Jump to content

Portrait of the Wind | Taga tameni (2005)


ukio

Recommended Posts

spacer.png

 

Taga tameni

誰がために

Portrait of the Wind

Страна: Япония 
Език: японски

Премиера: 15 октомври 2005г. 

Жанр: драма, романс, крими

Времетраене: 97 мин.

Кинематография: Коичи Каваками

Сценаристи: Таро Хюгаджи (по негова история) и Масато Като

Режисьор: Таро Хюгаджи

Участват: Асано Таданобу, Ерика Ода, Чизуру Икеваки, Тепей Койке, Джунко Мияшита, Теруюки Кагава, Ринко Кикучи

Субтитри: английски, руски - в торентите

 

Награди

 

IMDB

 

Wiki

 

Резюме

Portrait of the Wind се фокусира върху живота на Тамио (Асано) - пътуващ фотограф, който се прибира вкъщи, за да поеме семейния бизнес след смъртта на баща си. Един ден в студиото се появява Аяко (Ерика Ода), в чието лице Тамио открива сродна душа. Двамата решават да създадат семейство, но щастието им не трае дълго. 

 

 

 

Съдбата решава да ги раздели завинаги, след като Аяко става жертва на проблемен младеж. В този момент на преден план излизат купища въпроси. Какво трябва да предприеме Тамио, за да успокои мъката си и да продължи напред? Ясно е, че той не се страхува от смъртта, понеже се е оказвал лице в лице с нея, когато е бил фотограф в Палестина и е овековечил на снимки страданието на хората там. Сега е негов ред да реши, какво да прави с живота си? Дали ще търси отмъщение, или ще се опита да прости на малолетния убиец?

 

 Това е един от онези интелигентни филми, които не наблягат на престъплението и самото му извършване, а показват, какво се случва с всички замесени след това - как продължават да живеят и какви чувства таят в себе си. Лентата набляга по-скоро на психологическата страна на нещата. 

 

Асано с поредната си силна роля, показана на фона на красива и трогателна история. Гледала съм Ерика Ода само в After Life на Коре-еда, но със сигурност съм запомнила не само красотата й. Полезен трети персонаж в лицето на Чизуру Икеваки. Можете да видите Теппей в много различна светлина тук.

 

* Дословният превод на японското заглавие е "Заради кого?", "Заради кого съществуваме?"

 

Торент

 

Рутракер

 

Онлайн с руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Асано е страхотен в тази роля, както и Ерика Ода. Но самия филм ми се видя твърде протяжен и бавен, и това навреди според мен на общото впечатление от иначе интересната идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...