Jump to content

Toki o Kakeru Shoujo (2006)


air

Recommended Posts

124594l.jpg

 

Заглавие: The Girl Who Leapt Through Time

Тип: Филм

Жанр: Научна фантастика, романс

Година: 2006

 

Животът за 17-годишната Макото Коно е изпълнен с радости и забавления в училище с най-добрите и приятели - Чияки и Коске. Изведнъж обаче тя разбира, че има странна дарба - да се връща назад във времето. Новопридобитата дарба освен, че и спасява живота, и дава и възможността не закъснява за училище, да знае всички отговори на изненадващите тестове, а също и да предотвратява всички възможни лоши случки. Макото избира да използва чудноватата си дарба, за да избягва персоналните проблеми с приятелките си. Така постепенно подаръка, който тя получи, започва да се превръща в непоносимо тежко бреме.

 

:subs:  Свали с български субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-силното аниме което съм гледал! Общо взето съм слабо запознат с този жанр и гледаните от мен заглавия май се броят на пръстите на ръцете, но този тук ме впечатли по свой, уникален начин. Невероятнo силна история, характерите са развити до съвършенство, всеки един от тях бе уникален, отлична музика, жесток арт и перфектна режисура.

 

Всичко това помрачено от един от най-неграмотните преводи, които съм виждал. Минал съм ги през спелчек и съм ги качил тук. Преводачът е имал няколко чудесни попадения, но буквичките си плачат за редакция, при това много здрава.

 

Това е, оценка 11 / 10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах филмчето доста отдавна, но и до момента по - хубаво в този жанр не съм видяла. Това беше едно от първите азиятски творения, което се опълчи поне в съзнанието ми, на общоприетата теория за Азия, че първата любов е и последна. Обикновено финалът на даден филм или сериал, като в този случай това са май по - скоро корейските, говори за осъществяването на невъзможната любов в следващия живот. И тук не се отрича силата на първата любов, но тя е видяна по - скоро като прекрасен спомен, след който живота продължава. Макар че тук се засягат и теми далеч по - различни от чисто любовните, за мен като обобщение на анимето остана closing песента. И досега си тананикъм в превод: And even if I fall in love again I will always remember you... Та който харесва романтика - ревлива, но не и трагична, малко фантастика и разнищването на чудото наречено "време" да гледа и няма да съжалява. Класика сред японските анимета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко сте го попрехвалили. "Най-доброто аниме в жанра" далеч не е, но определено влиза в класацията. Историята беше наистина интелигентно предадена, с всичките обрати и парадокси на пътуването във времето. Романсът е в приемливи граници, а и музиката на места бележеше добри попадения. Малко хумор, повечко сълзи и доста приказки - отврат комбинация за превод, ха-ха! Нещото, което ме издразни, беше артът - доста добре нарисуван бекграунд, но отвратително надраскани хора. Сякаш художниците бяха цапали след обилен запой на някой купон. И тази Макото... цивреше като новородено, но пък яка кратуна имаше - блъскаше я къде ли не. С такава чутура би направила страшна кариера в бокса, без майтап!

 

Оценка 8/10. Заслужава си някой да му направи грамотен превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно е! Обожавам тази тематика за пътуване във времето и тук успяха да ме заинтригуват с най-интересни въпроси. Например, за какво е нужно да се връщаш по 100 пъти да оправяш нещо, което не е писано да стане или пък - Дали ако се промени нещо, накрая няма да стане по-зле от колкото е в момента? :) Ми така де, тъй и тъй вече си се мъчил да правиш някакви избори в живота. Каквото е писано да стане, ще стане без значение от времето. Иначе хвърляш прекалено много усилия за някакво бъдеще с неясни последствия и край. :) Няма претенции да е най-голямата класика, но несъмнено ще се хареса на всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно е! Обожавам тази тематика за пътуване във времето и тук успяха да ме заинтригуват с най-интересни въпроси. Например, за какво е нужно да се връщаш по 100 пъти да оправяш нещо, което не е писано да стане или пък - Дали ако се промени нещо, накрая няма да стане по-зле от колкото е в момента? :) Ми така де, тъй и тъй вече си се мъчил да правиш някакви избори в живота. Каквото е писано да стане, ще стане без значение от времето. Иначе хвърляш прекалено много усилия за някакво бъдеще с неясни последствия и край. :) Няма претенции да е най-голямата класика, но несъмнено ще се хареса на всеки.

 

Хубав коментар,Демоне :)

Аз само ще добавя,че Макото ми стана един от най-любимите образи :)

Жалко,че след това ,се набутах да гледам и игрална версия със същото име. Сега трябва да лекувам рани,като си дръпна отново това прекрасно аниме и си го изгледкам отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мастърса го има качено,ама гледам няма в момента сийдъри и все пак може някой да се закачи.Ето линкче - :click:

Инак аз от Замунда го бях дърпал,но сега не мога да дам линк,че на работата нямам запомнени данните за влизане ,а не си ги спомням :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...