Jump to content

Flavor of Happiness (2008)


Recommended Posts

spacer.png

 

Flavor of Happiness

 

Ароматът на щастието

 

しあわせのかおり

Shiawase no Kaori 

Страна: Япония

Премиера: 11 октомври 2008г. 

Жанр: драма, готварски

Времетраене: 124 мин.

 

По новелата на Мицухиро Михара

Асистент режисьор: Масахару Таке

Режисьор и сценарист: Мицухиро Михара

 

Участват: Мики Накатани, Тацуя Фуджи, Кей Танака, Сей Хираизуми

 

Локация на снимките: Каназава

 

Награди

IMDB

Wiki

 

Резюме

Г-н Уан (Тацуя Фуджи) е дългогодишен готвач, собственик на популярен китайски ресторант, наречен "Малкият Шанхай". Специалитетите, приготвени по рецепти от родната му провинция, са изключително ценени от местните жители. Кулинарните умения на Уан привличат вниманието на универсален магазин, който има идея да създаде набор от ястия за търговия на дребно. Такако (Мики Накатани) е изпратена при него с мисията да убеди възрастния собственик за целите на проекта, но се проваля и сама се оказва привлечена от изкуството на готвенето.

Филмът на Мицухиро Михара е визуално-звуково пътуване през кухните на Япония и Китай, изследващо сетивата на човека. 

Кулинарна поезия!

:essub:

 

Свали с български субтитри: :click: :click:

Онлайн с български субтитри: :click:

С руски субтитри: :click:

С английски субтитри: :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как да определя  вкуса на този филм в душата си.

Разкошен и бавен.

Много истински. На фона  на  Мастършеф/ и аз съм абсолютен фен/ по БТВ,

този филм ми идва като балсам за душата.

Много е красив, много е завладяващ.

Иде ти да започнеш да готвиш. Дори и да не можеш.

Иде ти да се промениш, дори да не можеш.

Прекрасен филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Където има храна, там съм и аз. :D  Обичам да си хапвам...

Винаги са ме привличали малките японски ресторантчета с две, три масички, които предлагат превъзходна домашна храна от най-високо качество. Жалко, че тук нямаме такива...Смятам, че готвенето изисква не само умения, но и много добро отношение към храната и хората, за които я приготвяш, този филм е доказателство, че съм абсолютно права. ;)  Приятно наслаждаване/гледане на всички!

 

Благодарности на вълшебната naia за препоръката и превода! :subs::kissx:

 

p.s. Бабата-сервитьорка е уникална. :up:   За мен един "Океан" моля! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за превода, Танче. Много ме трогна този филм! Прекрасен е, и манджите са най-малкото него. Имаше

толкова много любов! Особено при връзката между учител и ученик, това да си вдъхновен за нещо и да живееш пълноценно. Китай, който много обичам... Всичко ме докосна.

Това е най-добрият филм за готвачи, който съм гледала. На няколко пъти се просълзих.Особено

там, където й написа нещо на ръката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Права си, Таня, драматичните моменти бяха много силни и искрени, моят любим е

когато я нарече своя дъщеря на вечерята в тяхна чест в Китай. Наистина ни внушиха, че между двамата има силна връзка, макар съдбата да ги срещна съвсем случайно. Той предаде опита си безрезервно, а тя се превърна в ученика и дъщерята, които той заслужава, какво по-хубаво от това...

Също ми хареса и как добре пресъздадоха емоциите на начинаещия ученик, чувството, че не можеш, няма да се справиш, защото едва ли има някой , който не се е сблъсквал с него в своето собствено начало. Сватбената вечеря беше много добър момент. И тримата герои постигнаха заедно това, за което бяха мечтали и поне аз видимо усетих тяхната удовлетвореност, че ресторантът отново оживя както преди. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обновена опция за онлайн гледане: тук . :happy:

 

Редактирано от bealonenomore
Добавям в първия пост :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...