Jump to content

Nobunaga Concerto (2014)


Recommended Posts

x0VmoTTKE7bMm9RNoreMG0xuqvf.jpg

 

Nobunaga Concerto (信長協奏曲)

Страна: Япония

Също така известен като: Nobunaga Kontseruto

По мангата на: Ayumi Ishii - "Nobunaga Kontseruto"

Период на излъчване: 13 октомври 2014 - 15 декември 2014

Време на излъчване: Понеделник 21:00

Формат: Renzoku

Жанр: Исторически

Канал: Fuji TV

Епизоди: 11

Режисьор: Hiroaki Matsuyama

Субтитри: Английски

                  

Участват:
Shun Oguri като Saburo / Nobunaga Oda

Kou Shibasaki катоKicho (Nobunaga Oda's wife)

Takayuki Yamada като Denjiro

Yuya Yagira катоNobuyuki Oda

Osamu Mukai катоTsuneoki Ikeda (Nobunaga Oda’s retainer)

Taisuke Fujigaya катоInuchiyo Maeda (Nobunaga Oda’s retainer)

Masahiro Takashima катоKatsuie Shibata

Toshiyuki Nishida като Dosan Saito

Naohito Fujiki като Hanbee Takenaka

Gaku Hamada катоIeyasu Tokugawa

Saotome Taichi като Danzo

Kaho като Yuki

Arai Hirofumi

Mamiya Shotaro като Saito Tatsuoki (епизод 4)

Kitamura Takumi като Kazuso (епизод 8)

 

Резюме: Saburo (Shun Oguri), обикновен ученик в гимназията, добър в спорта, но не много добър в ученето, пътува назад във времето, озовавайки се през периода Sengoku (1549). Там той среща Nobunaga Oda, който изглежда и звучи точно като него. Nobunaga Oda е син на вожд и магистрат на долната провинция Owari, но физически слаб, затова моли Saburo да заеме временно мястото му. Така двамата се оказват забъркани в събития, определящи бъдещето на Япония...

 

 

Линк към филма :click:

 

Свали с английски субтитри :click: 

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Нямам търпение да излезе, такъв страхотен каст... :xaxa:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лазе, добави още едно име в състава. Юя Ягира участва в ролята на малкия брат на Нобунага Ода (Огури) - Нобуюки. Това означава, че трябва да се готвим за спиращо дъха изпълнение, което отново ще ни покаже, защо актьорът взе наградата за мъжка роля в Кан преди 10г. 

Огури, Ямада, а сега и Ягира. Иска ми се да вярвам, че и качеството на дорамата ще е на висотата на каста!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне си получи екранното време. Доволна съм от изпълнението му.

Шун е като детенце. Изглежда съвсем подмладен.

Добре започна дорамата, въпреки фантастичното представяне на историята. И тази тема е разработвана много пъти - Едно американче в двора на крал Артур, Костенурките нинджа 3, Samurai high school, дори Джин. Идеята с пътуването във времето не е нова, но се надявам да задържи вниманието ми до финала!

Още лица забелязах в каста. Ямада и Тайчи Саотоме ще са ми най-любопитни. Да не забравя великолепното присъствие на Хирофуми Арай. Безупречен, както винаги. И неговият герой е непредвидимо интересен. Името на Кахо също можем да добавим. Сценаристите включват друго гостуващо лице нататък - Ацуко Маеда. 

Въобще, постарали са се да подберат най-добрите артисти, но какво беше това в края на епизода с Акечи Мицухиде?! Съвсем се изненадах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То, че темата е разработвана 10 000 пъти, е напълно вярно. От описаните бъдещета и миналото в Понеделник започва в събота до добрите и лошите версии на Терминатор, от ефекта на пеперудата в Гръмна гръм до Nobunaga no Chef и Oda Nobuna no Yabou , през уелсовата Машината на времето, и Хермиона Грейнджър в Хогуортс...

 

В интерес на истината, интересно ми е дали Корееда има филм по темата... но едва ли. Би следвало да е Такаши Мийке, който да посяга натам :).

 

Но докато към идеята с пътуването във времето съм изцяло позитивна, точно изпълнението на сериала леко ме смущава. Каста си е каст, но Шун колкото и подмладен да се гримира, е малко огрубяла и овехтяла версия на ученик. Когато не трябва да го виждам като ученик, а просто като вдетинен съвременник на 25-30 години става значително по-лесно. Действията на всички са много насечени и бързи, а отношенията им - стремителни, но нелогични. Не че имам твърда представа кое как е, но сякаш по-друго е по-добре... :)

 

Принципно наясно съм, че в този тип сериали трябва да се глътне първата серия, колкото й да е странна и да се простят несъвършенствата на героите, за сметка на оригиналността на сюжета. Но ще видим...

 

ПП. А Ямада ако само ще ръмжи печално, няма да се разберем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е много любопитно, как ще включат историята и реални събития от нея? Този финал с Акечи Мицухиде направо ми дойде като гръм от ясно небе.

Коре-еда не е разработвал тази тема, но се сещам за друг негов оригинален сюжет, който по-скоро е свързан с отвъдното пътуване на душата.

И при Миике не си спомням нещо подобно, но на него човек не може да му смогне с филмите. Не помня, дали имаше такава нишка в Голямата война на Йокаите. В 46-okunen no koi беше заложена много символика. Можем да приемем подобен елемент като част от идеята.

Права си за всичко, но Ямада се прояви достатъчно в първата серия. Очаквам занапред да му обръщат повече внимание. На него и на Тайчи. Танче, трябва да видиш, колко му отива лилавото кимоно.

e86e059b4d1ef1aa.jpg

15.8% рейтинг на еп.1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еп. 2 е преведен. Отново има проблем със субтитрите. След рекламите започва сериозно разминаване.

Пак заплетоха нишките на разказа. Оказва се, че в периода Сенгоку е пълно с пътешественици във времето. Исторически точно предадоха събитията, но

 

 

ако Сайто Дозан, който умря, е бил пътешественик, къде се е скрил истинският?

 

 

В следващата серия ще видим Ацуко Маеда, а в еп. 4 очакваме появата на Кико Мизухара като сестрата на Ода Нобунага - Ичи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На втора съм и се кефя повече. Повече ме убеждават като разговарят, по спокойни са и сюжетните кривки... Даже Шун, който изглежда много повече като мъж отколкото ученик е много по убедителен така... с вечното недоизживяно детство на нашия век...
 

Но вече се усеща гнездото на маниащината в тези истории за Нобунага. Май, това е нещо като японската Илиада, никой не може да прости смъртта на Хектор. И постоянно си я доизживяват, подменят и разглеждат. Въобще кефи ме това отношение към историята...

 

---- Нда, на трета съм :) и все още съм доволна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук много добре! Много съм доволна и всичко е много забавно. Все пак участват трима от моите любимци, няма как да не се гледа. Много добър каст. Огурито си е все така свеж, несъмнено голям образ е. Трети епизод започна спиращо дъха! Направо се вледених от този поглед!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еп. 2 е преведен. Отново има проблем със субтитрите. След рекламите започва сериозно разминаване.

Пак заплетоха нишките на разказа. Оказва се, че в периода Сенгоку е пълно с пътешественици във времето. Исторически точно предадоха събитията, но

 

 

ако Сайто Дозан, който умря, е бил пътешественик, къде се е скрил истинският?

 

 

Ами може да няма негов двойник и той да си е истинският? Гаку Хамада напоследък явно е решил да се специализира в роли от сенгоку джидай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки случай, тоя с лилавото кимоно

 

само си развя кимоното... не знам защо се появи и защо го освободиха по-бързата след 4та серия... много беше излишен...дотук :)

 

А аз най се кефя, че пак виждам усмивката на Шун, тя страшно ми липсваше в предните му изяви...

 

-------------

И пета серия ми допадна :)... пупу да видим...

Много се кефя и на употребата на съвременната музика като мост към усещанията и колкото и да е контрастна  в контекста на събитията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шун ги прави на луди калинки тези от миналото :xaxa:  . Уповавайки се на нравите и ценностите на съвременния човек, толкова ги обърква с решенията си, че горките не знаят нито от къде им е дошло, нито какво да очакват :rofl: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се как може от тиранин според това:

"Нобунага е изключителна личност с много силно его и блестящи пълководчески умения проявяващ безгранична жестокост, когато става въпрос за защита на личните му интереси. Хладнокръвно избива редица от най-близките си членове на собственото си семейство по различни причини, но това не е от особено необичайните похвати за епохата. По-брутална негова практика са масовите погроми и кланета над победени даймьо и владенията им. Например след обсадата на Нагашима (1574) всички победени врагове, не само пленени войници, но и всички заловени цивилни от провинцията на брой над 20 000 души са изгорени живи по негова заповед. Също така Нобунага решава, че будистите са потенциална опасност за страната и започва широка кампания по залавяне и екзекуции на будистки свещеници и то само защото преди векове били инспирирали бунтове в страната. "

да го изкарат полу-шут  :dunno:

Вярно, че ми е забавно, но ми е интересно как ще интерпретират други исторически факти през призмата на комедията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали затова са двама... Оригиналният убиец и прототипа на Нобунага Глупака... Това го забелязвам и по-други техни филми като похват на сценария: ако образът е противоречив, разделят го на две. Аз пък се чудя, кога хората му ще усетят, че са двама. Понеже жестокостите отблъскват и няма как да се обоснове верността им с тях, не и от гледна точка на съвременния човек. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няп, само Нобунага ме радва тия дни ...
Сестрата се ядва, Младостта си почива с превода, обаче от Нобунага си бях оставил 2 серийки да им се кефя и им се кефих пък ... Така де, искам да гледам неща, в които да мога да се вживея. Писнаха ми клишета и маскаради.

И накратко до 7ма вкл., всичко е добре. Имаха малко Дежа-вю в сюжета, пък и някак си съобщенията са им прекалено бързи за ерата, но това е поносимо :)... Шун се усмихва, Такаюки е вледеняващо зъл и трагично мрачен, а след сериите човек се амбицира да започне всичко отначало въпреки мракът, който ни обгръща понякога...

 

И последно моята версия за края :))))))) 

[Ехххх, не се научих, нещо не ги целя, но пък ми е кеф да се опитвам...]

 

Накрая Такаюка пречуква оригиналния Нобунага, заклева се да е мирен, и си сменя името.... на Тойотоми.... :))))
А нашия човек с Кичу-сама се мести да живее в настоящето...

 

 

Поне сериите са 11 че след 9та нямам търпение.. ама поне пък 2 още, не е лошо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си го обясних, но защо Акечи Мицухиде?

 

 

Няп, само Нобунага ме радва тия дни ...

Сестрата се ядва, Младостта си почива с превода, обаче от Нобунага си бях оставил 2 серийки да им се кефя и им се кефих пък ... Така де, искам да гледам неща, в които да мога да се вживея. Писнаха ми клишета и маскаради.

 

И накратко до 7ма вкл., всичко е добре. Имаха малко Дежа-вю в сюжета, пък и някак си съобщенията са им прекалено бързи за ерата, но това е поносимо :)... Шун се усмихва, Такаюки е вледеняващо зъл и трагично мрачен, а след сериите човек се амбицира да започне всичко отначало въпреки мракът, който ни обгръща понякога...

 

И последно моята версия за края :))))))) 

[Ехххх, не се научих, нещо не ги целя, но пък ми е кеф да се опитвам...]

 

Накрая Такаюка пречуква оригиналния Нобунага, заклева се да е мирен, и си сменя името.... на Тойотоми.... :))))

А нашия човек с Кичу-сама се мести да живее в настоящето...

 

 

Поне сериите са 11 че след 9та нямам търпение.. ама поне пък 2 още, не е лошо...

 

Нали трябва да върнат нашия човек обратно в бъдещето. Обаче при убийството му, Нобунага вече има възрастни синове -всички от наложници, Кичо не му ражда деца. Тя всъщност доста мистериозно изчезва от историята, така, че е възмжно да я пратят в бъдещето. Как ще направят врътката с Акечи? Не вярвам да успеят да докарат действието до там-няма да им стигнат сериите. мен ме учудва, че никой не намира за странни дрехите му-те са прекалено странни дори и за Нобунага.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами 

 

Прав си , това с годините е най-големия проблем...
С имената се разбра, че ги сменят, както им дойде, обаче... като умира Нобунага е на 48, което няма как да стане така.
Та честно казано и аз съм в чуденка. Ако е за синове, като нищо да си осинови генералите, ако реши да се цепи от Оригиналния убиец пак може, поне в привю-то на епизода имаше реплика "не искам да бъда Нобунага повече"... Обаче с годините не знам...

 

 

------------
И сега как ще изкарам до финалната 11? Не стига, че не познавам... ми и ще се пръсна от любопитство...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...