Jump to content

Litchi Hikari Club (2016)


Recommended Posts

MV5BZTYwNzM1MWMtMTZhMi00MmMxLWE1MjYtNjJiNmFlODBlODUxXkEyXkFqcGdeQXVyMTkyMTUwNzA@._V1_SY1000_CR0,0,705,1000_AL_.jpg

 

 

 

 

ad8fe7730e61ddc3.jpgd002f593a897b814.jpg

 

 

Litchi Hikari Club (ライチ☆光クラブ)

Страна: Япония

Също така известен като: Raichi☆Hikari Kurabu

По мангата на: Usamaru Furuya - "Litchi☆Hikari Club"

Премиера: 13 февруари 2016

Времетраене: 114 мин.

Жанр: Хорър

Режисьор:  Eisuke Naito

Субтитри: Английски

:imdb:

              

Участват:

Shuhei Nomura като Tamiya

Yuki Furukawa като Zera

Shotaro Mamiya като Jyaibo

Junya Ikeda като Niko

Ryo Matsuda като Raizo

Junki Tozuka като Dentaku

Reiya Masaki като Dafu

Kisetsu Fujiwara като Kaneda

Amane Okayama като Yakobu

Ayami Nakajo като Kanon

Tomokazu Sugita като Litchi (voice)

 

Резюме: Девет красиви момчета създават „Litchi Hikari Club“ с надежди за сила, власт и вечна красота, но вместо това постепенно започват да губят ума си…

 

Внимание: Филмът съдържа сцени на  жестокост и насилие...

 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Дано има скоро субки, но и тогава ще се замисля дали да го гледам :lol:, мангата е доста кървава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, че е кървава и странна, така е. Има и някаква кратка анимирана версия, която леко загледах преди време. Театрална постановка японците направиха още преди няколко години, и то много успешна. И сега са подбрали много добре артистите. Някои от тях дори имат солидни сценични изяви.

Четох доста позитивни отзиви за този филм, особено за играта на Фурукава. Не бях доволна от предходния опит на режисьора в Пъзел. Историята никак не ми допадна. Надявям се тук, всичко да е по-различно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не знам, дали да го препоръчвам за гледане. Подобни идеи трябва да се забранят със закон. Тези момчета бяха с абсолютно изкривено съзнание (представям си, ако наистина изглеждаха като 14 годишни). Зрителят така и не разбира, как всъщност се е случило това изкривяване при всеки един от замесените. В началото показват 1 сцена от детството на главатаря, която за мен не дава цялостно обяснение за психясването му. Тук най-вероятно има потомствен елемент или най-малкото средата, в която е отгледан, си е казала думата. За останалите - нищо или почти. Повечето сляпо го следваха,  което подсказваше, че нямаха собствено мислене. 

Началните кадри, в съчетание с мрачната и полу-театрална атмосфера, почти ме отчая. Откъде и да го погледнем, подобни кадри изобщо не биха се понрявили на всеки нормален човек. 

Обаче, все пак реших да продължа и нататък открих някои други елементи, които могат да се окажат интересни при по-различно представяне на нещата (идеята, че доброто и любовта могат да победят и променят дори един робот, вдъхва някаква надежда), макар героите до финала да си останаха празни и безинтересни, че и необясними, нелогични, абсурдни, луди. В един момент имаше някакъв сблъсък между двама от тях, който също изглеждаше любопитен, но и в него не се задълба. Защо ще е на 1 нормално на пръв поглед момче с мечти и надежди, да ги пропилява по този нелеп начин?!

Играта беше на висота, макар на мен да не ми се понрави този шоунен аи момент между Фурукава и Мамия. Той с нищо не помогна на действието. Нямаше сила и въздействие. Забелязвам, че напоследък под път и над път използват тази тема и тя вече започна да има върху мен обратно ефект. Много зле стои. Определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...