Jump to content

Okashi no Ie (2015)


Recommended Posts

e9aad0a462fd06b6aa55a4093f8943e0.png

 

 Okashi no Ie
おかしの家
Английско заглавие: Candy House
Страна: Япония

Излъчване: 21 октомври - 23 декември 2015г.

Време на излъчване: сряда, 23:53

Формат: рензоку

Жанр: семеен, драма, романс, комедия

Канал: TBS

Епизоди: 10, по 23 мин. на епизод

Режисьори: Юя Ишии, Кацухико Икеда

Сценаристи: Юя Ишии, Юичи Тойоне

Субтитри: английски

Завършваща песен: Sora ga Mata Kurakunaru на Baby a Go Go

         

Участват:

Джо Одагири - Таро

Мачико Оно - Рейко

Рьо Кацуджи - Саегуса

Каору Ячигуса

Кюсаку Шимада

Томоя Маено

Гости:

Тацуя Фудживара (еп.2)

Рико Нарoми (еп.5)

Тайга (еп.9)

 

Резюме

Това е от онези дорами, които не могат да се опишат с думи, понеже трябва да се изживеят. 

В задния двор на старо магазинче за захарни изделия, забравено от времето и хората, седят четирима мъже и една котка и сериозно разсъждават върху обикновени въпроси. От време на време ежедневието добавя и екзестенциални теми, свързани с приятелството, семейството, човешките взаимоотношения, световните конфликти, мечтите и живота. Съществуването на главните герои може да ви се стори безсмислено в първия момент, но повярвайте, до финала те ще ви разсмеят и разчувстват до дъното на душата.

 

Ех! Животът става прекрасен, когато човек чуе Джо Одагири да пее с гласа на оперна прима! Хаха! С Кацуджи-кун тотално щяха да ме довършат, ако бяха продължили да ме заразяват с хумор на екрана! Толкова много им отиваше дружбата в тази лента. Дори визията им беше еднаква. Човек можеше да ги помисли за близнаци. Джо изглеждаше като детенце, въпреки че Рьо е 10г. по-малък. Тази година двамата ще правят кръгли годишнини.

 

Ето че и Юя Ишии реши да се пробва в телевизията. Резултатът е още едно богатство за малкия екран. Подобно на опитите на други големи режисьори преди него, той показа, че дори и в тв формат може да ни ппредставя прекрасните си истории. Надявам се да вземе Джо в някой свой бъдещ проект! С Рьо видяхме, че достатъчно добре се разбират, след като го включи в каста на Ванкувър Асахи.

 

Свали :click:  :click:  :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо, това чудесно заглавие се е сдобило с тема тук. Похвално. Първите 3 епизода анблок и след това текущо го изгледах. До края не вярвах че се превежда на английски и то съъъвсем редовно! Но факт. Напълно ми допадна и атмосферата и "простотата" на разказа и актьорите. Като бонус и чудесния суандтрак. Заглавие доставящо естетическа наслада

При мен се получи интересно продължение с филм с участието на един от главните актьори в сериала - Joe Odagiri а именно - Shinya Shokudo (Japanese Movie) . Филм с подобна на Okashi no Ie атмосфера. Напълно доволна.

 

:blush:  като типичен рак отзад напред подходих та сега прочетох ukio.

Yuya Ishii ми е познат с  The Vancouver Asahi | Vancouver no Asahi (2014) май единствено и за домашно имам да се разтърся за поне още 3 филма от филмографията му , които ми изглеждат като за мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, Ишии има прекрасна филмография. Филмите му от последните 2-3г. страшно радват.

Доволна съм, че и друг е забелязал сериите. И аз не повярвах, че ги превеждат толкова стриктно и то с вградени субтитри. 

Чудя се, дали не са имали заложени повече епизоди в началото?! Обикновено този тип дорами имат по 11-12. Ниският рейтинг едва ли е повлиял за скъсяването.

 

П.П. Шиния Шокудо не идва ли като продължение на друг сериал, по-стар? Мяркам го от известно време и може да се разтърся за подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шиния Шокудо- японския филм го гледах без грам запознаване с "историята му". Филмът си е филм. После видях че имало японски сериал с 3 сезона и корейски такъв. Ишии -филмографията я огледах снощи пак но се затруднявам с наличности за гледане към момента на набелязаните заглавия за жалост.

 

Докато гледах Okashi no Ie ми бе ;)  , че всеки път сядах да гледам с подозрение "това да не е последната серия", защото преди края на 9 не знаех крайния брой. И у мен остана някакво съмнение че епизодите може да са съкратени след някъде 6-я/7-я епизод. Но може и да не са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ишии препоръчвам A Man With Style, The Great Passage и Our Family. И трите имат теми в раздела за филми.

Не знам, но аз през цялото време на последната серия исках едно нещо:

 

 

да се върнат отново в онази къщичка, заедно с бабката. Все им повтарях бака, бака, бака. Обаче Саегуса като се появи с онази прочувствена реч за забвението, съвсем изгубих надежда.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво, наистина. Може да ти направи деня. Определено

 

Като четеш резюмето, леко те стряска това:  "Седят и обсъждат ежедневни проблеми".

И ти хрумва, че е нещо тегаво, въпреки чудесната светлина и камера. С всичките режисьори и осветители.

!

Не искам да се замислям къде е смисълът на филма. Наричам го "филм", защото е само по 20 минути на епизод,

без интродукциите и песните. Гледа се на един дъх, поне аз.

Нямаше да напиша горното, и  без перфектната игра на актьорите.

Мисля, че всеки фен на японското, ще го оцени.

 Не знам дали видяхте в началото.. МНОГО Е ХУБАВО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха! Такава е идеята - да ти се стори тегаво в първия момент, а в следващия - да ти осмисли деня. 

Радвам се, че си го изгледала!

Какво те впечатли в началото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След чудесния  "Да се откажеш от мечтите" , ако правилно го превеждам, и по стъпките на Джо Одагири го започнах и аз.

Разказва се за един напълно фалирал, микроскопичен и западнал мизерен магазин, който собственика държи на загуба, само за да радва баба си, която е единственото му семейство... Едва ли има по-неуспял млад човек в професията и живота, но изглежда хич не му пука. Яде си сладкиши в задния двор с приятелите си, също като него свободни и неангажирани с нищо особено. Междувременно идва някаква бивша суъченичка и ненадейно започва да се влюбва в него!

Радва пристигането на Тацуя Фудживара във 2-ри еп., в ролята на друг съученик, спечелил обезщетение от пътна злополука и забогатял неимоверно,  който им обяснява, че в съвременния свят няма особен смисъл да си милионер, и че за всеобщата хармония е изключително важно да има хора, които да си стоят в задните дворове, да не правят нищо, да нямат пари и да разсъждават... 

Гледам с удоволствие... Да видим какво има да става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...