Jump to content

Initiation Love (2015)


lazeto

Recommended Posts

kfWtj2VC3D4MZHrY2p7p2DzCDzm.jpg

 

Initiation Love (イニシエーション・ラブ)

Страна: Япония

Също така известен като: Inishieshon Rabu

По новелата на: Kurumi Inui - "Initiation Love"

Премиера: 23 май 2015

Времетраене: 110 мин.

Жанр: Романс

Режисьор: Yukihiko Tsutsumi

Субтитри: Английски

:imdb:

         

Участват:

                  Matsuda Shota като Suzuki                         

Atsuko Maeda като Mayu

Fumino Kimura като  Miyako Ishimaru

Takahiro Miura като Kaido

                          Tomoya Maeno като Bon                             

Noritake Kinashi като manager of Shizuoka branch office

Satomi Tezuka като Shiho Ishimaru

Tsurutaro Kataoka като Teruhiro Ishimaru

Ayako Yoshitani катоYuko

Miyabi Matsuura като Natsuko

Kotomi Yaegashi като Kazumi

Ayaka Onishi като Junko

Ryo Sato като Madoka

Atsushi Yamanishi като Manager Kuwashima

 

Резюме: Това е любов от пръв поглед за студента Suzuki (Matsuda Shota), който среща красивата Mayu (Atsuko Maeda) на групова среща, организирана от негови приятели. Започвайки връзка, двамата се радват на спокойна и нежна любов. След като се дипломира, Suzuki започва работа в местен офис в Шизуока, но ненадейно бива преместен в централния офис в Токио. Може ли любовта от растояние да победи, или както са казали хората - далеч от очите, далеч от сърцето? 

 

Свали с английски субтитри  :click:

 

Свали с руски субтитри  :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Хаха! Шота бакааааа!

Щях да обявя този филм за посредствен, а той се оказа изобретателен. Финалът разкрива всичко. Ако харесвате филми с конструкцията на Fish story, този е точно такъв, само че с романтичен сюжет.

Завърваща песен:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Филм по оригиналния роман на Kurumi Inui "Initiation Love". Роман продаден в повече от един милион екземпляра. Знаменитости и други известни личности много обичат и препрочитат тази книга.  Неочакваният обрат в края,  е още една причина читателите да го харесват.

Режисьорът на филма вече води преговори за възможни промени на края на романа."

 

Не знам дали е направил промените, но доста остър завой и обрат във филмчето. Ха, мъже, ваша е заслугата за тази инициаторска любов. Жените да се подсигурят,

с така нужната им обич и внимание... и може би още нещо... Считайте го като любовен имунитет изграден срещу мъжката несигурност, колебливост,

духовна и физическа изневяра.

Неподправена игра. Хареса ми.  :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом филма има тема да се "включа" и аз , защото останах доволна. Прочетох ukio и lukreciana.

Преди да седна да гледам знаех само че в главна роля трябва да видя Шота и че жанр- романтика, мистерия. Гледам, гледам а Шота го няма , взех да се :huh:, сетих се че може би все пак гледам и мистерия , че и лупата вдех  да не би да е нейде из екрана а аз да не го виждам  :896767: . После се появи а повествованието мина на спадове и подеми, както и впечатлението от героите. Но финала направи филма както се казва а и всичко постави по местата/ изясни. Така че останах доволна как си "поигра" с мен режисьора. И все пак една идея повече за образите/ малко повече психология в тях щеше по да ми допадне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение, но така построен филма само заради едната изненада изгуби доста от смисъла, оставиха героите в нищото, а на мен това не ми допадна съвсем, искаше ми се да видя какво се случва с тях... :)

 

p.s.

между другото имах шесто чувство, че Мауи има някой до себе си, просто не беше достатъчно отдадена на връзката си /не предполагах точно за този паралел, но все пак/ и затова угризенията на героя на Шота накрая ми дойдоха малко неестествени, той също намери любовта и момиче, с което са на една вълна, това исках да разбера какво се случва с тях, нямаше епилог, просто един засукан край и до там, а всъщност взаимоотношенията на Шота с новата му приятелка  бяха много красиви и ми допаднаха. За него също беше влюбване от пръв поглед и то с жена, която е отдадена на връзката им, а не просто с момиче, което иска някой човек за срещи и да и задоволява момичешките капризи, някак си по-зряло ми стояха като взаимоотношения. 

 

 

Накратко: Хубава история с чудесни актьори и с още по- неочакван край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега си давам сметка и на фона на доста нови изгледани неща,  обръщам на 180 градуса перспективата, супер е филма, визуално, като дълбочина на историята, смяна на плана и гледната точка, преоткривам го тотално, наистина си е малко бижу, препоръчвам го с две ръце, ще ви изненада и ще ви хареса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...