Jump to content

Perfect Blue (1998)


air

Recommended Posts

114564l.jpg

 

Заглавие: Perfect Blue

Тип: Филм

Жанр: Трилър

Година: 1998

 

Мима напуска известната група ЧАМ, за да може да преследва мечтите си като актриса.

За да се издигне, тя играе ролята на изнасилено момиче и освен това позира гола за списания.

Изведнъж започва да получава заплашителни писна и се появява сайт, където някои разкрива

най-интимните тайни от нейните живот. Това е трилър, който ще грабне всеки почитател на този жанр.

 

Истинско име: パーフェクトブルー, Pāfekuto Burū

Година: 1998

Режисьор: Сатоши Кон

Студио: Madhouse

Жанр: Психологически трилър

Времетраене: 81 минути

 

:imdb:

 

Сюжет:

Мима е една от трите вокалистки на поп триото Чам. Момичетата се радвам на завиден успех и имат своята група от фенове. Въпреки това Мима е посъветвана от мениджърите си, че сега е моментът в който трябва да преследва кариера като актриса. Животът и от там нататък тръгва стремглаво надолу. Започва да получава писма от фенове, в които е обвинявана за предателка. Където и да е отиде има чувството, че някой я наблюдава и живее в постоянен стрес. На всичко отгоре, кариерата й като актриса започва доста трудно. Принудена е да снима голи фотосесии за списания, сцени с изнасилвания и третостепенни роли с по една реплика. Цялото това напрежение я докарва до състояние, в което губи представа за сън и реалност.

 

Личен Коментар:

Off Topic

Уникален трилър на Сатоши Кон. Лично аз не можах да разбера кой е убиецът от първият път. Страхотен саундтрак и oзвучаване. Дори английското супер много ме радва. Лично аз съм го гледал 5-6 пъти и знам със сигурност, че те няма да са последни. Има нещо различно и уникално в атмосферата, дори ако оставим сюжета настрана. Представят ни живота на един поп идол, от един много по-реален и интимен ъгъл. Препоръчвам на всички, които някога са били истински запалени фенове на някой изпълнител. А също и за почитателите на хубавите трилъри. :)

 

 

 :subs: Свали с български субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектно синьо. Перфектно аниме. Истински класен трилър,който те оставя като поразен пред екрана. Почти до края и аз не разбрах,кой е убиеца.Много добре бе завоалирано всичко. Струва си още няколко гледания.

А какво гласче имаше изрода,направо ми настръхваше козинката .......

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...