Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Tokyo ESP (2014)

 

Жанр: Екшън, комедия, сай-фай, шонен, супер сили, свръхестествено

Период на излъчване: 11 юли 2014

Епизоди: 12

Студио: Xebec

Режисьор: Такаянаги Шигехито

anidb

Резюме: Във вихъра на научната фантастика се намира Ринка, изключително бедно белокосо момиче, което живее с баща си в съвременен Токио. Един ден, докато се прибира от училище, пред нея изникват летящ пингвин и риби, плуващи във въздуха. Една от рибите преминава през Ринка и я дарява с необикновени сили; сили, отвъд пределите на човешките възможности. Сили, които й позволяват да преминава през плътни тела.

Субтитри: български  :subs:

 

:essub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнайно защо си направих асоциация с онова Daimadaler (сигурно пак го обърках), най-тъпото аниме от сезона, който сега свършва. Сигурно за това са спомогнали споменатите пингвини -.-

Може да се окаже скрита лимонка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любопитен първи епизод. Резюмето на анимето е по мангата, а това което видях.... Първо реших, че е трол щом видях госпоиците от Ga-Rei -zero (признавам, че сложих он холд мангата на токиото доста отдавна, но пак нямам спомени да се засичат отрядите-май ще трябва да я прегледам пак), след това съвсем се оплетох  понеже действието ми е непознато. Загледах се и май ще го следя. Колкото до епизода -прилична анимация, терористични действия на "низвергната" социална група(май това ще е нещо като лайтмотива на сезона) и това не съм го прочела...все още :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меко казано добро начало. Мен много ме грабна, предвид че нищо не очаквах. И все пак ми идва някак... странно. confused.gif

Обаче с тези яки "батални" сцени, с пускането на кръвчица тук-там, с якия ост и арт, както и нереално надеждният свят, в който се развива действието, няма как да пропусна да го следя.

Това с еспърите много ме радва като идея btw. Временна оценка: 8/10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизод 2:

Това вече наричам аз начало. Хареса ми. Нямаше битки като в първия, но пък се обърна внимание на героите, както и на опознаването на света (който ми е доста интересен btw), ... и мъничко фенсървиз за цвят.
Засега и уменията ме кефят. Надявам се в бъдеще да не се появят съвсем WTF сили... въпреки че самото аниме си е яко WTF  :lol:

И не мога да избера как ме кефи Ринка повече - нормална, или като еспър... :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизод 3:

Все още задържа вниманието ми, но е някак странно. Поне наглед се развива с бързи темпове, което ми харесва.

Бащата на Ринка е голям пич. icon_cool.gif
А това с онзи, дето контролира рибите, ми се вижда не на място. Няма ли да е тъпо, ако всеки втори е еспър?
Иначе идеята с продаването на сили звучи яко.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизод 4:

Наистина, най-точната дума, описваща това шоу, е WTF. Ама пък още ме кефи, де.

Бащата на Ринка наистина е най-големия гъзар в това шоу! Всяко младо девойче му налита! =%29%29.gif Ринка пък хлътна по оня келеш Кьотаро.
И да... Доброто, старо клише - всички заживяват в една къща.

Червенокосата кучка още ме радва, но по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...