Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Omukae Death (お迎えデス。)

Страна: Япония

Също така известен като: Omukae Desu

По мангата на: Meka Tanaka - "Omukae Desu"

Период на излъчване: 16 април 2016 - 31 май 2016

Време на излъчване: Събота 12:00

Формат: Renzoku

Жанр: Фентъзи, Комедия

Канал: NTV

Епизоди: 9

Режисьор: Seiichi Nagumo, Renpei Tsukamoto

Субтитри: Английски

 

Участват:

Sota Fukushi като Madoka Tsutsumi

Tao Tsuchiya като Sachi Aguma

Ryohei Suzuki като Nabeshima

Mugi Kadowaki като Chisato Ogawa

Kokone Hamada като Yuzuko

Toru Nomaguchi като Shinozaki

Yuki Morinaga като Takashi Kato

Karen Otomo като Sayaka Tsutsumi

Takuya Negishi като Matsumoto

Yu Hirukawa като Mayuri

Mako Ishino като Yumiko Tsutsumi

Ren Osugi като Ikuo Tsutsumi

Akari Matsukawa като Manami

Rio Kobayashi като Kaori

 

Резюме: Madoka Tsutsumi (Sota Fukushi) e студент в университета, който никога не показва емоции или прави нещо необмислено в живота си. Но съдбата го среща със Sachi Aguma (Tao Tsuchiya), студентка в същия университет, но пълна противоположност на него. Затова двамата са като масло и вода, не могат да разберат мислите и чувствата на другия. Въпреки това, Madoka и Sachi споделят странна работа на непълно работно време… помагат на духовете да напуснат нашия свят с помощта на жътвар в образа на голям розов заек Nabeshima (Suzuki Ryohei). Постепенно двамата започват да се разбират, компенсирайки това, което другият няма, научавайки какво наистина значи животът...

 

Свали :click:  :click:   :click:   :click:   :click:

 

Свали  с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах го заради Sota Fukushi  - голям чаровник ми е и гледам да съм в час с проектите му.  :) Някак ми напомня на ранния И Мин Хо.  :wub:

Сериала е странен и откачен откъм измишльотините за задгробните отдели и типажи ( но пък харесвам розово и заека е супер готин  :i love this: ).

Иначе има забавни моменти в сериала, трогателни и човешки моменти около историите на различните духове, така че ми харесва засега и продължавам напред със сериите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха! Постерът беше на път да ме откаже от гледане. Не знам, защо го започнах. Не очаквах да видя Сота в различна светлина. По-скоро Тао ми беше интересна.

Не е като японците да не са разработвали тази тематика, но удивително е, как всеки път все нещо ново измислят.

Тази дорама е изненадващият им коз за годината (не само заради включването на мой човек от Д-бойс, който освен всичко се представи повече от достойно в образа на отвъден агент Смит в стил Матрицата). Супер добре се е получила във всяко едно отношение, включително замисъл, развитие на историята, изпълнение и дори визия (тук включвам и розовия заек, който с ръка на сърце опроверга тънката мисъл, че Рьохей Сузуки може отново да се появи в нещо хентайско). Загатнатият хумор също е на място. Има чудесни гостуващи артисти, които допълват качеството на продукцията.

На финала се разплаках, като изгледах тази роля на Сота. За първи път от много време усетих у него връщане към дълбоко таените му умения, които според мен бяха разкрити по-осезаемо единствено в райдърската поредица. Мога само да благодаря на сценаристите, че са му дали подобна роля. От години мрънкам за нея. Знаех си, че той може да се променя до неузнаваемост, когато му се появи шанс и да разкрива съвсем нови черти от актьорската си същност. Трябваше му (многожанрова) комедия, определено, понеже когато има подобна нишка, Сота се справя най-добре.

Трабва да спомена повече и за играта на Муги Кадоваки. Момичето ми доказа, че съм я преценила неправилно преди време, когато я гледах във филмовия й дебют. 

Браво и на малката помощничка на Рьохей, която и за момент не се дъжа като дете.

Сред гостите ще отлича едно удивително хлапе, появило се в еп. 2. Амон Кабе се нарича и без съмнение, го чака голямо бъдеще, като гледам и филмите, в които се е снимал напоследък.

 

Гости:

еп. 1 - Михо Канно

еп. 2 - Хига Минами, Амон Кабе

еп. 3-4 - Рюсей Рьо, Махо Нонами

еп. 8-9 - Рьоко Кобаяши, Кей Танака, Ариса Мизуки

 

Завършваща песен: Leo Ieiri - Bokutachi no Mirai 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...