Jump to content

La La La At Rock Bottom (2015)


ukio

Recommended Posts

spacer.png

 

La La La At Rock Bottom
味園ユニバース
Дословен превод: Misono Yunibasu (Misono Universe)
 
Страна: Япония
Световна премиера: януари 2015 (Международен кинофестивал в Ротердам)

Премиера: 14 февруари 2015 г.

Жанр: драма, комедия

Времетраене: 103 мин.

Режисьор и сценарист: Нобухиро Ямашита

Субтитри: английски, в торента

Участват: Субару Шибутани, Фуми Никайдо, Акаину, Сарина Сузуки

Локация на снимките: Осака

Субтитри: английски, в торента (стават и за по-малкия файл)

Награди

IMDB

Wiki

 

Резюме

 

"Ano koro wa futari tomo..."

 

По време на публичен концерт в Осака, на сцената нахлува непознат младеж, който грабва микрофона и започва да пее известен хит на Уада Акико. Публиката е зашеметена от тези действия, но в същото време е пленена от гласа на мистериозния непознат. Кой е той? Защо се появява изненадващо точно на това място и защо внезапно припада след соловото си представяне? 

 

Прекрасен филм, изпълнен с музика и поврати! Образите остават незабравими!

 

Обича си музикалните филми, Ямашита, и това е! Станах му голям почитател, още откакто гледах Линда, Линда, Линда. С тази лента отново ме върна към онова прекрасно време. Зарази ме допълнително с мелодия - и то не каква да е, а добрата стара енка, заради която толкова ценя Канджанитата.

 

Трябва да благодаря на режисьора, че се е сетил да включи Субару в каста. Кансайските Джонита са класа и аз винаги съм вярвала, че ако Субару дебютира в киното, ще направи впечатляващи превъплъщения. Ето го тук, убедителен до мозъка на костите, със сто процентово автентично изпълнение във всяко едно отношение. Видях не само гласови данни от него, каквито знам, че притежава, но и неподозирано добра актьорска игра, която с право му спечели наградата за мъжка роля на кинофестивала Фантазия в Монреал преди месец. Според мен, спокойно могат да го включат и в борбата за призове на Японската академия. Той е самороден талант.

 

Любопитно:

* Снимките започват през юни 2014г. в Осака;

* Японското заглавие, "Misono Universe", се отнася до популярно място в Осака. "Misono" е името на сграда, която приютявала ресторанти, хотели и масажни студиа. Тя е била открита през 1956 г. в района Сенничимае. Думата "Вселена" в заглавието се отнася до елитно кабаре, което се е намирало в Misono и е било закрито през 2011 г. На негово място е създаден клуб "Universe".

* Песните, които са включени в продукцията:

- Wada Akiko - Old Diary (Furuki Nikki) - ето един кавър

- Subaru - Kokoro Odoriba

- Subaru - Memory (Kioku) - завършваща песен

 

Субару направи кратък концерт на 

 

в началото на годината и представи песните от филма. Облякъл е тениска на К8. Виждам, че хората, снимали този клип, искрено са се забавлявали. Получила се е чудесна беседа - непринудена и естествена. От публиката му задаваха въпроси и той отговаряше. Попитаха го за най-запомнящата се сцена във филма. За него това са моментите, в които пее - акапела изпълнението и финалното представяне. Друг въпрос беше свързан с приготовленията му за ролята. Субаро съвсем спокойто обясни, че единственото нещо, което е направил, е било да си отреже косата, която била дълга 30 см. Последният въпрос беше свързан с групата. Попитаха, дали би дошъл в Европа с К8, а той отговори, че ако ги поканят, може и да дойдат.

 

С английски субтитри

 

Онлайн с английски субтитри

 

Онлайн с руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...