Jump to content

Yowakutemo Katemasu (2014)


Rie

Recommended Posts

spacer.png

Име: 弱くても勝てます/ Yowakutemo Katemasu / Baseball Brainiacs

Страна: Япония spacer.png
Период на излъчване: 12 април - 21 юни 2014 г.
Тв канал: NTV, събота от 21:00 ч. японско време
Епизоди: 11

Жанр: спортен, училище
Режисьор: Шинтаро Сугавара
Сценарист: Ютака Курамочи
Адаптация по книгата на Хидемине Такахаши - Yowakutemo Katemasu (2012)

Песен: Arashi - GUTS!
Официална страница

В ролите:
Казунари Ниномия като Аоши Тамо

Кумико Асо като Рико Тоне
Сота Фукуши като Кимиясу Акайва
Касуми Аримура като Юзу Таруми

Ебизо Ичикава като Кентаро Ячида
Кенто Ямазаки като Мицутеру Ебато
Юто Накаджима като Цуйоши Ширао
Каната Хонго като Джуничи Камезава
Шотаро Мамия като Кей Окадоме
Дори Сакурада като Ейске Шиката
Кацухиро Сузуки като Масами Кашияма
Шунтаро Янаги като Нацухико Ушимару
Такума Хираока като Юта Мицуясу

Шинтаро Акуцу като Хидето Иседа

Хироко Якушимару като Каеде Таруми

Йоши Йоши Аракава като Нобуки Масумото

Такаши Сасано като Мицушиге Санджо

Историята: Аоши Тамо (Казунари Ниномия) е нов преподавател в престижна частна гимназия, от която около 200 ученици всяка година са приети в Тодай (Токийският университет). Тамо-сенсей е назначен и за треньор на бейзболният отбор на гимназията, който се състои от шестима играчи и никога не е побеждавал. Целта пред младият учител е да създаде отбор, който да се бори достойно, да побеждава и да достигне до финалите на Кошиен (националното първенство по бейзбол на гимназиалните отбори в Япония).

Лично мнение: Японците най-после се завръщат към един от най-добрите си и успешни жанрове - спортни дорами на тема бейзбол, техният национален спорт. Много се радвам, още повече и като видях каста с учениците-бейзболисти, в който са събрани едни от най-добрите момчета, представители на най-големите агенции в Япония.
Очаквам дорама посветена на спорта и на това как той възпитава. Дорама посветена на приятелството, стремежът да бъдеш по-добър, да дадеш най-доброто, на което си способен. Отново една история с много поуки в нея, още повече и свързана с любимия спорт на японците - бейзболът. По описание продукцията има прилики и с филма Drucker in the Dug-Out, който излезе през 2011 г., но историята в Yowakutemo Katemasu е адаптация по книгата на Хидемине Такахаши, излязла през септември 2012 г.
Нино ще бъде блестящ, убедена съм. Очаквам много добрo представяне от Кенто Ямазаки и Шотаро Мамия. Стискам палци и на Дори Сакурада, след завръщането му от Англия и няколко месечното странстването, това да е ролята, с която отново ще се завърне по-убедително и на малък екран.

Свали:
Епизодите

Субтитри на английски spacer.png

Епизодите с английски субтитри spacer.png и с руски субтитри spacer.png

 

Гледай онлайн:

С английски субтитри spacer.png

С руски субтитри spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сетне повече подробности около актьорския състав! Толкова се радвам! Особено на Шотаро и Шунтаро. Дори се завръща! Йей! От Джонитата са направили най-удачен избор!

Чета, че Слънчо ще го раздава слабакът в класа, най-лош бейзболист. Юто ще е на другия полюс. И тази картинка ми е малко странна, както и ролята на Нино (в момента изобщо не го виждам като учител, а като ученик - хаха!). Въпросителни много. Дано да ни изненадат приятно!

fafdf1c206177900.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, чудесно! Точно преди седмица изгледах един прекрасен сериал с Нино.

Yasashii Jikan (2005)

Много ми хареса момчето!

 Ще чакам с нетърпение какво са забъркали тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Както бях споменала и в темата на Кенто, актьорският състав е супер, а пък и от толкова време чакаме от японците дорама на спортна тематика. Определно го записвам в графа "задължително за гледане". :)

 

Стартът ще бъде на 12-ти април.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес добавиха и нови лица в каста. Освен Шинтаро Акуцу миналата седмица, в дорамата ще видим още и добре познати лица като Кумико Асо, Йоши Йоши Аракава, Кен Мицуиши и от по-възрастното поколение актьорът Такаши Сасано. Кумико ми е любимка, много я харесвам, винаги героините й са ми много симпатични, а и тя е чудесна актриса. Представена е веднага след Нино в каста, предполагам, че героинята й ще е учителка в гимназията и нещо като любимата учителка на новият учител, хаха, явно ще има и някаква романтична нишка, кой знае. Браво, това заглавие и кастът в него продължават да ме изненадват и то само приятно. Нямам търпение 12 април да наближи.

 

Ето тийзър, който японците пуснаха вчера. Линкът е от китайците, за съжаление достъпът от NTV Japan е ограничен.

Нино изглежда много добре, сериозен, учениците му ще трябва много да внимават с него. И нещо, което ми направи впечатление, още когато разбрах и видях кои ще са в ролите на учениците. Всички момчета, без Каната и малкият Такума, са високи около и над 180 см., докато Нино е джобен формат. Предполагам, че и това не е никак случайно. Представям си сцените, когато той ще ги навиква и порицава. Интересно ще е да се видят Сота, Юто и Кенто до Нино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, не знам. Нино все още ми е съмнителен. Как ще се включи като учител? Да беше Го Морита, щеше да е по-различно. Той също е много дребен, но създава съвсем друго усещане. Чакам и се надявам на бърз превод!

За Акуцу съм безкрайно радостна. Мисля си, че в отделните серии може да включат и гости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах снимки на учениците. Толкова примерни и начетени, че ще ни стане лошо, хаха, но щом ще учат в толкова престижна гимназия, няма как да е иначе. Ще трябва тук да бъдат освен добри в учението, но и на терена, да се научат да побеждават дори там, където не са постигнали нищо. Много поуки ни очакват, много сцени за подражание и пример на подрастващите, така го усещам.

 

Сота само малко ще кривне от пътя...

 

 

.... ще избяга от дома си, но благодарение на бейзболът, който ще ги обедини и методите на новият учител, ще израстне като характер и ще се промени.



Героят на Дори Сакурада е описан като...

... тайно влюбен в героинята на Касуми Аримура, ще я преследва в училище. Тодорчо, Тодорчо, хаха, с тази прическа, с която го видях на примерното, възпитано и старателно момче, направо го виждам и като този, който ще бъде отсвирен заради Сота.

 


Кенто Ямазаки е описан като момче със силно развито чувство за справедливост, много отговорен и дисциплиниран. Точно мой тип, каквито ги обичам, а и бейзболист. Шинтаро и него го видях, с очила, примерен, голяма промяна. Очаквам постерът тези дни с интерес, още не са го пуснали.

Малко снимки от сайта и снимачната/ бейзболна площадка. Да "замирише" както се казва на бейзбол в темата.

8461a7fe9ab2dd74.jpg

b57a7afe44958640.jpg

854c1a751f2b30d7.jpg


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сенсей наистина се губи до учениците, хаха. Излизат малко по малко всеки ден все нови и нови снимки. Много очаквана дорама в Япония. Основната песен ще е на Arashi (логично) - GUTS! и ще излезе официално на 30 април.

От ляво надясно: Такума Хираока, Кацухиро Сузуки, Шотаро Мамия, Кенто Ямазаки, Касуми Аримура, Казунари Ниномия, Сота Фукуши, Юто Накаджима, Каната Хонго, Дори Сакурада, Шунтаро Янаги и Шинтаро Акуцу.

1d10d68477aba557.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постерът излезе преди два дни, добавила съм го, а днес беше представянето и срещата с журналисти. Страхотни са всички. Японската преса днес е затрупана със снимки от събитието. Ето и няколко от тях, да им се порадват всички, които очакват дорамата. Само Юто и сенсей липсват, двете Джонита.

Кенто Ямазаки (за мен той винаги е първи)

6f11e669787cf5e8.jpg

 

ba7a6dbddd2f75cd.jpg



faf3a9edfe1f0277.jpg

 

278978275f58cfd5.jpg

Сота Фукуши

0e1ac7ccd7b39a9b.jpg

Касуми Аримура

a02247fbfb1bb305.jpg

 

Дори Сакурада

 

fb885e6116ad9851.jpg

 

Кацухиро Сузуки

 

72621742bc5cdbdd.jpg

 

Шотаро Мамия

 

fb67dfba98cb42a6.jpg

 

Такума Хираока

 

9a9cd956469b24c0.jpg


Каната Хонго

7e8d077038609aee.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес по NTV излъчиха тв филм (спешъл), който беше като един вид въведение на това, което предстои от следващата седмица с излъчването на първи епизод на Yowakutemo Katemasu. Историята ще е точно това, което очаквам, а и което обичам/ ценя в този жанр японски училищни дорами. Дадоха повече кадри от бейзболното игрище, сцени как са тренирали, представиха един по един героите. Дори Сакурада ще бъде голям смях от това, което видях, Касуми ще го прави див и щастлив. Всички са много позитивно настроени, много се забавляват по време на снимките. Страхотен беше този спешъл. Дорамата ще се превежда на английски, така че остана само да чакаме излъчването на първи епизод след седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много kokoyakyu (училищен бейзбол). Идеалната за мен японска дорама на спортна тематика и то спорт, който обичам.

Добър първи епизод днес, който кажи-речи премина изцяло на бейзболното игрище. Сенсей започна интересно първия си ден в училище, има и смях, а бейзболистите, които са кандидати за Кошиен - до тук са жива мъка, хаха, но със старание и вяра в собствените сили съм сигурна, че ще постигнат така желаната цел на финал. На Нино си му лепне отлично ролята. Отново типично по японски много поуки, отдава се голямо значение на приятелството, на подкрепата в трудните моменти - вярваш ли в себе си, дори да си паднал (да са те победили), можеш да се изправиш и да продължиш с гордо вдигната глава.

Всичко е свързано и с част от миналото на новият учител, самият той е бивш играч по бейзбол. Наистина интересно начало, тепърва ще ни се разкриват всички герои и ще запознаем с историята на всяко едно от момчетата. Изключително позитивно/ възпитателно представяне на историята, така характерно за японските сериали.

Героят на Дори Сакурада... Хаха, в началото, когато го видях ме напуши на смях. Има уникална прическа, типичният срамежлив и затворен ученик/ мухльо, който преследва Касуми. Тя е много позитивна, с нахилена муцуна (каквато я зная и каквато я харесвам). Сота само има малко проблеми в началото, но ще се промени, ще омекне и ще се превърне в истински лидер.

 

Кенто Ямазаки - последен, но не и по значение. Оставих си го както винаги за десерт. Бонбон. Примерен ученик, на който бейзболът изобщо не му се отдава (логично, той и в живота не е далеч от това, футболът е неговата страст), но очаквам от него израстване до финал.

 

 

3a29b5b695507376.jpg

 

Утре, когато качат първи епизод, ще го добавя. Епизодите ще се превеждат веднага на английски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вече английски субтитири за първи епизод и бързичко се възползвах от тях.

 

Много добър старт на тази дорама, но не съм се и съмнявала.

Нино се справя добре с поставената му роля, както и целият отбор, разбира се. Имах леки притеснения в началото как точно ще се впише, но бързо се изпариха.

Дори Сакурада едва го познах с тази прическа, хаха Първите сцени с героя му, както и с този на Каната Хонго, бяха забавни. Големи скици са  :lol:

Има си нужните съставки това заглавие, за да продължа да го следя.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах в събота втори епизод и... голяма свита сарма го играе, направо не мога да повярвам, че това е Кенто. Ще се промени героят му, но с този поглед на жално коте до тук, момче, което постоянно се извинява и не се справя с бейзболната игра направо ме съсипва, хаха. Има прилики с героят му и от Jinx!.

Дорамата се развива отлично, ще следя всяка събота до финал епизодите с голямо удоволствие.
А Дори Сакурада е без коментар, хаха, уникален образ. Големи симпатяги са всички, ще се научат как да печелят.

49d9f63397ec4b3e.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах преди малко и днешния трети епизод. Не зная как я мислят, но работата с Кошиен до тук не виждам как ще стане, хаха. Остават им осем епизода до финал, за да ме убедят в противното. Нашите бейзболисти са трагични до този момент, ентусиазъм обаче не липсва, което е и най-важното. Страхотни и задружни хлапета са, всеки с неговите особености и черти на характера, най-вече героят на Дори Сакурада, хаха. Горкият - влюбен, а все така отблъснат. Срещу Сота обаче няма как да спечели. Касуми е голяма симпатяга, а и образът й отговаря и на нея самата. Весела, забавна, жизнерадостна, изпълнена с много вяра и позитивизъм.

С толкова приятни емоции ме зареждат тези епизоди, че не ми се иска да свършват, защото трябва да чакам до следващата събота. Ученическа дорама на спортна тематика, с всичко характерно от японците за този жанр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да призная, че сериите много се различават от Рукитата. Очаквах нещо подобно на тази история, но тук ме изненадаха с доста по-спокоен сюжет. Изгледах 9-те епизода. Субтитрите са в застой, доколкото видях, но аз продължавам, че ми се насъбраха един куп заглавия.

Действието не е много динамично, но ми е приятно да гледам взаимоотношенията между толкова различни ученици. Тук целта не е да се събере групата побойници, създаващи проблеми на училището, за да се насочи енергията им към нещо по-креативно, а ученолюбиви момчета да се сплотят и да действат в колектив. 

Нино добре се справя, въпреки че до учениците си изглежда като детенце. Добре че му противопоставиха актьор като Ебизо, който е отличният съперник във всяко едно отношение.

Героинята на Касуми ми е изключително симпатична. Излъчва невероятна енергия и позитивизъм и смятам, че заради нея отборът непременно трябва да победи на по-високо ниво, колкото и да е трудно.

Другият образ, който много ми допадна, е този на Каната. Имаше интересна история около него, която му донесе повече екранно време в началото.

Хаха! Дори как са го маскирали само! Оценявам отдадеността му. Мисля, че нищо и никой не може да го отлепи от Таруми, дори и двамата икемени в тима - Айкава и Ширао, които съвсем изостават с действията си по този въпрос.

Останалите попълнения много ме радват, дори да не смятам, че ще им посветят кой знае какво екранно време до финала. Поне в общите сцени имат подобаващо участие.

Двойката Окадоме-Ебато е другото интересно нещо в дорамата. В началото не възприех Кенто с подобно роля. Напоследък все такива невзрачни герои му се падат, което ме притеснява сериозно. Нататък имаше напредък, особено когато удари онази епична топка. Dont mind стратегията дава резултати. Отношенията му с Окадоме еволюираха и със сигурност чувството на страх започва да отстъпва място на приятелското усещане.

Окадоме ми е абсолютен любимец в тима. Има моменти, в които тотално засенчва всички останали с поведение и излъчване. Очаквам големи геройства от него до финала.

Най-малкият в групата се оказа само на 16г. Такума Хираока няма голям опит, но страшно се радвам, че му намериха място в тези серии. Много ми харесва в комплект с Акуцу. Двамата може са ичинен, но решителността им не отстъпва на тази на семпаите им.

e910bbad6cc5b19b.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...