Jump to content

Wood Job! (2014)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png

 

Wood Job!  (ウッジョブ 神去なあなあ日常)

 

Страна: Япония

Също така известен като: Wood Job! Kamusari Nana Nichijo

По новелата на: Shion Miura - "Kamusari Nana Nichijo"

Премиера: 10 май 2014 г.

Времетраене: 116 мин.

Жанр: Комедия

Режисьор: Shinobu Yaguchi

:imdb:

                 

Участват:

Shota Sometani - Yuuki Hirano

Masami Nagasawa - Naoki Ishii

Hideaki Ito - Yoki Iida

Yuka - Miki Iida

Naomi Nishida - Yuko Nakamura

Makita Sports - Iwao Tanabe

Masashi Arifuku - Saburo Oyama

Yoshimasa Kondo - forestry association director

Ken Mitsuishi - Seiichi Nakamura

Akira Emoto - Toshiro Yamane

Nana Seino - Reina Takahashi

Yuki Furukawa - Shoji Hasegawa

Daikichi Sugawara - Yuki Hirano's dad

Yuriko Hirooka - Yuki Hirano's mom

Ken Aoki - Chikara Naito

Yoji Tanaka - Instructor B

Marin

Aki Kazama

 

Резюме: 18-годишният Юки Хирано (Shota Sometani) завършва гимназия, но все още няма перспективи, заради което не се явява на кандидат-студентските изпити. Един ден брошура за едногодишна програма на горското хваща окото му и в това той вижда втори шанс за себе си. Скоро той се озовава в Камусари, отдалечено село, разположено дълбоко в планината. Въпреки че първоначално Хирано се дразни от липсата на удобства и е уплашен от инструктора си, той решава да остане, запознавайки се с красива млада жена на име Наоки Ишии (Masami Nagasawa)...

 

Свали с български субтитри :subs: :click:  :click:

 

Свали с български и английски субтитри :click: 

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с руски превод :click:

Редактирано от bealonenomore
Обновяване.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бижу! Бижу! Истинско бижу! И постерът е чудо!

Най-забавното приключение за изминалата година ще ви пренесе в удивителната реалност на провинциалния живот! Шота Сометани изненадва с комедийна роля във Wood Job и добавя още едно отлично превъплъщение към филмографията си!

Хидеаки Ито беше другият страхотно представил се актьор. Затвърди тенденцията да получава напоследък все по-солидни образи и безкомпромисни герои. 

Изключително свежо и приятно! Не мога да си обясня, какво е накарало английска журналистка да окачестви лентата като една от най-слабите продукции на кинофестивала в Кан, но поне е трябвало ясно да обоснове мнението си. Въпреки това, заглавието взе наградата NETPAC в Пучон през лятото и както виждам е получило доста голям рейтинг от зрителите в IMDB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Шота! Браво Сометани! :es:

Признавам си началото не ме грабна особено, викам си защо трябва да гледам неволите на едно разглезено момче на село, но не, всъщност имаше магия и време за всичко и усмивка най-вече! Фестивалът беше апотеоза на изживяванията на нашето момче, така съм се смяла, а краят си го чаках точно такъв какъвто беше и се радвам, че не ме разочарова.

като видях как му се премрежва погледа и не му стига въздуха на гарата му дадох максимум половин час да издържи в града и бях права... и аз искам да ида в тази гора с влакчето /голям късметлия си Шота да знаеш/

 

Така че, пускайте компа и право в планината, големи емоции ви чакат! :D

 

p.s. Великолепна природа, спира ти дъха :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихи! Мен ме изкефи хлапето,

 

 

как ревеше накрая за Юки. Толкова се беше привързало към него.

 

 

Ех! И алтернативата да си яде човек бентото на върха на някое столетно иглолистно дърво си я бива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа и със сто годишните баби ще ударим лаф :P , има какво да се прави!

Децата бяха много сладки, права си и самите герои си имаха разни закачки помежду си, които бяха много добри, това удряне зад врата така му  беше станало навик на Юки, че като го наближи някой и той инстинктивно се дръпваше да не изяде някой шамар набързо. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В по-голямата си част коментарът ми ще бъде отрицателен, така че ако чувствате че това може пък и да ви спре да изгледате филма, който няма да препоръчам особено, не четете спойлера...

 

 

От друга страна отрицателните коментари правят точно това - пестят времето на хората, тъй като животът е само един.

Аз лично се изпарих с поне 10 бройки, зловещо прехвалени тук заглавия, които се оказаха дълги, мудни, тъмни, със спорни етични и човешки послания и пр. Това тук всъщност не е чааааак толкова зле, наистина заради Сота, който успешно се прави на темерут и добросърдечен кифльо, на не едно и две заглавия. Освен това обичам големи дървета. Но тук историята за 40 минути е разказана за 2 часа и 40 минути, в уморително реалистичен стил, неразнообразяван от нищо, освен физиономиите на Сота... Истината е, че към края и той прекали, как пък за една година не свикна на студената вода и другите "изненадки" та се кривеше до последно. (Но това му кривене все пак ме утешаваше в суровия "реализъм" по Вазов, който го заобикаляше.) Фестивалът с мъжете по гащи беше по-скоро странен, но разбираем... и в никакъв случай особено смешен... И като цяло посланието на филма е много възпитателно - ако не ставаш за учене, но си старателен и съвестен, може да се получиш като дървосекач и да си щастлив...

 

Накратко - ако търсите приказка, магия, увлекателно приключение, смях - моят съвет е - не, изберете нещо друго за вечерта. Комедия? Не се шегувайте...

Ако сте носталгични към живота по селата, идилично представени без отрицателни емоции и в недраматична борба със суровата природа --- и най важното имате 2 часа и 40 минути... Воала. За вас е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е това посланието на филма, че ако не си старателен и не учиш ставаш само за дървосекач....

Имаше си нормално послание филмът, аз него харесах, че има живот и извън града и мисля, че добре се справиха да ни го представят.

Явно на мен други неща са ми направили впечатление, малките жестове във филма, които промениха главният герой от градско хлапе в някой, на който му пука за природата и хората на село.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майра, не мога да повярвам, че продължаваш да не пестиш времето си (и аз смятам, че то е ценно и не бива да го пилеем, но при мен над 90% от нещата, които гледам, със сигурност ми харесват)! Изненадваш ме, че въпреки констатацията си спрямо заглавия, които не бива да гледаш, ти все пак посягаш към тях. Съжалявам, че така се получава и мои коментари не ти помагат в избора. Добре че тук си написала "не е толкова зле". Поне да е имало някакъв смисъл в гледането.

За мен вярното е: "ако търсите приказка, магия, увлекателно приключение, смях" - това е вашият филм.

 

Номинациите на Японската филмова академия включиха Хидеаки Ито в листата на Най-добър поддържащ актьор. Значи не само на мен е направила впечатление играта му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Укио, не мога да ти опиша с колко трепет подходих към заглавието. Видях, че си го похвалила, и леко ме присви, но както ти самата казваш, леко си всеядна... над 90% от нещата, които гледаш, със сигурност ти харесват, а ти и гледаш много на всичкото отгоре. Не стига, че сме взаимно-обратни във вкусовете си, ами съдбата ни е наказала да сме японски фенове, т.е. непрекъснато да имаме допирни точки... докато на едната от нас не й мине окончателно, а това може да е дълго.... (Аз все пак намерих и нещо, за което и двете сме били на + - xxxHolic, но до там...) Та откакто преди седмица-две направих извода за нашата взаимнообратност, много МНОГО внимавам....

 

И виждам аз, че си похвалила тук и ми се смръзва душата. Но после виждам и Yamashita, за която нямам крайни впечатления все още, при това с искрен един такъв, неподправен коментар... и си казвам... абе може Укио да се е объркала? Тя обикновено пише по половин страница с изброяване на всяка муцуна в кадър колко добре се е справила, нали с хронометър ги следи кога излизат на сцената, а пък тук само 5-6 реда... Сигурно се е зазяпала някъде и машинално е написала положително. И във филма може да има екшън, изненади, приключения, може да не е бавно и протяжно с по 100 отваряне и затваряне на шкафове в кадър, може даже пък да са останали един или двама зарибяващи образа, нещо да светкка...  Самоубедих се, с една дума.

 

Верно, думата "бижу" трябваше да ме наостри. И все пак, аз обичам големи дървета и планини, даже живея в планина... Шота Сометани не го обичам много-много, но пък не е казано, че все него ще дават. И въобще, как можеш да объркаш история стара като света - за човек а и природата, за онзи, който се връща на село за да създава живи и полезни неща... Мислех си, че не е възможно да го объркаш това...

И уви! Лъгала съм се.... Никакъв смисъл нямаше гледането за мен, не се опитвай да ме утешиш... Даже това упражнение по реторика тук, леко ми наскучава, та Укио ще те оставя да заринеш коментара ми под пирамида от възхвали и аплаузи... Един сигнал стига за този, който знае какво да види...

 

Yamashita, извинявам се, че малките жестове не са ме трогнали. Не са ми били трогателни, що ли... За мен това е чисто пропаганден, възпитателен филм за след-училищната реализация, при нуждата от подмладяване на далечните обезлюдени райони. Платен и  старателно и подробно изпълнен. Ръководство за употреба на селска идилия, средно реалистична симулация. Защо младежите да врякат по караокета и да харчат парите на родителите си, като са скъсани на кандидатския изпит? Па нека идат малко да поработят.

 

И ако работят добре, ако са съвестни, защо да не получат признание за работата си, добро отношение от колегите си и дори малко задължителна любов от специално съществуващо в региона момиче? Понеже девойката беше с единствена цел да остане в този регион и задържи идващ млад човек, за да си имат деца там... това много ме натъжаваше през цялото време... Нямаше любов за това същество и това е. Ако пича не ще да остане в гората - и тя не иска пича, т'ва е, на... Кви любови, кви пет лева... 

 

-------------------

Забравих да добавя Hallmark & National geographic асоциацията ми, към филма и за трети път да споделя, че е мноооого дълъг. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майра, да ти се не знае. Сега вече няма как да го пропусна  :28558: . Едната искрено и докрай харесва, другата пък  е толкова зле настроена, че чак  лично го приехте отношението си. ..... Знам си аз, че твърде полемични стават темите, на филми, книги , хора и прочие , на неща дето най-малко заслужават, но любопитството мира няма да ми даде. Предизвика изследователя в мен и сега 2 часа и много планини и дървета  :mellow: . Надявам се, че поне правото на бездушно отношение   ще ми оставите  :na2: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не съм написала, че съм "всеядна". Тъкмо напротив. Подбирам си филмите и след това ги гледам и от това, което гледам, си харесвам избора. Не робувам на чужди мнения, въпреки че ги уважавам и чета. Докато има вероятност поне 1 човек да хареса нещо, което съм похвалила, ще пиша. Знам, че в повечето време си пиша сама, но има толкова неизследвани територии на азиатското кино, които трябва да бъдат представени на хората.

Не сме взаимно-обратни. Не мога да приема подобно определение, понеже все някъде се допираме във възгледите си. Ти сама го казваш. Не разбирам защо въобще се ровиш да търсиш подобни неща? Просто се остави на интуицията да те води или преди да гледаш нещо, прочети няколко ревюта/коментари, за да си сигурна в избора.

Дори да е платен, този филм, няма нищо лошо в това. Да вземат и у нас да платят за подобни продукции, че да влязат хората в кината най-накрая! И не на последно място, ние също имаме нужда от подобна стратегия за малките села.

Това с девойката е голяма заблуда.

 

 

Той дойде с тази мисъл в главата, да. Носеше брошурката и я пазеше като очите си, докато не откри истинското очарование на мястото и не заобича не само девойката, но и всеки един жител на околността. Дори и за героя на Акира Емото, който го анатемоса в началото, му е било мъчно, сигурна съм.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямат Киану Рийвс в Горно Змиево, Японско  :D  имат само Шота  и стари баби, ама аз ги харесах и така, защото са ми симпатични.

Малко странен хумор и самоирония с затънтените японски села, малко повече шамари зад врата на Шота и въпрос на харесване според мен.

Свръх идея и продукция нямаме, но приятното преживяване им се получи, поне на мен ми беше приятно в тяхната компания, усмихнаха ме. :)

Вече в доста японски филми се прокрадва тази вълна за затихващите японски села с училище с пет, шест деца и някоя учителка за цвят, не им се дразня, просто им се радвам.

Моят любим филм с долу горе сходна тематика с този, но доста по-откачен е Дърварят и дъждът с Коджи Якушо и  Огури, мога да го гледам всеки ден и пак няма да ми омръзне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен филм! Изгледах го снощи и ми остави едно такова приятно чувство в сърцето. Шота както винаги великолепен. Хареса ми как от разглезено градско момченце се превърна в мъж, който цени и обича природата. Останалите и те едни големи образи. Умрях да се хиля и с бабите, и с Наоки, и с Тоширо, и абе, с всички. Особено онова с пиявиците и дървото накрая беше голям смях. :xaxa: А, да и змията. ;)

Определено ще си получи бг субките, но ще стане бавно, че имам и един друг проект на главата.

 

П.П. Абе каква е тая журналистка, дето е рекла, че филмът бил слаб. :no:  Явно си е градско чедо и мисълта да живее на село не й се нрави особено. :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симпатично и разтоварващо филмче. Гледах го преди няколко седмици и май от всичко гледано досега, в тази си роля Шота най ми допадна.

Особено силна за мен беше нишката с това, че грижата за гората не е от днес за утре, а сериозна работа за няколко поколения. Което сечем сега, е било посадено преди сто години, а което садим днес, ще бъде хляба на нашите пра-пра внуци. Цял век грижи и внимание, за да може три поколения по-късно да изкарат на пазара най-добрата дървесина.

Може би краят само не ми допадна особено. Имам предвид, че ми се видя адски измислен и пресилен с тия ритуали, яхане на дънер и т.н. Обаче, ти да видиш, днес попаднах на това видео и се оказа, че такъв обичай съществува в областта Сува в префектура Нагано. Казва се Онбашира и се провежда на всеки 6 години, вече 12 века. Фестивалът има репутацията на най-опасният в Япония заради многото инциденти, които са се случили през годините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...