Jump to content

air

Recommended Posts

132237l.jpg

 

Заглавие: Hunter X Hunter

Тип: Сериал

Жанр: Приключенски

Година: 1999-01

Аудио: Японски и английски

Субтитри: Български и английски

 

Гон е малко момче, което научава, че баща му е "Ловец" (Hunter), от странстващ такъв,

който му спасява живота. Оказва се, че странстващия ловец е в търсене на бащата на Гон - Джин.

Има различни ловци с различни привилегии, но за да станеш, трябва да се издържи спецялен изпит.

Гон решава да издържи този труден тест веднага щом навършва позволените години. Твърдо решен,

че ще намери баща си, Гон се впуска в приключения, срещащи го с най-различни личности като

Хисока, Леорио, Киллуа и Курапика, които също се стремят към титлата ловец.

Всеки със собствени намерения за след това, но пътят ги събира в тежкия тест за достигане на титлата "ловец"...

 

Връзка към темата за по-новия сезон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма спор - много хубаво аниме. Да, конкретно за стария сезон говоря. Има съществена разлика с новия, но аз винаги съм предпочитала този тук. Атмосферата на Хънтър е по-различна, някак по-завладяващо и задържащо интереса е. Не е блестящо, нито пък изключително красиво, но и в същото време просто бие новата продукция лично за мен. Just... повтарям се - атмосферата...

Харесва ми как бяха направили целия свят, пък и мангата все пак... тя кога е писана? Някога по това време? Е, техниката тогава е била такава, старият сезон я е анимирал добре откъм тази част... в новия виждаме разни нови джаджи, което просто променя всичко...

Сеюто на Хисока тук е ненадминат xD Е няма някой, който да се хили по подобен начин, гарантирам го (дори Коясу Такехито не го може това)! Именно това сею много ми липсва в новия сезон... а и другите, като се замисля.

Хубавото е, че и на новия сезон започнаха да пускат кръвчица, за да стане малко по-така... хънтърско... иначе арката с изпита беше адски прецакана -.-

Тъкмо се бях уплашила, че ще стане така и с арката с Паяците xD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах го и аз (btw няма ли тема за 2011?)

 

Ще сравнявам с новата тема, за да бъде хем по-обективен, хем да ви мъча с по-дълъг пост... :D

 

Първият епизод беше много по-добър от този в римейка. Мрачната обстановка, появата на Кайто... При всички положения беше много по-добре.

Втори пък имаше филърни (май) моменти, които допълниха за опознаване на героите и си ми доставиха голям кеф. Продължава да е по-добре.

Моментите на кораба също бяха по-добри. Обаче оттам нататък започва да става по-зле от новата версия:

 

Влизането в изпитната зала и разговорите до началото на първа фаза направо ги нямаше! Нямаше го моментът със сока, където Килуа се показа като бадасс, както и други интересни детайли. Бягането също беше по-скучно, умората на Леорио и хлапето с цайсите и компютъра (чието съществуване няма да се запомни, ако сте гледали само старата версия, по ред причини) бяха представени доста скучно.

 

Дотук съм стигнал - 6-ти епизод - и превюто на следващия предвещава филър. Дано да е добър.

 

Това е от мен засега, скоро се връщам! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 10 еп.

 

Филърите, като по чудо, са ми страшно интересни! Втората част на Етап 1, беше по-добре направена, отколкото в новата версия. Май започвам да се влюбвам и в старата версия на Хисока... :wub:

 

Хм, това със съшито го нямаше в другото аниме... А е крайно интересно. Менчи ме възбужда повече с розова коса. :P

Oбщо взето, лоша дума не мога да кажа за тези четири епизода... Ей сега започвам да гледам още!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 12 епизод.

 

Не можах да се въздържа да не пиша, макар и само за два епизода. Много по-добре направени бяха спрямо другата версия. Особено филър героинята, Анита, много спомогна за тези епизоди. Поне вече имаха по-смислена причина да играят с Нетеро. А и самото състезание беше по-интересно и продължително. Само дето една от техниките на Килуа беше изменена, мисля, но пак беше за добро. А имаше и Менчи по хавлия... :P

 

Все повече се влюбвам в тази версия!

 

п.с Има ли някакъв проблем, ако от мен се натрупат в тази тема около 30-40 мнения? хД

Редактирано от mrnkaloto
Няма проблем, пиши си. :-)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 16 еп.

 

Продължава да е по-добрата версия. Като цяло самото прекарване в кулата е доста по-хубаво направено, само не ми хареса състезанието на Леорио... сякаш в 2011-ката беше по-готино.

А Килуа с/у Джонес беше върховно направо... Нито цензура, нито нищо!

 

Сега ми е чудно как ще направят прекарването на 50-те загубени часа - в 2011 това доста ми хареса. :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 22-ри.

 

Хм... Прекарването на 50-те часа ми хареса, както и като цяло самото приключение в кулата. Тук печели точки с/у по-новата си версия. А и за моя изненада, даже имаше една бонус фаза.

Която беше чудесно направена, впрочем; развиване на героите като индивидуални личности, работа в екип, интересна архитектура (кораби... как да не ги обичаш ;д) и събития, спомагащи за по-лесното изграждане на бъдещи такива. Много добре свършена работа! :up:

 

След това е фаза 4, която впрочем и ми е любимата. Засега е супер - добавени са малко, но пък яки детайли, а това, което го има и в новия вариант - е направено супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...