Jump to content

A Tale Of Samurai Cooking - A True Love Story (2013)


lazeto

Recommended Posts

EdTIt3OU0AIjpKK?format=jpg&name=large

 

A Tale Of Samurai Cooking - A True Love Story (武士の献立)

Страна: Япония

Също така известен като: Bushi no Kondate

Премиера: 14 декември 2013

Времетраене: 122 мин.

Жанр: Драма, Исторически

Режисьор: Yûzô Asahara

Субтитри: Английски

IMDB

               

Участват:

Aya Ueto - Oharu Funaki

Kengo Kora - Yasunobu Funaki

Kimiko Yo - Mitsuru Funaki

Toshiyuki Nishida - Dennai Funaki

                   

Резюме: Хару (Ая Уето) има страхотен вкус и отлични готварски умения, но е толкова инатлива, че бракът й се разпада само след 1 година. Майсторът готвач на клана Кага Денай Фунаки (Тошиюки Нишида) вижда таланта й и я умолява да се ожени за сина му Ясунобу (Кенго Кора). В клана Фунаки е известен като „самурая готвач”, но Ясунобу въобще не може да готви. С помощта на свекърва си (Кимико Йо) Хару започва да го учи да готви. Вдъхновен от действителен „готвещ самурай” от региона, филмът разказва историята на едно семейство, което чрез готвенето преживява изпълнената с размирици епоха…

 

 

Свали с английски субтитри  :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вкусна за очите и за сърцето история, хареса ми.

Ая беше правилната подправка за този филм, дори леко "невидима" я усетих от това, което би могла да бъде като Ая Уето, за да стане перфектната Хару. Наистина чудесно изигра ролята си на съпруга на самурай и на готвач по призвание. Кенго и той е голям хамелеон в превъплъщенията си и този път не направи изключение, само ме радва това момче. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах от описанието самурая служи като готвач - е те това ме отказа да го гледам този филм. Представям си какви техники развива с меча, като реже зелето например :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност във филма присъстват готвачи, които са потомствени самурай, но никой не готви с катана, споко! :)

 

Доколкото изобщо са пресъздадени сцени на готвене във филма т.е има ги, но не изобилстват, по-скоро се разказва за избора на героите и техните взаимоотношения.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще отида да го видя на голям екран. Дано си заслужава.

Удоволствието така винаги е по-голямо.

Сряда, 11.03.

18.45 ч в "Cine Grand", City Center Sofia.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много поетичен, красив филм за възхвала на храната. Изненадващо, успоредно с готварската нишка, бяха прокарали и политическа тема. Самурайската също имаше неизменно място в сюжета. Оказа се, че историята е правена на базата на реално съществувало семейство на известни готвачи. Аз си мислех, че е измислена.

Приятно прекарани два часа. Снощи гледахм филма заедно с трима съфорумци на голям екран. Бяхме близо 30 души в залата. 

Лентата определено въздейства на сетивата. Прекрасната природа, приказно красивите кимона и отличната игра на всички участници ни плени.

П.П. Кенго показа, че и за готвач го бива. Как само въртеше ножовете! Обаче, при цялата му самурайска смелост, едно пиле не можа да убие. Хахаха! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз бих добавил и много добра любовна история. :D

Наистина беше много приятно и красиво. Азиатците могат с лекота да те накарат да им завидиш за кухнята. Но кулинарните неща бяха само фон на отношенията между хората. Много ми е забавно поведението, традиционните маниери и етика, характерна за епохата на действието. Особено тези между жената на самурай и самият него. Всичко много ми харесва, но понякога не мога да разбера защо тя трябва да му подготвя дрехите и да го облича?  :)

Да, залата беше леко празна. Затова приканвам всички фенове да не си стоят вкъщи, а да ходят на кино. Изживяването на голямия екран е безценно, особено като се има предвид колко рядко се случва на азиатски филми. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък вчера залата беше пълна и атмосферата страхотна.

Филмът много ми хареса. Очите ми се напълниха с красиви детайли от бита на средновекония японец-самурай. Като се започне от малката печица за готвене, елегантния поклон и специфичното положение на ръцете, начина по който облича съпруга си, приказната кутия за храна и още много други. Много умело отбелязаха политиката без да задълбават излишно, а по-скоро за фон и яснота на зрителя.

Да, хубав филм, радвам се, че го гледах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен филм! Много сладък и разтоварващ. Направо не усетих кога се изнизаха два часа. Влиза ми в колекцията с кулинарни филми. Целият актьорски състав направи чудесни роли тук и историята беше много балансирана. Визуално е истинска наслада. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...