Jump to content

The Wings of the Kirin | Kirin no Tsubasa (2011)


maira

Recommended Posts

Kirin no tsubasa: Gekijouban Shinzanmono (2011)

 

Kirin no tsubasa: Gekijouban Shinzanmono / The Wings of the Kirin / 麒麟の翼 ~劇場版・新参者~ / Крилата на грифона

ИМБД Asianwiki

 

Режисьор: Nobuhiro Doi

Държавa: Япония

Година 2011

Жанр: криминален, трилър

Времетраене: 129 минути

 

Актьорски състав: Hiroshi AbeYui AragakiJunpei MizobataTôri MatsuzakaMasaki Suda, Natsuko Akiyama, Tokio Emoto, Gekidan Hitori, Meisa Kuroki, Yamazaki Kento

 

Резюме: Един мъж е пронизан с нож в район Nihonbashi, Токио. Жертвата успява да се движи още 8 минути, без да потърси помощ, преди да падне и издъхне под известна статуя на крилат грифон. Подозрителен мъж, намерен бягащ от мястото на инцидента е блъснат от камион и изпада в кома. Случаят е поверен на  Kyoichiro Kaga, който разкрива множество загадки и осъзнава силни мотивации зад привидно ясния случай...

Допълнителна информация: 

Kirin no tsubasa: Gekijouban Shinzanmono / The Wings of the Kirin / 麒麟の翼 ~劇場版・新参者~ / Крилата на грифона е филм базиран на деветия роман от поредицата на  Keigo Higashino  за детектив "Kyoichiro Кага". Романът се фокусира върху вината, една от най-мощните и разрушителни човешки емоции.  

Online English, и Тук ... Смотрите

 

5265203e8ad565be.jpg

 

Личното мнение на автора на темата за филма: Никак не лошо криминале. Достави ми удоволствие и нямах противоречия с финала. Това е от тези филми, в които историята е по-важна от добрия външен вид на актьорите или уникалността на кадрите, а тях аз ги обичам.

 

С бг субтитри :click:

 

Свали: :click: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми, а аз не съм голяма привърженичка на криминални истории.  :)

Много специална атмосфера, доста бавно действие, но затова пък много последователно и достоверно, с нотки свежест между двойката разследващи детективи точно, където трябва и колкото трябва.  Така плавно и постепенно усилваха разказа, че в края просто нямах търпение да разбера кой е виновен.

Много послания, препратки, много силен сюжет. Доста човешки драми и чувства бяха разголени, радвам се, че истината беше сложена преди всичко.

 

p.s. Толкова реалистично действие, че сякаш и аз скитах два часа с Хироши Абе в Токио и бях там на моста Кирин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислиш за младите артисти? Как ти се стори представянето им? Аз бях много приятно изненадана от ролята на Суда Масаки. Това е едно от двете му ключови превъплъщения, които ме наведоха на мисълта, че той се развива в правилна посока и има желание да върви напред, да показва израстване с разнообразни и нетипични персонажи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесаха ми разбира се, и синът и съученикът.  Много достоверни, добре се справиха, те направиха втората част на филма, объркани деца с много болка и страх в себе си, добро превъплъщение от където и да го погледнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...