Jump to content

Soredemo Sekai wa Utsukushii (2014)


Ками

Recommended Posts

59259l.jpg

 

 

Име: それでも世界は美しい / Soredemo Sekai wa Utsukushii / Still World Is Beautiful / Even So, The World Is Beautiful / Все още светът е красив

Жанр: Приключенски, романс, фентъзи, шоуджо

Епизоди: 12

Излъчване: 5 Април 2014

Телевизия: NTV

Студио: Pierrot

Режисьор:  Хаджиме Камегаке

Начална песен: Joanna Koike - Beautiful World

Завършваща песен: Rena Maeda - Promise

 

Резюме:  Найк, четвъртата принцеса на Дъждовното херцогство и онази, която притежава силата да призовава дъжда, пътува до Слънчевото кралство, за да се ожени за Слънчевия крал Ливий, въпреки собственото си нежелание. Тя скоро открива, че кралят, който завладява света за само три години след възкачването си на трона, е още дете! Освен това по тривиални причини той изисква Найк да призовава дъжда. Базирано по мангата на Дай Шина Soredemo Sekai wa Utsukushii, която все още не е завършена.

 

 

Лично мнение:  Ха, че и аниме ще му правят. Мангата е доста интересна и Найк, и Ливий са едни образи. :28558: Искрено се надявам да се справят с анимето, а не както често се случва по хубава манга да правят ужасно аниме. Но пък ще почакаме и ще видим. :)

 

 

:subs: Онлайн с български субтитри: :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е едно от плануваните, все пак мангата беше доста добра в началото,за съжаление вече навлязоха в етапа на точене на локуми <_< . Както и да е, засега ще го пробвам с надеждата да ми хареса :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чаках си аз критично, ама...

Как може точно това аниме да реша да не гледам в началото, въпреки че погледнах почти целия сезон!  :28558:

Но това беше, защото незнайно защо зърнах картинката и сметнах, че не е за мен  :dunno:  :slap:

Много сладко романсче :) Все още успява по някакъв начин да ме забавлява. Сигурна съм, че принцесата на дъжда идва от Англия xD

Имам чувството, че има потенциал за около 24 епизода, но след голямата крачка в пети епизод, може да го оставят и само 13, много жалко... Поне пък ще имат време да сменят песента за викането на дъжда за потенциалния втори сезон xD Защо пък трябваше припева (май той беше само?) да е на английски, въй...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне пък ще имат време да сменят песента за викането на дъжда за потенциалния втори сезон xD Защо пък трябваше припева (май той беше само?) да е на английски, въй...

 

Хммм да и мен ме дразни песента, че припева е на английски. Да я бяха направили само на английски тогава. :28558:

Иначе анимето наистина е страхотно с тая принцеса умирам да се хиля. А и принца не и отстъпва.

Предполагам, че първия сезон ще е до там, докъдето е издадена мангата в момента, а ако решат да правят втори може би ще се наложи да почакаме малко докато бъде пиоздаден някой и друг том.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Сигурна съм, че принцесата на дъжда идва от Англия xD

..

Ми даа и припева си е направо доказателство за това :D , не че там им трябва магия точно за това :lol2:

Когато запя първия път и се чуваше само като далечно ехо реших, че ще е страхотна песен, разочарованието след това е трудно описуемо(особено от англоезичната част). Все пак ще го следя, защото поне засега ми харесва как са го анимирали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го дропнах след първи епизод... Но все си мисля дали да го продължа. Някой тук може ли да ме убеди, че става за гледане? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та, нямам какво да правя и реших да изложа фактите, които ми харесват и не ми харесват в това аниме... Започвам с плюсовете:

 

1. Страхотна обстановка, остави ми едно приятно чувство, докато го гледах. (за сметка на това с изключително плоски герои)

2. Главната героиня е прилична... И май дотук съм с положителните.

 

Отрицателни:

 

1.Артът не ме кефи много

2. Много плоски странични герои ми се видяха (може и да ме бърка паметта)... В смисъл, по-плоски от обикновено

3. Преди да погледна анимето, не бях чел описанието и "магията" на главната ме прати в тъча... Много неприятно изненадан останах.

4.Принцът е някаква псевдошота... Въпреки че има добри възможности за романс между двамата, нещо не ме влекат такива малки момченца :D

 

Та... Неспасяем случай ли съм? Нататък оправя ли се (предполагам не, предвид мнението на debil4e)? Или просто не е за мен това аниме?! :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Str3e7:

...остави ми едно приятно чувство, докато го гледах.

 

Това е причината заради която не съм го дропила :) . Просто в момента бях в настроение за нещо точно толкова неангажиращо 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че не се отказах и го догледах докрая-тази прекрасна песен почти изтри разочарованието от анимето

Така трябваше да звучи песента на главната, но... Е, те и нейната песен пооправиха накрая, но все пак песента на "бабата" определено обра точките- и ние си имаме подобна песен ама само по сватби се пее ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...