Jump to content

Hanging Garden (2005)


ukio

Recommended Posts

spacer.png

 

Hanging Garden

空中庭園

Kūchū Teien

Държава: Япония

Жанр: семейна драма 

Премиера: 8 октомври 2005г. 

Премиера в САЩ: 6 юли 2010г.

Времетраене: 114 мин. 

По новела на Мицуйо Какута

Оператор: Джуничи Фуджисава

Режисьор и сценарист: Тошиаки Тойода

Участват: Кьоко Коизуми, Ицуджи Итао, Ан Сузуки, Масахиро Хирота, Асами Имаджуку,  Джун Кунимура, Рьо Кацуджи, Хироми Нагасаку, Ейта, Соним, Мичийо Окусу

Субтитри: английски, в торента

Бюджет: $3,000,000

Музика: Казухиде Ямаджи (dip)

Завършваща песен: UA

Wiki

IMDB

 

Награди

Kyoko Koizumi - Best Actress, 2006 - Blue Ribbon Awards
Kyoko Koizumi - Best Actress, 2006 - Nikkan Sports Film Awards)

 

Резюме

Лентата представя живота на едно японско семейство, чийто девиз е "Нямаме тайни един от друг! Не се срамуваме от нищо!"

"Висящата градина" е метафора за дървото на живота, чиито корени са ситуирани в небесната синева, а клоните му се простират на земята. Филмът е притча за съвременното японско общество, което живее, без да е пуснало дълбоки корени на този свят.

 

Заглавието е взето от името на Висящите градини на Вавилон (или Висящите градини на Семирамида). Препратки към това антично чудо могат да се видят навсякъде във филма - от лампиона, който реално претворява върху материален носител тези градини, до градината на огромната тераса, която майката в семейството беше създала като проекция на оригиналната.

 

Интелигентна продукция, показваща ясно индивидуалния почерк на Тойода. Това е последната лента на режисьора, преди да го арестуват за притежание на стимуланти. Тя маркира краят на един важен период в творческото му развитие.

Работата на камерата е хипнотизираща. Кадрите директно извират от нея. Тя буквално ги твори и с тези висящи, обръщащи се на 360 градуса изображения, филмът действително оставя дълбока следа в съзнанието на човек.

Друго нещо, което ми направи много силно впечатление, е умението на режисьора да материализира помислите на героите и най-вече да изненадва зрителя с умели обрати в сюжета. 

Актьорската игра е на особена висота. Имаме прекрасното изпълнение на Кьоко Коизуми като майка и съпруга. Следва Ицуджи Итао, но на мен най-вече ми допадна актрисата, която изигра бабата. Много естествена и уверена беше. Ан Сузуки и  Масахиро Хирота бяха чудесни деца, а появата на Рьо Кацуджи отново ме зарадва неимоверно. 

 

Торент

 

Онлайн с руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...