Jump to content

Slayers (1995-2009)


air

Recommended Posts

spacer.png

 

Slayers SAGA

 

Оригинална творба: Араизуми Руи и Канзака Хаджиме
Озвучават: Мацумото Ясунори, Хаяшибара Мегуми, Сузуки Масами и др.
Тип: ТВ
Жанр: комедия, пародия, фентъзи
AniDB и MAL: AniDB //  MAL
Държава: Япония
Година: 1995
Епизоди: 26+
Времетраене: 22 мин. на епизод
Резюме: Историята е смесица между комедия и фентъзи и като цяло е много забавна. Драмата също присъства на моменти, което придава сериозност на историята. А сега - за главната героиня. Запознайте се с Лина Инвърс. Най-разрушителната, алчна, чaровна и емоционална вълшебница, ходила някога по земята. Основното ѝ занимание е да ограбва разбойници, след като първо се погрижи за тях с невероятния си арсенал от магии. Тя, разбира се, не смята това за кражба и това често ѝ носи проблеми!

 

Линкове: 
- в момента не са налични подходящи -

(При интерес, попитайте в коментар дали все още може да се открие)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооох, класика! Лина Инвърс, който не е гледал, да си поправи веднага грешката!

Такива комедии много обичам, а пък тази винаги ми е много напред в класациите. Както ова-та, така и по-нататъшните серии. Само като се сетя за принц Джефри (или Джофри) още някъде в първите ова...

А в по-късен етап, когато започва да става напечено, заедно с Гаури, Зел, Амелия, Кселос (особено)... имало е моменти, в които и аз съм се чудила какво, по дяволите, става тук и как, по дяволите, може да стане така xD Например със сериите, където две кралства в точно определен час си пращаха гюллета или пък... когато една Риба се влюби в Човек xD

 

Артът иначе е сладък, обаче нещо пак ме дразни - очите! Ако може да ги направят с още 10 сантиметра по-големи, за да стигат до брадичката -.- Вярно, че по това време така си е било, но ми е прекалено.

И музиката - много добре подбрана, ама да не беше от една и съща изпълнителка... (ако говорим за началата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

713573fb775f4223.jpg

 

Заглавие: Slayers Revolution

Тип: Сериал

Жанр: Фентъзи, комедия, екшън

Година: 2008

Аудио: Японски

Субтитри: Български

Качество: TVRip - 700x430

Линк: (zamunda) Тук

Субтитри: Английски

Качество: BRRip - 1280x720

Линк: (nyaa) Тук

 

Lina and crew are back for another round of adventure! This time Lina runs afoul of Inspector Wizer of the Ruvingald kingdom for the one charge that she cannot easily defend herself against: being Lina Inverse.

Someone, it seems, has been going around blowing up newly-developed magical tanks in a style distinctive to Lina, even to the extent of using her signature Dragon Slave to leave behind crater-sized destruction.

As Lina, Gourry, Zelgadis, and Amelia pursue the culprit that is giving Lina an even worse name than she actually deserves (for a change), they find themselves getting tangled up in a plot involving a manufactured

arms race and vengeance being sought on behalf of a plague-ravaged kingdom which the avenger feels was abandoned by its neighbors. Add in a powerful assassin, a foe from the past popping up again,

the resurrection of a mighty demon, and a sorcerer nearly as powerful as Lina and you have a recipe for destruction on a mass scale. And what is Xellos up to this time, anyway?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооох, класика! Лина Инвърс, който не е гледал, да си поправи веднага грешката!

 

Мне благодаря по добре да си остана грешен. :D Това аниме ми попадна случайно преди около година понеже ми трябваше рейтинг в баката и реших да дръпна част от епизодите, че да натрупам сийд просто защото беше ъпнато топло топло и си мислех, че ще го дърпат повечко..ами нищо такова гледам сийда и лийча едва минаха към двуцифрените числа и викам аве тъй и тъй съм го дръпнал я да видя ко не му харесват. Издържах само 10 минути го изтрих 'сичкото и то при положение, че наистина бях на червено с рейта и ми трябваше сийда за да доизкретам до спасителният коефициент ама толкова отвратителни персонажи и арт не бях виждал от бая време нямаше как да го оставя да си седи безнаказано на харда ми. Тая Лина ми се стори маса зле направо срамота, че на нея са кръстили цял герой от DOTA (нашумяла карта на Warcraft 3), а ми беше един от любимите inteligence герои след това аниме обаче ми беше терсене да играя с нея. -.-
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, ква изненада да го видя и тук като тема:) Превеждам 5 сезон за AXN в момента. Като ми пратиха четвърти сезон честно казано първите изгледани епизоди ми се видяха доста тъпи, ама нали така или иначе се наложи да го изгледам всичкото, та с времето му свикнах и даже приятно взе да ми влиза :) Не че бих го гледала ей така за удоволствие (предпочитам разни постапокалиптични депресии), но като поръчка за работа е много свежо. А човекът, измислил физиката на Покота, явно е бил на тежки наркотици :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя поръчката е пусната през студио за преводи, така че нямам пряк досег с телевизията. Ама акъл ако имат, ще проверят в нета кои са култовите заглавия и ще пуснат нещо по-яко от "Слейърс". Пък те нещо бозеят... колежката "Наруто" превеждала :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добър релийз на първи сезон: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ,

Само с английски субтитри: Тук.

 

пс. Българските субтитри имат нужда от сериозна редакция та ако сте перфекционисти не ги ползвайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...