Jump to content

The Foreign Duck, The Native Duck and God in a Coin Locker (2007)


ukio

Recommended Posts

spacer.png

 

The Foreign Duck, The Native Duck and God in a Coin Locker 

 

アヒルと鴨のコインロッカー

Ahiru to Kamo no Coin Locker

Държава: Япония

Жанр: драма 

Премиера: 12 май 2007 г. 

Времетраене: 110 мин. 

По новела на Котаро Исака

Режисьор: Йошихиро Накамура (The Snow White Murder CaseFish Story)

Участват: Гаку Хамада, Ейта, Мегуми Секи, Нене Оцука, Кей Тамура, Масаки Окада и ... познайте кой още?

Субтитри: английски, в торента

Wiki

IMDB

 

Резюме

Това е историята на младеж на име Шийна (Гаку Хамада), който пристига да учи в Сендай. Нанасяйки се в нов апартамент, той се запознава със съседите си - Кавасаки (Ейта) и бутанецът Дордже (Кей Тамура). Двамата се показват в съвсем различна светлина пред новодошлия младеж и го оставят сериозно объркан с действията си. Решен да придаде смисъл на всичко, което се случва около него, Шийна започва да търси истината за странните си съседи.

 

Режисьорът Накамура за пореден път показва на зрителя, че не всичко е такова, каквото изглежда на пръв поглед. Трябва да се вгледаме дълбоко в героите и сами да открием истинските им лица. Нужно е и да бъдем търпеливи, ако искаме да разберем какво се крие зад действията на персонажите, а на финала дори можем да направим някои нелицеприятни изводи за японското общество. 

 

* Създателите на филма ни успокояват, че няма нито едно наранено животно след снимките.

 

Торент

 

Онлайн с руски субтитри

 

Въпрос:
Кое е третото лице на снимката?
spacer.png
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиии според мен е

другия неземен образ на света, бенрия от Махоро, Маджиме или още познат като Рюхей Мацуда :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката от постера е малко неясна, не съм гледала и филма, но на мен човека най-вляво ми прилича на

 

Gaku Hamada

....... Преди да се излагам може би трябваше да проверя, но няма да е честно :) или да погледна първото име  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Третото лице нарочно го отрязах и дори не съм го сложила в каста, понеже се появява изненадващо във филма, точно когато най-малко очаквате. Ямашита е познала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за препоръчания филм, Укио!

Беше готино, особено ме впечатлиха и двете появявания на Кавасаки сан и двата пъти, ама много!

И аз също мисля, че да казваш сан на някоя е малко не приятелско ;)  и затова не правя така.

Страхотен замисъл, страхотен филм със страхотни актьори.

Признавам си, не ме грабна началото, но усетих че нещо стои зад размотаването на  дребосъка в блока, в който живее. Хубава идея, реализирана по любимия ми нестандартен и  караш те да се замислиш начин. А особено развръзката с двете думи за патица вече дадоха пълно обяснение на цялата нестандартна идея на филма. Когато си местна патица приемаш нещата от съвсем различен ъгъл, това малко го приех като упрек към местните патици...защото Котоми и Кавасаки определено не бяха такива, бяха от широко скроените.

10/10 за филма

Приятно гледане!

 

p.s. Ооо сега видях, че става въпрос за режисьора на Fish story, какво има да се чудя, те нещата са кристално ясни :bow:



Защо всичко, което гледам с Ейта и екранната му половинка............, която t_lozeva обожава, толкова много ми харесва. :D

Това е лек намек за превод към t_lozeva, за да попълним хубава колекция от филми със сещате се кого. :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да! И аз преминах през същите изпитания на сетивата! Но на финала излязох доволна от видяното.

И да. Третият човек е много важен за историята! И аз искам такова яке. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм го гледах миналата година и определено ми хареса. В първия момент заглавието ти се струва странно и някак не пасва на описанието, което също не е много понятно. Незнаейки какво да очакваш може и да го подминеш (още повече, че и постерът не вдъхновява), но според мен е хубаво да го изгледаш. Определено, тези които стигнат до края му, ще го харесат (като пиша „стигнат до края му”, нямам предвид тези, дето ще го направят ей така на инат).

Хареса ми връзката между двамата младежи, съвсем противоположни като характери и дълбоката им, малко странна дружба. Филм за хората, които обичат Боб Дилън и необичайните истории... И някак разбираш, че в живота има ситуации, в които трябва веднага да вземеш първото изникнало в съзнанието ти решение, без да се страхуваш, че няма да бъдеш разбран или няма да ти се получи... Да се насладиш на момента, на свободата...

И между другото, имах идея да му направя букви. Така се случи, че още не съм пристъпила към действие, но ако t_lozeva (към която по-горе бе отправен лек намек) не го започне до края на годината, ще го подхвана аз :) . Ще сигнализирам преди това, да не се получи дублиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...