Jump to content

Kuro (2012)


ukio

Recommended Posts

Kuro-p01.jpg

 

Kuro

 

Раздяла

 

 はなればなれに

 

Hanare Banareni

 

(дословно To get separated)

 

Страна: Япония 
Език: японски

Премиера: 21 октомври 2012 г. (Световна премиера - Tokyo International Film Festival); 26 април 2014 г.

Жанр: инди, комедия, арт, експериментален

Времетраене: 86 мин.

Кинематография: Такахиро Хайбара

Режисьор и сценарист: Дайске Шимоте

Участват: Айри Кидо, Ю Сайто, Хидео Накайзуми, Уакана Мацумото, Мивако Нагацума

Субтитри: английски, вградени

IMDB

Wiki

 

Фестивали и награди:

2012: 25th Tokyo International Film Festival Japanese Eyes 
2013: Warsaw International Film Festival Film section: Competition 1-2 
2013: Haifa International Film Festival 
2013: Osaka Asian Film Festival 
2013: Taipei Film Festival International New Talent Competition 
2013: East End Film Festival EEFF Best Feature Competition 
2013: Mexico International Film Festival Bronze Palm Award
2013: Festival Internacional de Cine de Gijón

 

Резюме

Kuro (Айри Кидо) използва свободното си време, докато работи в малка пекарна, за да лети в облаците на мечтите. Уволнението бързо я приземява на крака и я изпраща на приказно пътешествие. По пътя си тя среща две сродни души - фотографът Ейто (Ю Сайто) и театралният сценарист Го (Хидео Накайзуми). Тримата нямат нищо, което да ги свързва, освен внезапното желание да избягат от Токио. Пътуването ги отвежда в изоставен хотел, близо до морето, където всеки открива възможност да преосмисли бъдещето си.

 

Гениално творение! Идейно! Креативно във всяко едно отношение. Филм-пътуване. Филм-игра. Филм-бягство. Ням филм. Филм-танц. Филм-хармония.

 

Тази лента е като свеж морски бриз, който ми довя приятното усещане, че съм преродена. Това чувство остана в мен, след като изгледах невинното бягство от действителността на персонажите.Смях от сърце и истинско удивление!

 

Концепцията на лентата цели да сведе диалога до минимум. Всяка сцена е разтеглена в дълъг кадър, който подчертава, емоционалното разстояние между героите.

 

Изпълненията на тримата главни са брилянтни (особено на Айри Кидо, която загатва за голям потенциал). Не че те трябва да правят нещо конкретно, за да изпъкнат. Такава е целта. Просто действието в застиналото недействие, което показват, ме плени. Впечатлена съм Ю Сайто, който незнайно защо ми напомни за Джо Одагири. Обаче, за разлика от Джо, този младеж има прекалено малко роли на екрана. А баща му е актьор, доколкото виждам. Можел е да му помогне с повече осезаеми участия. Момчето има талант. Изглежда доста от ролите му не са отразени, но той определено се е пробвал и в театъра, след като е започнал като модел.

 

Хидео Накайзуми е много интересен актьор, с доста богат опит в киното. Макар да не блести с главни роли, той е снимал за някои от най-известните режисьори в Япония и Китай.

 

Видях снимки от тази лента преди известно време и тогава инстинктивно поисках да я гледам. Бях сигурна, че ще ми допадне. Истинско чудо е, че наскоро я качиха по тракерите. Дори и субтитри й направиха! Насладете й се! Тя е чисто изкуство, показано от дебютант режисьор.

 

Торент

 

 

 

 

 
Kuro-0001.jpg
 
68ca853c.jpg
 
maxresdefault.jpg
 
maxresdefault.jpg
 
BlMVjyDCcAETWEG.jpg
 
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онази вечер го гледах и какво да кажа.Шашава работа отвсякъде :D  Хареса ми,честно казано.Има нужда човек понякога от подобни филми,съвсем различни от общо приетото така да се каже.

Страхотен коментар,Укио :) Дано зарибиш още фенове към филма,заслужава си:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го изгледах, на мен ми стояха доста театрално нещата, но към средата на филма те хваща техния ритъм и не е чак толкова странно. свободата в този филм ми хареса и на мен, терасата ми беше най-красивото пространство, даже твърде често бяха заедно, твърде често за моя вкус :P  аз щях да съм сама на терасата...или поне бях за малко.

 

p.s. малката наистина е много експресивна и грабва с присъствие, дано да има скоро и други нейни филми, харесва ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...