Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Tokyo Ghoul

Заглавие: Tokyo Ghoul

 

Алтернативно заглавие: 東京喰種[トウキョウグール]
Българско заглавие: Токийски гул (Токийски таласъм)

 

Страна: Япония
Година: юли 2014
Сезон 2: 2015
Жанр: хорър, екшън, мистерия
Епизоди: 12 + 12
AniDB и AniDB

 

Резюме: Токио е нападнат от мистериозни "таласъми", които се хранят с хора.
Нищо в този свят не е сигурно.
Канеки Кен е обикновен колежанин, който един ден среща мистериозната Ризе - момиче,

  което обича да чете много, също като него.

  Дали тази среща няма да промени живота му изцяло?

 

  :essub:

 

 

Свали с бг субтитри: :click: 
Онлайн с бг субтитри: :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто от лятото ще е това, според мен, японците ще се изявят с извратената си фантазия, както винаги. Това ще ми летния проект, тъй че чакам с нетърпение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм разочарована, вероятно защото имах малко по големи очаквания от трейлъра. Както и да е, засега остава в листа, но не знам до кога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега от новия сезон ми е любимо (остават още бая да погледна, обаче). Хареса ми атмосферата, изобилието на кръвчица и ненормалните герои. Имаше някои доста добре анимирани сцени, саундтрака също май ми хареса. Има доста голям потенциал анимето, дано не го пропилеят. Оценка за първи епизод: 9/10. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 епизод - Цензурата ми вгорчи живота, направо ти бърка в здравето pokey.gif Точно на най-брутални сцени го цензурираха... Но като цяло интересен епизод, появиха се и нови персонажи накрая, онзи дядка ме радва много icon_lol.gif 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май съм най-хайпнатия по това. Не знам, ама много ме кефи просто!

Втори епизод не е изключение. Пълно с яки сцени, бая кръвчица и оня с цайсите най-после се гътна. Просто нямам търпение да видя кога Канеки напълно ще превърти... ying.gif

Опенинга ме кефи също. Общо-взето, единственото, което ме издразни, беше цензурата... Но няма как.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 еп - Много по-добър епизод от предишните два, доста смислени неща имаше, г/д разбрах каква е тази организация. Сега почва да става интересно - почнаха да му правят маска, тия от организацията почнаха да разследват и всичко се завързва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, магазинът за храна, дето дават плюскачка за тези, дето не могат да ловуват хора, е яко. Тъкмо изгледах 3. Да, става все по-готино.  :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разширяват света, показаха доста герои. Инспекторите са ми интересни, онзи с маските също. А Тока става все по-цундере настроена! icon_lol.gif
Очаквам в следващия еп. нещо по-интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много прост епизод.  :slap: Такова провлачване на събитията му удариха, че по едно време щях да заспя. 

Имаше някои абсолютно безсмислени моменти, които преспокойно можеше да ни спестят, тъй като въобще не влияят на развитието на историята.

Единственото интересно нещо бяха двамата инспектори и по-специално дъртакът с психарския поглед. 

Главният откровено ме дразни все повече и повече с всеки изминал епизод. Цензурата и тя ми бърка яко у здравето, просто ми е страшно смешно 

как при най-минималната поява на кръв веднага ми замъгляват съответната сцена.

Както и да е, смъквам му оценката на 7/10. Да се надяваме, че няма да падне по-надолу.  :nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизод 4:

Смесени впечатления.
Положителните черти на анимето са, че героите са ми интересни, и ми харесва играта на сейюу-тата.

Обаче негативите, особено в този епизод, бяха доста:
- Преминаване от сцена в сцена, без каквото и да е обяснение или време да се осмисли
- Пълно отклоняване от сюжета - сори, ама тоя еп пълнежен ми се видя, поне спрямо другите
... и куп други, които ме мързи да изброявам, 'щото в главата ми е дискотека. icon_lol.gif

Свалям оценката с една единица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизод 5:

Още ми се вижда прекалено хаотично, но поне малко започна да прилича на това, което уж трябва да бъде.

Това с онзи, дето уж трябваше да е умрял, и приятелката му, ми беше излишно като информация.
Поне накрая видяхме кагуне-то на Тока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизоди 6-8:

Самата история ми става все по-интересна, но накъсаното й предаване убива всичко хубаво. Обезателно след края на анимето ще го започна в манга вариант.

Осми епизод беше върха на тъпотията. Артът беше отвратителен през цялото време, и то баш в епизода, дето трябва да кърти мивки....
Предните два ставаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно аниме. От епизод на епизод все по интригуващо. Жалко само ,че е цензурирано. Искаше ми се да е по хард. Саундтрака е страхотен. Ето и една надъхваща песен от него плюс откриващата песен изпълнена от дамски вокал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм съгласен с мишленце :) , че става все по - интересно , а и за саунтрака . Като цяло обаче действието е малко бавно , а главният доста ... ( пасивен , слаб , женствен... ) . Както и да е ,  отдавам дължимото на разчупеният сюжет  :D , чакам новите епизоди с интерес ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брутален финал на първия сезон. Предполагам и figil е съгласен с мен :) Уникален епизод. Вече нямам търпение за втори сезон,че има и

други за похапване,хохохохо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...