Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Lucky Romance (운빨로맨스)

                             Страна: Южна Корея                                 

Също така известен като: Romance By Luck

Период на излъчване: 25 май 2016 - 14 юли 2016

Време на излъчване: Сряда – Четвъртък 22:00

Жанр: Комедия. Романс

Канал: MBC

Епизоди: 16

Режисьор: Kim Kyung Hee

      Субтитри: Английски        

 

Участват:

Hwang Jung Eum като Shim Bo Nui (Chief of Programming, Marketing, Planning, and other chores. Zodiac: Sheep)

Ryu Joon Yul като Je Soo Ho (CEO and Project Director. Zodiac: Tiger)

Lee Soo Hyuk като Choi Gun Wook / Gary (tennis player. Zodiac: Rooster)

Lee Chung Ah като Han Sul Hee (Head of IM Sport Korea. Zodiac: Pig)

Обкръжението на Bo Nui

Kim Ji Min като Shim Bo Ra (sister)

Kim Jong Goo като Goo Shin (shaman)

Kim Sang Ho като Won Dae Hae (President of Daebak Sport)

Обкръжението на Soo Ho

Jung Sang Hoon като Han Ryang Ha (owner of game cafe)

Ki Joo Bong като Je Mul Po (father)

Na Young Hee като Yang Hee Ae (mother)

Jung In Ki като Ahn Young Il (legendary programmer)

Обкръжението на Gun Wook

Jo Young Jin като Choi Ho (father)

Работниците във фабриката Jeje

Lee Cho Hee като Lee Dal Nim (Planning team)

Jung Young Ki като Song Dae Kwon (senior developer)

Yoon Bong Kil като Lee Hyun Bin (development programmer)

Jin Hyuk като Ryu Ji Hoon (development programmer)

Cha Se Young като Ga Seung Hyun (graphic designer)

Kwon Hyuk Soo като Chow Yun Fat (graphic designer and voice actor)

 

Резюме: По уебкомикса “운빨로맨스 / Lucky Romance” на Kim Dal Nim (김달님), публикуван през 2014 година,

разказващ за суеверна жена, която отчаяно се опитва да промени съдбата си…

 

Шим Бо Ни е суеверна жена, която разчита твърде много на предсказанията заради нещастията, случили се в миналото ѝ. Един ден ѝ предсказват, че за да спаси болната си сестра, трябва да спи с мъж, роден в годината на тигъра. В същото време Шим Бо Ни среща Дже Су Хо - президент на компания за игри, който отговаря на условието, но за разлика от нея се уповава единствено на науката и логиката. Сега Бо Ни е изправена пред тежката задача да приложи всичките си умения, за да го съблазни...

 

:essub:

 

Свали с :subs: :click: :click:

Онлайн с :subs: :click:  :click:  :click:

С английски субтитри :click:

С руски субтитри и дублаж + OST  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не гледам недовършени сериали, но ми беше любопитно, та реших да видя първите 2 епизода. Главната героиня още от "Kill Me, Heal Me" ми е изключително противна - имам чувството, че всичките й роли са еднакви: тя врещи на всяка втора дума истерично, облечена е в някакви парцали (които загрозяват и без това непривлекателната й фигура) и е една крачка по долу от опсание "психично луд". За съжаление и тук е абсолютно същата история. За главната мъжка роля... По мое субективно виждане с тези червени устни не ми пасна много-много, можеше и по-добър да е кастингът. Направо ми беше странно как са ги хванали двамата да бъдат партньори. Той - женствен, а тя - без почти никаква женственост (фигура, обаяние или каквото искате). Историята като идея не е лоша, но както в повечето случаи се случва, едва ли ще бъде реализирана добре. От началото станаха ясни любовните многоъгълници. Не липсваха сцени на караоке, пиянски залитания и смъртно болни. Шаблон. Това ми е впечатлението от два епизода. :) Едва ли ще седна да го доглеждам. Но пробвайте... Всеки си има вкус. :)

 

P.S. Добавете "фантастика" към таговете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение към горното мнение. Първа серия достигна 10.3%, но веднага на втората се срина до 8% и причината е, че няма нищо особено за гледане. Хуанг Джънг Ъм, вместо да отиде на един дълъг меден месец в трети пореден сериал играе една и съща роля с малки вариации, но сценариите стават все по-слаби. Тук проблемът е и в избора на актьори. Рю Джун Юл не е за тази роля, a единственото оправдание за присъствието на И Су Хйок е привличането на тинейджърки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах двете серии,за да видя толкова ли е лошо, колкото го разказвате, а то направо-зле. Мнението ми съвпада с горните.Блудкаво и слабо, почти колкото "Шоуменът", но поне тук не реват на поразия.Правя сравнение ,защото и тук главната се мъчи, като Джи Сонг да мъкне сериала на гръб и тук лош подбор на актьорите, дето ще забъркват химически реакции и тук скучна история и тук все едно главната е прескочила от предишния сериал- разлика само в прическата.

И Су Хьок, предвид последните му изяви, чак му се чудя на акъла, как се е съгласил да се разхожда в тая кухотия, а Рю Джун Юл  е като кръпка, с което не казвам ,че е лош актьор.Може пък да е търсена точно тази визия за герой с високо IQ.

Двата епизода са ми достатъчни.Това си е мое виждане, гледайте и си решете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не гледам недовършени сериали, но ми беше любопитно, та реших да видя първите 2 епизода. Главната героиня още от "Kill Me, Heal Me" ми е изключително противна - имам чувството, че всичките й роли са еднакви: тя врещи на всяка втора дума истерично, облечена е в някакви парцали (които загрозяват и без това непривлекателната й фигура) и е една крачка по долу от опсание "психично луд". За съжаление и тук е абсолютно същата история. За главната мъжка роля... По мое субективно виждане с тези червени устни не ми пасна много-много, можеше и по-добър да е кастингът. Направо ми беше странно как са ги хванали двамата да бъдат партньори. Той - женствен, а тя - без почти никаква женственост (фигура, обаяние или каквото искате). Историята като идея не е лоша, но както в повечето случаи се случва, едва ли ще бъде реализирана добре. От началото станаха ясни любовните многоъгълници. Не липсваха сцени на караоке, пиянски залитания и смъртно болни. Шаблон. Това ми е впечатлението от два епизода. :) Едва ли ще седна да го доглеждам. Но пробвайте... Всеки си има вкус. :)

 

P.S. Добавете "фантастика" към таговете.

Аз ти завиждам, че по-отскоро гледаш корейски сериали, защото като изгледаш повече и всичко става шаблон. Аз вече се чудя какво да гледам. Рядко излизат сериали със сценарии и актъори, които да ми допаднат толкова много, че да не се дразня толкова на шаблоните в тях. Сигурно съм заглеждал 150-200 корейски сериала, като от тях над 60% не са догледани :D. Може и да го прегледам този сериал по-късно, защото има интересно резюме. Главната актриса наистина играе идентично в много сериали, но ми хареса в "Secret". Забелязал съм, че и налагат стайлинг, който по принцип в Южна Корея използват, за да се хареса дадена жена на другите жени, независимо дали става въпрос за певица или актриса. Доста изкуствен им е шоубизнеса. Ако и кажат да играе по друг начин, ще го направи, но за това трябва да и дадат такава роля, а ролите и имиджа най-често ги определя компанията, за която работи. Другите актъори са ми непознати, но от този тийзър вярно, че на главния актъор май червило са му сложили, което лично на мен ми се струва прекалено гримиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен сериала ми хареса. Вярно е, че главната сякаш е прескочила от предния й сериал, но като се абстрахирам от това, чудесно си играе ролята. Както винаги може да ме разплаче и веднага след това да ме разсмее и обратно. Аз лично съм й фенка. В този сериал поне не я карат да крещи като в предния (е... поне засега). Мисля, че химията взе да се получава. Просто главният актьор е по-неизвестен, не е типичен красавец (като типичните бонбони по драмите) и е малко едричък (пак в сравнение с бонбончетата точилки, дето ни ги сервират напоследък) и това създава дисхармония с шаблонизираните представи как трябва да изглежда главната двойка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сериалче определено е по-добре от "She was pretty". Без да е някакъв шедьовър, си тече плавно и недразнещо.

Главният не го знам, но радва. Различен е и определено добре докарва супер неопитен младеж, и в същото време пълен нервак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми върви добре до момента сериала, главната наскоро я гледах в Secret love където буквално се скъса да реве,  направо бях загубила търпение с нея и малко след средата го зарязах.

Главния, въпреки че е олицетворение на всички познати клишета с поведението си, ми е някак симпатичен и не дразнещ, може би защото ми напомня в лице на Seung Gi, когото харесвам,  или просто защото го засичам за първи път, но ми е интересен. Единственото, което ме изумява е стайлинга на главната, просто рядко се среща чак такъв абсурд. От нейна страна имам усещaнето, че никаква химия няма да доловя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво общо виждаш между главния и Сънг Ги, ама явно приликата е в очите на този, който я вижда :). Искрено се радвам, че не я виждам, тъй като Сънг Ги ми е един от най-противните актьори на корейската сцена.

 

На мен сериалът ми харесва. Добре играят двамата главни, историята е с добро темпо и не ми е доскучала.

 

Има време за химия от страна на главната - все пак тя още не е осъзнала, че има чувства към главния - досега всичко беше по-скоро действия от отчаяние. Стайлингът и наистина е плачевен на моменти, ама аз по принцип харесвам гръндж, така че не ме фрапира толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай да ти ги сложа рамо до рамо :)

 

cats.jpg?w=600Lee-Seung-Gi.png

 

За мен си приличат,  макар че този Ryu Joon Yul не мога точно да определя чаровен ли е, не е ли, грозен ли е, не е ли, много ми е противоречиво усещането за визията му. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, носът и устните до някаква степен си приличат, макар че главният е малко по-устат :D. Да, доста нетипичен актьор - и на мен ми е някакъв неопределен, но по-скоро ми е некрасив, но не по неприятен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сериалче определено е по-добре от "She was pretty". Без да е някакъв шедьовър, си тече плавно и недразнещо.

Главният не го знам, но радва. Различен е и определено добре докарва супер неопитен младеж, и в същото време пълен нервак :)

Напълно съм съгласна с написаното!

И като цяло виждам защо го оприличават на Сънг Ги, но противно на всички фенки и с риск да бъда разпъната на кръст, този актьор ми харесва повече. Не знам защо има нещо по-първично и мъжествено в него, според мен. 

И Су Хьок обаче хич не усещам химията между него и главната ... както и да го погледна си е само по-малко братче ...

Най-добре му се получават ревливите сцени. Разчувства ме и мен с тях.

 

 

lr1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми сериалчето. Само дето сякаш е повече драма, отколкото комедия (поне за мен). Главната според мен има нужда от психиатър, защото тъй като я гледам има тежко ОКР. От психологическа гледна точка подходът на главния към вярванията на героинята е съвсем правилен. Действително трябва да се обясни на човека, че от цялата работа няма смисъл, а не са се подкрепя извършването на ритуалите. Само малко не ме радва как на моменти показват, че тези суеверия наистина са верни. Принципно смятам, че е възможно да имаш лоша карма или там както му се вика,

но да стигнеш до това да спиш с рандъм елементи от интернет заради някакво си суеверие е прекалено и си граничи със сериозни проблеми.

 

И главната съвсем зле я обличат. Не е рядкост зле облечена главна, но тука направо са прекалили.

И май офисчето на "Зезе"-то е същото като от "She Was Pretty".

 

След като го изгледах, бих казала, че си е един съвсем приличен сериал. Към средата вкараха по-солидно количество комедия, но все пак с тези проблеми, които ги имаше главната, за мен до край си беше драма. Разбира се, не липсваха и някои клишета. Главната двойка бяха големи сладури. Хареса ми, че героинята наистина беше просто шантава, а не малоумна и работа с "ама то заради мене стана" беше обоснована за разлика от много драми, където виси във въздуха. Определено се радвам, че не послушах негативните мнения. Да, не е шедьовър, но е от хубавите неща за тази година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Отбягвах този сериал най-вече заради главния, който ми беше откровено несимпатичен на постерите и в клиповете на които попадах. А и сюжета...
Започнах го случайно, може би от скука, но след малко тегавия първи епизод ми тръгна леко и плавно. Изгледах си го с кеф и ми остана едно приятно чувство и усмивка на лицето. Музиката също е хубава, двойката им се получи много добре, а мнението ми за главния вече е коренно различно - намирам го за много чаровен и интересен актьор, който се справя доста прилично в различните ситуации. (Намерих още един повод да гледам Reply 1988. :))
Препоръчвам.
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сериалче го отбягвах най-вече заради главната актриса, но се оказа приятно за гледане (за разлика от "She was pretty" )...Най- ми хареса главния- много различен, странен и също толкова чаровен, а ролята му пасна идеално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жанра си е направо страхотно сериалчето :panda-145:. Гледала съм доста по-несполучливи, а прехвалени или с по-високи рейтинги. Нещо има недооценено тук!

Вярно, че си е типичното забавно романтично клише, но поднесено по един много приятен и очарователен начин. За мен нямаше слаб епизод, като изключим някои неща в сценария след 12-13еп., които не ми допаднаха. Главните актьори бяха големи сладури и мисля, че химията им се получи доста добре. Hwang Jung Eum, след Secret, наистина прави идентични роли, но тази тук и за миг не ме е подразнила. Не обръщам много внимание на външния вид на героите, но мисля, че те допринасят за това да е изграден изцяло един образ. Главната героиня, от малка гледа сама сестра си, едвам смогва със сметки, отгоре на това е програмист (нищо лично)...., е как очаквате при тези характеристики да е имала време да опознава модните тенденции и прически, за да изглежда по друг начин. Тигърчо беше блестящ според мен! Идеално му е паснала ролята на Ryu Joon Yul. Успя да предаде емоциите на влюбен в математиката гений, както и на влюбен мъж.

Off Topic

Сцената, в която той сравнява главната героиня с бъг в главата и сърцето си, който не може да изтрие, беше много мила :wub:.  Обичам когато в диалозите има такива метафори :). 

Типично за сериалите от този жанр, след като се признае взаимната любов между главните, то след това, до края на сериала, сцените им стават (поне в повечето случаи според мен), едни лигави. Тук обратно на очакванията ми, главната двойка ми беше изключително сладка :happy:

Единствено ме дразнеха главния акционер на фирма Зезе :D , и мениджърката на Гари Че, която всеки път когато кажеше "Гари" и всичко ми се обръщаше, заради акцента й. :D Музиката си беше много подходяща за атмосферата, която носи сериала.

Благодаря за превода!  :bow:

Сериалчето е много леко за гледане, супер забавно, сладко романтично и много подходящо за разпускане и повдигане на настроението. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как с нетърпение си очаквам новия сериал на Ryu Joon Yul..... :rolleyes: 

А междувременно, тигърчо и миещата мечка могат да се гледат онлайн в обновен плейлист във vbox. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един по спокоен сериал за Hwang Jung Eum, без крещене и една по спокойна героиня. Въпреки убежденията и че всичко лошо идва от нея. А аз я харесвам много като крещи и откача. Тук някак флегматична ми дойде. Затова She Was Pretty  и Full House Take 2 много повече ми харесаха. Secret не ми хареса , освен че тя беше доста луда там, май доста крещеше.  Главния не ми се хареса изобщо.

Off Topic

За жена която гледа болен, тя имаше прекалено много гордост, че и отказваше работа която би и помогнала да плаща сметките. Тук идеята да спиш с непознат за да те избягват неприятностите(или да ти се случи нещо хубаво) явно е спонсорирана от корейското правителство за увеличаване на раждаемостта. На главния не му пукаше че изгуби всичко, бих казал с голямо желание се раздели с богатството си. Раздялата и отново събирането на главните герои не може да се опише по разумен начин. Бяха безсмислени. Сега се разделяме, ОК, сега се събираме дай да се прегърнем, много ми липсваше?? Ами защо се разделихте бе малоумници? А кражбата на първата игра и пускането на вируса бяха направо смешни от гледна точка на сигурността. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...