Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

 

 

fullsizephoto403242.jpg

photo396680.jpgphoto396681.jpg

 

 

Monster (2014)

Страна: Южна Корея

Също така известен като: 몬스터

Премиера: 13 март 2014

Времетраене: 113 мин.

Жанр: Драма

Режисьор: Hwang In Ho

            

Участват:

Lee Min Ki - Tae Soo

Kim Go Eun - Bok Soon

Yoo Jae Myung - police constable

Kim Sun Young - monthly rent woman

 

Резюме: Бок Сун (Kim Go Eun) живее с по-малката си сестра и работи на уличен щанд. Но заради своята непохватност винаги има прблеми, което я докарва до лудост, затова е известна като "лудата жена". Един ден, без да иска, се сблъсква с хладнокръвния убиец Те Су (Lee Min Ki). За да скрие тайната му, той убива по малката ѝ сестра, но Бок Сун решава да му отмъсти и така започва игра на котка и мишка, кой пръв ще хване другия...

 

Български субтитри :click:

Свали с български субтитри :click:  :click:

Свали с английски субтитри :click: 

Свали с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е драма + трилър + екшън + комедия/пардия, но в добрия смисъл. Не е като холивудските пресилени и малоумни пародии. Тук по скоро това е заради образа на главната актриса, която е леко глупавичка, явно поради факта, че е от село и е израстнала без родители. Става за гледане, но най-вероятно няма да го повторя. Но бих го повторил може би само заради КИМ ГО ЪН! Запомнете това име. Тази актриса е наистина уникално добра и веднага ме спечели. А и не само мен. Когато излиза първия й филм - "Eungyo / A Muse", печели наградата за най-добра нова актриса на може би всички възможни филмови награди, включително двата най-големи - Daejong и Blue Dragon. За жалост аз все още не съм го гледал, защото няма български буквички, но явно наистина е направила страхотна роля и там. Надявам се за в бъдеще да мога да гледам всички нейни филми.

 

Благодаря за субтитрите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми филмът, наистина е странна смеска от жанрове, в която без напъни можеш да си избереш дали да се смееш или да плачеш. Напомни ми с нещо на "Sympathy for Mr. Vengeance", където драмата също се преплита плътно с комедията и гротеската. Допадна ми и детайлното и артистично обрисуване на образа на "чудовището". Убиецът беше просто очарователен - едно живо смъртоносно произведение на изкуството:) И в същото време беше малтретирано сираче със счупена психика, крайно предано на приемното си семейство. Адски интересен образ, изигран блестящо от актьора в главната роля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...