрили по-дълбоко връзката й с Рюзаки. Леко пропиляха образите на Соске и Судачи.

Друго, което за мен беше интересно, е изнасянето на мястото на действие в пролога, не другаде, а в Русия. Хубаво измислено. Напомни ми леко за Тарковски и дори ме размисли за нещата на Достоевски. Един лекар причинява неволна смърт, макар и желана от пациента.

В песенното оформление големият принос е на Намие Амуро. Dear Diary има прекрасно видео. По-хубаво от Fighter.

Голямата енигма е картината, която фокусираха в 1-2 кадъра. Може би, няма директна връзка със сюжета (освен препратката към света на шинигамитата), но изглеждаше мистериозна и напълно подходяща за лентата. Казва се "Островът на смъртта" и е на швейцарския худжник-символист Арнолд Бьоклин. Този остров е мястото на последната битка между демоните. Прототипът му е остов в Гърция, но в Хърватия също има подобен.

Arnold_B%C3%B6cklin_-_Die_Toteninsel_III

П.П. Май имало и мини-серии - Death Note: New Generation, които са предистория на случващото се тук. Трябва да ги намеря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...