Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


Tea Fight / Чаена борба

Режисьор: Wang Ye-Ming
Държава: Япония / Тайван
Жанр: Драма / Исторически
Година: 2008
Субтитри: Английски, Руски

В ролите: Teruyuki Kagawa, Toda Erika, Vic Chou, Ning Chang, Eric Tsang Chi-Wai, King Shih-Chieh, Hosoda Yoshihiko

Резюме: През династия Сьонг процъфтяват два клана производителе на черен чай - войнствен мъжки и миролюбив женски. Съжителството между тях е мирно докато член на женския клан не провокира мъжкия за качеството на чая, който произвеждат. Мъжкия клан унищожил тяхната чаена плантация. Когато горяла плантациятя едно дете смесило женския и мъжкия чай. Изпило така направения чай и се превърнало в дракон и т.н.

Филмът е направен на основата на легенда.За азиатските народи чаят не е само напитка, а начин на живот и философия.
Чаят е внесен от Китай в Япония през 6 век от н.е. от будистки монах.Чайната церемония е синтез от много японски изкуства като се набляга върху подготовката и поднасянето на купичка чай от ДУША и ЧИСТО СЪРЦЕ.
Има разлика в съдовете/японски и китайски/ използвани за приготвянето на чая, начина по който се приготвя, вида на чая/смлян при японците и печени чаени листа при китайците/ и това е показано в филма.
Вряща вода, правенето на чай и поднасянето му – тази церемония в Япония кара много хора да се занимава с това цял живот.Приципите на Уа, Кей, Сей и Джаку – хармония, уважение, чистота и спокойствие.Участниците изплакват устата и измиват ръцете си това е ритуал на пречистване освобождаващ от нечистотата на външния свят и готовността да се влезе в света на чая, влизат през нисък вход коленичейки като знак, че горделивостта е останала на вън. Философията на чайната церемония идва от Дзен Будизма “уаби или ваби” означава ” пустош” разглеждана в положителен смисъл,богатството може да се намери в пустошта и нищетата, защото когато нямаш допир с материалния свят се обръщаш към себе си и там откриваш духовното си богатство, сетивата и емоциите на човека са изцяло въвлечени в церемонията.
Доста труден за разбиране при положение, че ние пиеме чай само когато сме болни, а и го приготвяме неправилно.

 

Свали с английски субтитри

 

Свали с руски субтитри

 

Онлайн с английски субтитри

 

Онлайн с руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мързи ме да пиша наново, затова ще си копна мнението от анимес:

 

На това му точих плюнки, откакто излезе - все пак главна роля на Вик Чоу.

Стоя ми сумайти време на харда, докато някой се престраши да му направи ингилизките букви. Само че страшно ме разочарова, да си призная. Аз ли не го доразбрах, сценарият ли му куцаше, но страхотният потенциал на двама големи актьори, както и невероятното рисувано начало, нещо ми се загубиха. Ще го гледам още веднъж, дано грешката е у мен, ама тц,тц... очаквах много повече.

 

Но пък има красиви картинки:

 

51-t3aKBuKL.jpg

 

teafight_main.jpg

 

п.п. Английски субтитри - http://www.bgshare.com/get,422906.html

или от avistaz

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма не е лош, но не е направен много добре. От замисъла, който са вложили можеше да се получи много красива история, но някой се е провалил в това отношение( не знам дали режисьора....). И все пак ми беше интересено. От край време съм любопитна на тази тема за чайовете на азиатците. Много ми се иска да присъствам на церемонията по приготвянето на чая( било то и китайската, или японската) и после да го опитам, говоря точно за истинският чай. А и винаги съм мислила, че чайните плантации са много красиви места.

Филма си заслужава и заради Вик, толковаааааа да е готин с тая синя косичка :wub: :

3832323x.jpg

Най- интересно ми е( спойлер отнасящ се за част от филма):

 

как Ерика не се е възмутила, че ще участва в един филм с Вик и няма да има поне една сцена с целувка... не го доумявам, то такъв шанс изпуска ли се бе?!! :huh:

 

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е малко по-особен и труден за разбиране.

Ние сме доста далеч от тези неща.Но за азиатците

чайната церемония - това е един друг свят, това е

изкуство и част от тяхната култура.Беше ми интересно

да попадна в този свят. А и беше голямо удоволствие да

бидя Вик с тази синя косичка - просто

беше неотразим :wub:

Аз пия чай само когато съм болна, но ако ми го приготви

Вик, бих го изпила с удовлствие :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...