Jump to content

Her Granddaughter (2015)


Recommended Posts

spacer.png

 

Her Granddaughter 

 

 娚の一生

 

Otoko no Isshou

 

Страна: Япония

Премиера: 14 февруари 2015 г.

Жанр: драма

Времетраене: 119 мин.

По мангата на Кейко Ниши

Режисьор: Рюичи Хироки 

Участват: Нана Ейкура, Ецуши Тойокава, Сакура Андо, Осаму Мукаи, Томоя Маено, Очиаи Мотоки, Мари Хамада, Минами, Хана Кино, Маюко Иваса, Кентаро Сакагучи

Завършваща песен: Juju - Hold me, hold you

Субтитри: английски, руски, български

IMDB

Wiki

 

Резюме:

Цугуми (Нана Ейкура) работи в голяма електронна компания в Токио. През лятото често прекарва ваканцията в къщата на баба си в провинцията. Когато възрастната жена напуска този свят, внучка ѝ решава остане да живе на село, докато една сутрин не открива странен мъж на средна възраст в пристройката към къщата. Кой е той и защо има ключ от дома на покойната ѝ баба?

 

Още един прекрасен филм, с който Рюичи Хироки доказва, че може да показва приказни истории, заснети в провинцията. Подобно на Жълтия слон и това заглавие ще ви прикове два часа пред екрана и ще ви очарова във всяко едно отношение. Хироки-сан определено е в творчески възход тази година. Направи две чудесни заглавия (това и Сайонара Кабукичо), които имаха успех в страната и чужбина.

 

Някъде попаднах на мнения, споделени от фенове на мангата, според които Нана не им се струва подходяща за ролята. Аз съм тъкмо на обратното становище. Нана влиза толкова добре в образа, че изобщо не ме накара да го свържа с друга актриса. 

:essub:

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:  

С български и английски субтитри :click:

С руски субтитри :click:

Онлайн с руско озвучаване :click:

Редактирано от bealonenomore
Добавени линкове към теми на актьори.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам за гледане. Както в добрите японски филми,

детайлите са убийствени. Мислех, че ще ми писне цели два часа,

но действието си върви плавно и интересно.

Много свежи и забавни моменти,

е, и малко тъга , естествено. Къде без тихата и нежна, типично японска тъга.

За главния герой, нямам забележки, то и думи нямам.

Нана си направи ролята, малко ме изненада тази снажна и здрава девойка,

на фона на нежните анорексични момиченца, които заливат екрана.

Хареса ми този филм и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелее какъв тих и завладяващ филм....

Без да се усетиш попиваш всички чувства от него, тъга и светлина, печал и чувственост и това ти е така тихо и истинско поднесено.

Определено е един от моите филми, намерих парченце от себе си в него.

Благодаря ти naia, за препоръката и за превода! :bow::subs:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа само

че, всичко ми допадна в този филм, много ме докосна къщата, верандата, самотното момиче, селото, тишината, дървените чехли на Кайеда, откровения му тон, харесаха ми закуските и вечерите им, хареса ми, това че той дискретно и безмълвно следеше Цугуми, че и помогна, защото беше там и знаеше, че има нужда от човек до нея, хареса ми, че беше прям и истински, харесаха ми златните рибки, супер откровеното признание на срещата с роднините на помена, хареса ми нереалното спокойствие, което лъхаше от къщата, хареса ми, че Цугуми знаеше вече какво иска да прави от тук нататък, хареса ми щастието на майка и, хареса ми тяхното привличане, харесаха ми думите на възрастната жена на верандата, когато пиеха чай, откровения за живота, които няма къде другаде да чуеш, сигурно пропускам още много, но той филма е толкова красив, добре заснет и насочен към нашите мисли, че разказва всичко друго..    

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав филм - нежен, тих и красив. Има моменти на безмълвно съзерцание на героите. Има моменти и на смях. Честно не се бях смяла така искрено отдавна. Професорът беше болезнено откровен, но това е правилния начин в едно село, където всички се познават и мълвата се разпространява много бързо :) Хареса ми и типичната японска къща - широка и стилна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ямашита-сан, разби ме. Твоят спойлер казва всичко.

Освен едно голямо "аригато годзаймас", не зная какво да кажа.

Жен-шен, радвам се, че ти допада... И аз бих купила къщата веднага, бтв.

Без да се замисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Домо, всъщност  аригато годзаймас е много голямо и е от мен за теб naia, че превеждаш тези хубави филми  :subs: 

Вълшебна си, няма да ми омръзне да го повтарям това  :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан. На български и то. Казвам го защото на мен мнооого рядко ми се случва.

Чудесен филм. Впечатления сте споделили и не искам да ги повтарям. Напълно доволна съм от прекараните 2 часа. Браво на Рюичи Хироки и екипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен филм! Обожавам го. :wub: Природата беше великолепна, глваните актьори са възхитителни! Точно такива филми обичам да гледам! Благодаря много за чудесния превод. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хареса. "Плюс едно" към всички положителни мнения. Филмът е като една свежа глътка въздух.

(И да си рекламирам анимето, което много прилича на тази лента със светлите селски пейзажи."Mai mai shinko..." :icon_sunny: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на този филм случайно. Прочетох коментарите и реших, че с толкова положителни коментари няма как да не се гледа. Честно казано се гледа леко, защото няма драма, която да натоварва излишно но пък на мен ми беше леко меланхоличен и скучен. Не ме впечатли с нищо и не успя да ме  грабне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам много добре този коментар. Сигурна съм обаче, че времето ти не било изгубено, понеже подобни творби остават дълбока положителна следа на подсъзнателно ниво.

За жалост, съвременният зрител се е дистанцирал от обикновените, непретенциозни филми, а те са толкова ценни, че според мен бъдещето принадлежи именно на тях. Медитативното източно кино е начинът да си получим дозата дзен, независимо че такива бавни и съзерцателни продукции едва ли биха получили Златна палма, например. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това западняка е странно животно, не само търси, но и намира дълбок смисъл и послания на места където ги няма :). Не се стърпях - медитативното дзен кино ме разби :o .

Лично за мен този филм ще си остане в неутралната зона ( не съжалявам, че го гледах, но няма да го повторя). Със сигурност трудно ще остави трайна следа в осъзнатата зона от мозъка ми, па камо ли на подсъзнателно ниво . Гледа се лесно, действието е плавно, но не протяжно, но е лишен от топлота и герои с който да се обвържеш емоционално. Именно героите са онези, които не ми допаднаха, насила ми дойде тази "любов"..........Бих определила девойката, като безбожно сива, а избора й като примирение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...