Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

100 Yen Love (百円の恋)

 

Страна: Япония

Също така известен като: Hyakuen no koi

Премиера: 15 ноември 2014 г.

Времетраене: 113 мин.

Жанр: Драма, Романс, Спорт

Режисьор: Masaharu Take

Субтитри: Английски

:imdb:

              

Участват:

Sakura Ando като Ichiko

Hirofumi Arai като Yuj

Shinichiro Matsuura като Trainer Kobayashi

Miyoko Inagawa

Saori Koide

Shohei Uno

Tadashi Sakata

Yozaburo Ito

Osamu Shigematu

Toshie Negishi

Ruka Wakabayashi

 

Резюме: Ичико (Sakura Ando) е принудена да напусне дома на родителите си, след като по-малката ѝ сестра се развежда и се прибира вкъщи. Ичико започва да живее сама и да работи последна смяна в магазин за 100 йени. Един ден, минавайки случайно край фитнес зала, среща боксьор на средна възраст (Hirofumi Arai). Възможно ли е тези две самотни души да намерят път една към друга?

 

Награди: 

88th Kinema Junpo Awards: Best Film of the Year, Best Actress

57th Blue Ribbon Awards: Best Actress

24th Japan Film Professional Awards: Best Film, Best Director

 

Свали с английски и руски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Редактирано от bealonenomore
Добавени линкове към теми на актьори.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха! И тази тема ми спести.

Добър филм с много силно изпълнение от страна на Андо Сакура. Според мен, заглавието трябваше да е "100 Yen Girl", понеже филмът изцяло е подчинен на главната героиня.

Поредната блестяща изява на екрана от страна на актрисата, не без помощта на Хирофуми Арай, разбира се.

Лентата е японското предложение за Чуждоезичен Оскар тази година. Не съм сигурна обаче, че ще впечатли като цяло западните критици. Може би разглежда прекалено обикновени, ежедневни проблеми, а в момента светът се е насочил към по-глобални такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах, Сакура, Сакура от къде ги намираш тия роли :D  или те те намират не знам...ама ти лепнат перфектно де, просто голямо превъплъщение направи.

Особено в началото не беше себе си направо, толкова се беше вкарала в героинята си Ичико.

Много неща ми харесаха, като цяло е доста тежък филма, доста теми визираха с тия 100 йени- за малките хора, за депресията, за умората и желанието да живееш и за Ичико, която влезе и излезе през цялото това нещо.

Не знам на какво се е подложила Сакура, за да влезе в образа, но беше страхотна!

така си чаках момента, в който ще нарита, които си желае и ми се изпълни де. Не знам само на финала, защо реши, че банана мен е нейния човек, но поне може вече да му хвърли спокойно една гора бой, ако я ядоса за нещо  ;)  /шегувам се/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много силен и готин филм. Смееш се, плачеш. Много ми е любима Андо Сакура. Където и да я гледам я обожавам. Дава много силен характер на ролите. 

Дори падението на Ичико беше абсолютно вдъхновяващо. Истински човек, който влага 100 процента от себе си в нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...