Jump to content

Princess Jellyfish (2014)


Recommended Posts

spacer.png

 

 

 

news_xlarge_kuragehime_m_poster.jpg

 

 

Princess Jellyfish (海月姫)

Страна: Япония

Също така известен като: Kuragehime

По мангата на: Akiko Higashimura - "Kuragehime"

Премиера: 27 декември 2014

Времетраене: 126 мин.

Жанр: Комедия

Режисьор: Yasuhiro Kawamura

Субтитри: Английски

:imdb:

               

Участват:

Rena Nounen като Tsukimi Kurashita

Masaki Suda като Kuranosuke Koibuchi

Hiroki Hasegawa като Shu Koibuchi

Chizuru Ikewaki като Banba, railway otaku

Lina Ohta като Mayaya, Three Kingdoms otaku

Tomoe Shinohara като Jiji

Azusa Babazono като Chieko, Japanophile

Nana Katase като Shoko Inari, land developer

Mokomichi Hayami като Yoshio Hanamori, Koibuchi family's chauffeur

Sei Hiraizumi като Keiichiro Koibuchi, Kuranosuke’s father

Tomoya Nakamura като Clerk at tropical fish store

Kenta Uchino като Kashiwagi, tropical fish store employee

 

Резюме: Във филма се разказва за Tsukimi (Rena Nounen), голяма почитателка на медузите, която заминава за Токио, за да стане художник. Тя се нанася в жилищния комплекс Amamizu kan, в който живеят само заклети отаку жени, имащи едно-единствено правило - "Никакви мъже!". Но един ден Tsukimi поканва изключително стилна жена Kuranosuke (Masaki Suda) в дома си само за да разбере по-късно, че гостенката ѝ не е такава, каквато изглежда...

 

 

Свали  :click:   :click:   :click:   :click:   :click:   :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи го гледах и се забавлявах много. Страхотна комедия,а Rena Nounen  е уникална в ролята си :) Момчето също се представи добре,а  с тази физика доста му ходеха женските дрехи :D

С тия медузи ми напомни за един японски сериал ,който гледах преди време. Искам и аз да отскоча до онзи аквариум с най-различни медузи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажа само една дума: Судачииииии! Филип-кун открадна целия екран! Не че му е било трудно да направи подобна нестандартна роля (Хеншин! - трансформациите са му в кръвта), но факт - той крепеше цялата история на гърба си.

Този филм можеше да покаже много повече, особено в комедийно отношение. Очаквах да се заливам от смях. Предпоставки за това имаше много. Да не говорим за отаку-героите и техните странности, които предлагаха богат материал за разработки по темата. Рина Ота, Чизуру (не я познах в началото) - исках да видя още от тях. И Рина, подобно на Рюхей си избира все едни странни образи, които обаче й отиват. Тук имаше такъв потенциал. За два часа можеха да я включат още по-активно. Най-недоволна съм екранното време на Томоя. Защо трябваше да го видим само в една сцена?! Той тъкмо напредва с комедийните образи и в момента е във вихъра си.

Голямата изненада за мен беше Моко. Какво шицуджи би излязло от него! Не е истина!

Оказа се, че това е и донякъде моден филм. Хубаво дефиле направиха, под звуците на вече познати песни на Sekai no owari.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволна от екранизацията, особено първата половина. Беше точно така, както си представях, че трябва да бъде - героите, отаку метоха, медузките. Във втората половинка малко подсладиха нещата, имаше някои промени, но въпреки това ми хареса. Всъщност, момчето в ролята на Кураноске, хич не ми се връзваше визуално в мъжкото си амплоа, но като кросдресър беше уникална мацка, а и какъв крак извади! Наистина се справи много добре с ролята и предаде съвсем точно вихрения характер на героя си. Цукими и отаку дружките й бяха като копи пейстнати от анимето, особено ми хареса Рина Ота (Майая). Всъщност, Моко ми дойде малко като слабото звено във филма, понеже шофьорът беше уникално готин образ, винаги на разположение с точната саркастична реплика, а във филма ми беше някак постен.

Колкото до комедията, ами анимето беше по-скоро сладурско, отколкото адски смешно, така че за мен мисията е изпълнена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модата беше повече отколкото ми понася, но филмчето ми хареса. Не е смешно филмче: не знам каква ще да е тази комедия в жанра му, но е много леко и заразително в странността си. И светло, от типа за чудаците, които намират своя собствен свят и своето място в общия свят. Истински и леко безкрайно светло, ма те кога ли имали край....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно беше. То, японците, странни неща разбират за комични, но пък беше много ярко и различно. А Судачи наистина извади един манекенски крак и стойка:D(ма много кльощаво това момче бе:D).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...